Ilk dişlerini çıkaran bebeklerimize diş bugdayı yaptıkmı?

funda_naz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
138
0
BENİM MİNİK NAZ'IM İLK DİŞİNİ ÇIKARDI ;ONA BU HAFTA DİŞ BUGDAYI YAPMAYI PLANLIYORUM ,ESKİ BİR GELENEK AMA İÇİMDE KALMASIN SİZLER YAPTINIZMI ?MİNİK KUZULARINIZIN İLK DİŞİNİ KUTLADINIZMI KIZLAR kaydirigubbakcemile5,

ay simdi okuyunca icim cizladi ben yapamamisdim saglik nedenlerimden dolayi
ama kessinlikle yap canim icinde kalmasin
bak üzüldüm simdi ya

hayırlı olsun canım inciniz...bizim de çıktı da.. nazar değer diye sonra yapacağım... :roflol:

ay amnada nozoşumuz dişmi çıkarmış hayırlı olsun inci gibi güzel olsun dişleri inş
canım ben annemlere gittiğimde yaptık aile arasında çok eğlendik oğlum dr dayısının streteskobunu tuttu:)

fundacım inciniz hayırlı olsun canım..bizim ilk incimiz de salı günü akşam çıktı..yani 3 gün oldu..biz de düşünüyoruz annem hemen haftaya evde kaldığımız bi gün yapalım diyor kendi aramızda tabi..
gizemcim benim oğlan da her nevi elektronik aletlerin kablolarına çok düşkün..elektrik-elektronik mühendisi olabilir hehehehe:))

fundacim hayirli olsun ilk disiniz umarim sorunsuz dis cikarir kizin biz dis bugdayi yapmadik ,ama izine gidince annem yapariz diyo gerci bizim oglanin simdi 8 disi var izine kadar biter heralde dis cikarmasia.s:1rolleyes:

biz yapmadık tek başımayım ben anlamam zaten diş buğdayından felan:)
hayırlı olsun inciniz...

teşekkürler kızlar dilerim bebeklerininizin diş çıkarma dönemi acısız agrısız kuş gibi geçer hepinizi öpüyorum

sagol murgizcim bizde aile arasında yapıcaz yarın maksat içimizde kalmasın bizimki bakalım neyi seçicek kaydirigubbakcemile3

rida .totsak ve selmacıgım teşekkür ederim sizleri seviyorum darısı çabuk çıkması dilegiyle diger dişlerimizin başına

hayırlı olsun şekerim.allah kolaylık versin sanada bebeişinede biraz huysuz ve eteşli olur bebeişin ama geçici.diş buğdayı ben yaptım çok güzel bişey sende yap derim

femina kardeşim, benim annem dün yapmış getirdi..içinde mısır buğday vardı..isteğe göre değişir..nohut fasulye de konabiliyor..birgün önceden ıslatıp düdüklüde haşlıyorsun..işte sana diş buğdayı..bizim yörede diş hediği de deniyor..yanında konya şekeri getirmiş annem...aceleye geldiği için mısır ve buğdayla yapmış..babaanne ve halaları gelmişlerdi onlar da görsün diye aceleyle hazırlamış..bir tepsinin içine makas, kalem, defter..vs koyduk hangisini seçerse o yöne eğilimli olur diye bir kanı var ya..bizim ki önce deftere sonra kaleme yöneldi..okuyup büyük büyük adamlardan olacak inşallah :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…