Aile Planlaması İlk gece

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar bende kısmetse 1 ay sonra yaşayacağım o duyguyu,bende çok korkak biriyimdir,çevreden de öyle saçma şeyler duyuyorum ki,yok çok acır,aman dikkat et,geçmiş olsun şimdiden vs.gibi laflarla ister istemez korkutuyorlar,bazı yapamayan arkadaşlarımızı da gördükçe ya bende yapamazsam telaşına düştüğüm oluyor bazen,ama çoğunlukla o gün bir an önce olsun bitsin istiyorum,stres yapmamaya çalışıyorum,kısacası korkmuyorum...ilişki harici bir çok şeyi yaşadım nişanlımla çünkü,beni rahatlatıp gevşeteceğini söylüyor nişanlımumarım bi aksilik çıkmadan ilişkimizi yaşarız,şans dileyin biz yeni evleneceklereeeee:Saruboceq:

kızlık zarı bekarlarda nasıl kontrol ediliyo yani karından doktor anlayabiliyo mu bunu merak ediyorum..

doktor vajinanı eliyle açıp içeri bakıcak. yani herhangi bir şey sokarak falan değil sadece bakarak anlar bunu. ama şimdiden öyle bir şeye girmene gerek yok bence. arkadaşımın dediği gibi böyle bir problemle karşılaşırsan evlenince o zaman hal çaresine bakılır. sen şimdiden bunları kafana takma. böyle güzel bir şeyi paylaşacak olmanın mutluluğunu bu korkularla gölgeleme. hatta kullanıyorsan öncesinde birazcık alkol al bu da gevşemene yardım eder :içelim:yerimseniben

Gerçi biz de konuştuk nişanlımla, ilk gece otelde kalacağımız için birlikteliği ertesi gün evimize gidene kadar erteleyeceğiz, ama ben kendimi biliyorum ne kadar rahat olayım dersem de, nişanlım ne kadar ağırdan alsa da hem heyecandan ölürüm hem de kasarım kendimi ya( Desenize o zaman işim hakikaten zor((( Aklımı takarım oraya ha oldu ha olcak diye... Biz de 2 buçuk yıldır birlikteyiz, ama işte bu ayrı, ne kadar şey yaşarsan yaşa... Ya da ben abartıyorum...

Pek nası bi his oluyo, açıklayabilen var mı at sineği ısırığı dışında:)

yok arkadaşım öyle kontrol ettirecem falan demedim ki. sadec merak ediyorum bunu çok duydum bekarlar kontrol ettirebiliyormuş diye ...ama benim ve nişanlımın öle bi sorunumuz yok. kızlık zarına takıntılı değiliz Allaha şükür.amcamın kzıda evlenmeden kontrol ettirmiş karından bakmış nasıl oluyorsa senin kızlık zarın çok esnek demiş bende anlamadım.karnına jel sürüyomuş öle bakıyomuş sanırım .bilmiyorum ama. sadec merağımdan sordum a.sCADIARZU

Kimsenin olumsuz lafına kulak asmayın. ılk geceyi öyle bir anlatırlarki vajinusmus arttı. Cinsellik kötü bişeymiş gibi aşılandı en azından evliliğinde doğasında olduğu gençlere zamanında anlatılsaydı kimse orgazmla uğraşmayacaktı belki. Normal doğum hakkında öyle şeyler anlatılıyorki istisnalar hariç millet evlenmeden doğumdan korkmaya başladı. ınsanlarımız cesaretlendirici değil aksine yıkıcı korkutucu herşeyi canavar edasında anlatıyorlar.

Kesinlikle, benim düğün bir ay sonra, bir-iki yıl çocuk düşünmüyorum ama zaten korkudan hiç düşünesim de gelmiyo, o doğumu nasıl yapıcam diye düşünmekten..
Bu arada -zhy- arkadaşım, belki teyzenin kızına ultrasonla bakmışlardır, zira ultrason sırasında sürülür jel, ama bildiğim kadarıyla onu yumurtalıklarda bir sorun var mı diye kullanıyorlar, karından zarın anlaşılması mümkün olabilir mi, sanmıyorum...
Bu arada ben de bir jinekoloğa görüneceğim gelecek hafta, hem kontrol hapı için hem de muayene için, sizinle paylaşırım ne yaptığını:))

belkide doğru olabilir senin dediğin arkadaşım. detaylı konuşmadık yumurtalık için olabilir.elbette karından zarın çeşidi öğrenilemez bende böle biliyordum. ama öyle deyince aklım karıştı. aman boşverelim böle şeyleri demi. o anın güzelliğni yaşamaya bakalım. benim de düğünüm 25 temmuzda bende haftaya doktora gitcem. hap için ve genel anlamda bilgi almak için hayırlısı olsun bende paylaşırım sizlerle .ayrıca sen biraz geç kalmadın mı hap için. en az 2 ay önce başlayın hapa diyorlar.

Ben iki jinekologla konuştum, iki an önceden olmasının çok önemli olmadığını asıl önemli olanın adetin ilk gününde alınması olduğunu söyledi, ben de iki ay önceden alacaktım ama dedim zaten ilaç alıyoruz ne kadar geç o kadar iyi, bir ay daha bekledim, haziranda düğünüm var ben mayısta almaya başlayacağım daha başlamadım bile...

Ben iki jinekologla konuştum, iki ay önceden olmasının çok önemli olmadığını asıl önemli olanın adetin ilk gününde alınması olduğunu söyledi, ben de iki ay önceden alacaktım ama dedim zaten ilaç alıyoruz ne kadar geç o kadar iyi, bir ay daha bekledim..

arkadaşım dedikleri gibi hiç telaş yapma akışına bırak.sevdiğin adamla beraber ne kadar güzel işte.çok yavaştanda almasın bence.bi an önce olsun bitsin diye bakmıştım cidden ondan sonrası tamam.zaten birbirinize aşinalığınız da varsa sorun yok.Allah mutlu etsin canım.

Aşinalığımız olmaz mı, iki buçuk yıldır birlikteyiz...Ben de bi arada kaldım, yavaştan mı alsın acele mi etsin bilemedim.. Sanki benim elimde de, adama dur yavaş ya da biraz hızlı ol mu diyeyim:))))

Arkadaşlar, ben dün jinekoloğa gittim, gidince neler yaptığını yazarım demiştim. Şöyle oldu; ultrasonla yumurtalıklarımda kist filan var mı diye baktı, alttan bakmıyo zaten özel bi istek olmadığı sürece, ben gerek görmedim, o da bakmadı. Doğum kontrol hapı için de bi dolu soru sordu:
ılaç kullanıyor musun,
Kaç yaşındasın,
Herhangi bir birliktelik yaşadın mı,
Tüylenme var mı,
Adetlerinde düzensizlik var mı,
Her ay düzenli oluyor musun,
Geçen ay adetin ne zaman oldu,
Bu ay ne zamahn olacak,
Sigara kullanıyor musun,
Şeker, tansiyon var mı,
Yaşın kaç,
Ne kadar süre korunmak istiyorsun vs..

Bunlara göre de birkaç doğum kontrol hapı ismi verdi, ama en hafifi, en az yan etkisi olanı Ya....n imiş, onu verdi. Hatta yeni bir tane çıkacakmış, yine bunun gibi hafif bişey, o da ismini yazdığımın ilk hecesinden oluşuyo:)))

Ben de iyi ki gitmişim, bugün adet oldum:))) Bu akşam 11de ilk hapımı alacağım, ve de ikinci kutuya tam düğün günümden bir gün önce başlayacağım...:))

hep duyardım ağlıyolar bilmemne acıyo fln..alakasız alakasız şeyler..eşinle alakalı birşey.eşin anlayışlıysa hiç anlamazsın bile şahsen ben farketmedim bileŞeniz bi baktım anaaa bitmiş herşeykaydirigubbakcemile takılma sitrese girersen olmaz belkide canın yanar.eşinle ilk geceden önce bunları uzun uzun konuş anlat korkuların varsa.utanma sonuçta ilerde bir yatağı paylaşacağın insankaydirigubbakcemile

salın kendinizi patates cuvalı gibii
zira benim gibi 11 ay kardeş olursunuz kocanızla

güzelim hiç korkma herşeyi akışına bırak sitres yapma zaten herşey kendiliginden oluyor kafana takma yani

Tavsiyeler beni o kadar rahatlatıyor ki zaten, o yüzden çok teşekkürler.. Bu arada ben doğum kontrol hapını almaya başladım, daaa birşey soracağım, şimdi ben ilk aldığım gün akşama doğru adet oldum, kesin olarak oldum mu biraz daha bekleyeyim derken ilk ilacımı gece 12 buçukta aldım, daha üçüncü günüm, bu gece 11de alsam bir problem olur mu, sonra da hep öyle devam etsem?

daha 3 gün olmuş bişey olmaz cnm 11 de alabilirsin,,unutmamak içinde telefonun alarmını 11 e ayarla başka türlü unutuluyo......

1-2 saat önce yada sonra çok şeyi değiştirmez.illa dakikası dakikasına içecem diye de bişi yok..biraz sarkabilir çok olmadığı müddetçe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…