ILK GECE İCİN /Vajinismus

Queen1912

Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2022
62
19
33
Merhabalar , evliyim ama henüz birlikteliğimiz olamadı..Denemelerimiz hep hüsran..Fiziksel olarak muane oldum doktor normal dedi.Islanma on sevisme de sorun yok ..Ama gel gelelim ki o noktaya gelince orası açılmıyor bi basınç hissi..yardım edin lütfen..

İyi akşamlar canım, seni vajinismusla ilgili popüler konu başlığına etiketledim. Oraya yazarsan sana daha fazla kişi yardımcı olur. Hiç endişelenme, vajinismus tedavisi olan bir durum. Burada bu hastalığı yaşayan atlatmış veya atlatmaya çalışan pek çok kadın var. Sana yardımcı olacağız.

Canım 6 yıl sonra vajinusmusu yenen biri olarak söylüyorum ki hiç zaman kaybetme ve Korkma. Ben de çok korkulacak bir şey sanıyordum ama asla öyle değil. Tek başınayken vajinanı incele. Kegel egzersizleri yap. Eşin ile birlikte çok çok yavaş ilerleyerek devam edebilirsiniz. Sen ve elin kayganlaştırıc sürün. Yavaş yavaş ilerlemeyi dene. Eğer kendiniz yavaş yavaş ilerleyerek yapamazsanız. Yine de panik yapma alanı vajinusmus olan bir doktordan yardım al. Denediğinizde baskı hissetmen çok normal ilk defa bir şey vajinana giriyor. Zamanla baskı hissi kaybolacak. İstediğin zaman yazabilirsin.

Orası açılmıyor diye bir şey yok canım bu arada bu beyninin sana verdiği bir komut. Orası zaten açık sadece siz ilk ilişkide oraya penisi yerleştirmiş olacaksanız o kadar. Bence işin özü kayganlaştırıcı. Biraz da bepanthal krem ve anestolda sürebilirsin ikisini karıştırarak. Bu şekilde de çok rahat hissedersin. Ama anestol sürdüğünde eşin prezervatif kullansın. Derin derin nefesler alıp yavaş yavaş penisi ilerletmeyi deneyin

Islanmayı da konu içerikli film izliyorum o zaman ıslanmada sorun olmuyor
Anestol nereye sürmem lazim
Reçetesiz alınır mı canim

Bense 1.5 yıldır evliyim .geçen yıl babam hastalandı ve 1 yılın sonunda kaybettim üstüne dusenedim gunasiri hastane VS derken ..şimdi yeni keşfediyorum kendimi..adım adım başladık geçen yıla göre çok iyi ilerledim başa sarmak istemiyorum...eşim giriş yaparken nefes egzersizi yapıcam birde pozisyon olarak diz dirsek pozisyonu daha canım yanar mı peki
Misyoner hep denedik ya onyargim var ona

Anestol kremi eczaneden alabilirsin canm bir de este diye bir krem var çok iyi uyuşturuyor en azından acıyacak olgusunu kafandan atana kadar rahatlamak için kullanabilirsin. Lütfen ama lütfen ertelemeyin sadece 3 dakikalık bir şey. Ben çok büyük hata yaptım 6 yıl erteledim ama size bir örnek olabilirim inanın ilk ilişkiden daha çok canınızı yakacak şeyler olmuştur. Bu çok normlar bir şey kızlar. Yardıma ihtiyacınız olursa gün günde yardımcı olurum. En azından bir kişinin parası cebinde kalsın. Doktorlara milyarlar ödemesin

Islanmayı da konu içerikli film izliyorum o zaman ıslanmada sorun olmuyor
Anestol nereye sürmem lazim
Reçetesiz alınır mı canim
Anestol krem vajina girişine canım. Seni rahatlatacak ölçüde sürebilirsin. Ya da este diye bir krem var. O daha iyi. Korkma seni rahatlatacak kadar sür

Benden çok geç birliktelik sağladı ve inan korkulacak asla birşey yok sadece aynaya geçip vajinani önce hafif ıkin bak orası nasıl açılıyor goruceksin istersen özelden mesaj atarsan yardımco olabilirim

Başın sağ olsun. Bende 1.5 senelik evliyken yendim. Sen de benim durumumdaymissin. Inaniyorum ki yenebilirsin☺ çünkü gerçekleştiğinde ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın. Beynin su an inanmıyor. Vaji davranış değişikliği ile yenilen bir hastalık bu yüzden aşama aşama ilerlemen lazim.

Ben seninle nasil yendiğimi neler yaptığımı paylaşayım.
Diyafram nefesi alıyoruz karnımiz şişmeli nefes alırken göğsümüz değil. Bu şekilde iyice alıştıktan sonra, kegel egzersizi ile birlikte yapıcaksınız.. Kegel ile bizim kastigimiz ve kapattigimiz vajinal kaslarimiz (pelvik taban kaslarimiz) açılmaya başlıyor ve onu kullanmayı gevşetmeyi öğreniyoruz.
Diyafram nefesi aldık ve idrar yapar gibi kaslarımizi gevşek bırakacağız. (Kegel egzersizinde idrar yaparken akışı durdurup bıraktığımız kaslarımizi çalıştırıyoruz)
Ve nefes veriyoruz verirken de idrar tutar gibi kaslarımızı sıkıyoruz. Bunu sabah ogle aksam duzenli 20 kez yapiyoruz.
Ilişki esnasında ya da parmak egzersizi/ dilator çalışması esnasında da 5 kegel yapip 6.da idrar yapar gibi kasımızı gevşek bırakmışken ıkınıyoruz ve dilatoru/parmağı ya da eşli denemeyi yapıyoruz.
Serçe parmağın birinci boğumuyla başlayabilirsiniz. Olduğunda çekmeden ikinci boğum sonra tamami. Serçe parmak olduktan sonra yüzük , işaret , orta parmak ve sonra çift parmak egzersizi var.
Ya da dilator ile calisicaksiniz.

Banada yardımcı olun lütfen 1 yıllık evliyim hala bu illeti yenemedim eşim bilerek yapıyorsun diyo destek olmuyor kafayı yicem artık ağlamaktan pert oldum

Banada yardımcı olun lütfen 1 yıllık evliyim hala bu illeti yenemedim eşim bilerek yapıyorsun diyo destek olmuyor kafayı yicem artık ağlamaktan pert oldum
Benimde ciddi anlamda kabusumdu ve kendimi inanılmaz eksik hissettiğim dönemdi. Gelelim çözüme bi çok kez duymuşsundur okumuşsundur ama gözardı etmişsindir ben bi kez daha söyliyim kesinlikle kişinin beyninde biten bişey, öncelikle kabullen ve ben de yapabilirim demelisin. Üstüne gitmen lazım. Aklına her geldiğinde kegel egzersizi yapmalısın, sonrasında parmak tabiiki bi kere denedim yapamıyorum değil yapamadıkça üstüne gitmen yapabilirim demen lazım. Bir parmaktan sonra 2 parmak deneyebilirsin. Başardıkça özgüvenin geliyor. Sonrasında kayganlaştırıcı ve dilarörle denemlisin. Nefesini kontrol edip sadece odaklanman yeterli inan bana başarabilirsin. Tamamen kafada bitiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…