Aile Planlaması İlk gece korunma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ateacherlady

🎀
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2015
1.762
5.863
İyi geceler benim 6 gün sonra düğünüm var ve korunma yöntemiyle ilgili kafam çok karışık nişanlımda bende prezervatif kullanmak istemiyoruz ilk gece zorluk oluyormus. Acaba 2 gün ertesi gün hapı kullansam daha sonra prezervatif kullansam bir sıkıntısı olur mu doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum.

İyi geceler benim 6 gün sonra düğünüm var ve korunma yöntemiyle ilgili kafam çok karışık nişanlımda bende prezervatif kullanmak istemiyoruz ilk gece zorluk oluyormus. Acaba 2 gün ertesi gün hapı kullansam daha sonra prezervatif kullansam bir sıkıntısı olur mu doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum.
ertesi gun hapi bi korunma yontemi degildir cok saglikli bi secenek olmaz cunku hormonlarla inanilmaz derecede oynayan ve bozan bi ilac. gercekten cok zorunda kalinmadii takdirde kullanilmamasi gereken bi ilactir. hatta uzmanlar tarafindan 1 yilda en fazla 3 kez kullanilmasi onerilir ki hic kullanilmamasi gereken bi ilac bana kalirsa. daha farkli bi yontem secmenizi oneririm aylik igneler var mesela onlari tercih edebilirsiniz

Cok dikkat etmelisin ben ilk gece hamile kalanlardanim inan cok zor bi durum yillarca aylik igneyle korundum cok rahat ve guvenilir saglik ocaklari yapiyor ama ilk gidip olcagin zaman hasta olman gerekiyo ilk gece geri cekilme yontemiyle korun regl oldugun gunde git saglik ocagina igne ol bir ay rahat olursun

Geri çekilme korunma yöntemi değildir.
Onunla da gebe kalma olasılığı yüksek.
Doğum kontrol hapı için zaten 1 ay önceden başlamanız gerekirdi.
Ertesi gün hapının yan etkileri yüksek ama bir kerelik belki kullanabilirsiniz.
En mantıklısı kondom ve ilk gece için bir sorun da teşkil etmez.

geri çekilme bir yöntem değil 1 ay stresten ölürsün hap içinde geçmiş en iyisi kondom kullanıp daha sonra başka yönetmlere geçebilirsiniz

Kızlar sağlık ocagina gidip ebeyle görüştüm oda ertesi gün hapı ic 5 gün koruyor ilk gün prezervatif sakin kullanma zorluk çekersin dedi ella diye bi ilaç önerdi onu kullanmaya karar verdim.

Kızlar sağlık ocagina gidip ebeyle görüştüm oda ertesi gün hapı ic 5 gün koruyor ilk gün prezervatif sakin kullanma zorluk çekersin dedi ella diye bi ilaç önerdi onu kullanmaya karar verdim.

Ertesi gun hapi nasil 5 gun korur ya cok ilginc. Size tavsiyem ilk iliskinizse eger tam birlesme yasamayin..
Daha sonralari kondom kullanirsiniz..

Ertesi gun hapi nasil 5 gun korur ya cok ilginc. Size tavsiyem ilk iliskinizse eger tam birlesme yasamayin..
Daha sonralari kondom kullanirsiniz..
Ebe dediki ayda bir kere içersen ertesi gün hapını diğer adet gününe kadar yumurtlama yaşamazsın bu nedenle hamile kalmazsın dedi. İlacın içeriğinde ise 5 gün korur ama kullanan 100 kadından 2 si hamile kalmıştır diyor. Zaten kondom kullanıcaz ama ilk gün istemedik. Bakalım ilacı bi kullanayım umarım hamile kalmam ilk geceden :stop:

Ebe dediki ayda bir kere içersen ertesi gün hapını diğer adet gününe kadar yumurtlama yaşamazsın bu nedenle hamile kalmazsın dedi. İlacın içeriğinde ise 5 gün korur ama kullanan 100 kadından 2 si hamile kalmıştır diyor. Zaten kondom kullanıcaz ama ilk gün istemedik. Bakalım ilacı bi kullanayım umarım hamile kalmam ilk geceden :stop:

Bak benden sana tavsiye sakin ertesi gun hapini cok mecbur kalmadikca kullanma. Mahvolursun. Tum hormonlarini alt ust eder. O ne bicim ebe ki ayds bir kullan diyor. Yilda 3 taneden fazlasi bile asiri zararli..

canım ebe nin dediği doğum kontrl hapı değil hormonları mahveder en güzeli ilk gece tam birleşme olmadan geri çekilin ondan sonra kondom kullanın

X