ilk defa lens taktım bakar mısnız

nebilimben

Guru
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2012
2.959
3.465
merhaba konuyu yanlış yere açtım iyi güzel biliyorum ama malesef doğru yere açınca kimse cevap vermiyor çünkü bütün kadınlar burada
forumda bu kadar bölüm olması açıkcası gereksiz diğer yerlere uğrayan bile yok
lütfen bir süre konumu kapatmayın olur mu bu

ben ilk defa lens taktım aqua fresh marka
sol gozum 2.50 sag gozumde numara yok
dun gıdıp aldım herkesın dedıgı gıbı bende takma cıkarma problemı olmadı hemen taktım ınternette takma cıkarma vıdeoları vardı onlara baktım hıc sorun yaşamadım

fakat suan sol gozumde lens var
bole batma acıma degılde gozumde yabancı cısım oldugunu hıssedıyorum gozume ufak bır toz kaçmıs gıbıyım hanı ovusturmak ıstıyorum gozumu o sekılde
bırde sankı ole parlak bır goruntu elde edemedım bıraz daha ıyı goruyor ama sankı cam gıbı bır goruntu degıl

ılk defa taktıgım ıcın bılemıyorum yanı lens takınca bole mı oluyor
gozunuzde lens oldugunu her dakka hıssedıyor musunuz ?

Bende aqua kullanıyorum bende hiç böyle bir sorun olmadı ama ilk taktiğim gün sürekli hissetmiştim. Büyük ihtimal ilk kullandığınız içindir ayrıca optik çalışanıyım o lens gayet kaliteli bi lenstir bi sorun olmaz gözünüze solüsyon bol damlatın

Bende aqua kullanıyorum bende hiç böyle bir sorun olmadı ama ilk taktiğim gün sürekli hissetmiştim. Büyük ihtimal ilk kullandığınız içindir ayrıca optik çalışanıyım o lens gayet kaliteli bi lenstir bi sorun olmaz gözünüze solüsyon bol damlatın
sagolun ama bugun ıkıncı gumum ve yıne gozumde her dakka hıssedıyorum
takma cıkarmada hıc bır sorun yok herkes bunu dıyor ama ben sorun yaşamadım yapabılıyorum
ama batma falan acıma da yok sankı gozume cok ufak bı toz kacmıs gıbı aklım hep gozumde hıssedıyorum bırde obvusturmak ıstıyorum

birkaç gün içinde alışmazsa gözlerin bir doktora git bence.
aynı marka lens kullanıyoruz. ben bu markaya geçeli 1 sene oldu, herhangi bir rahatsızlık hissi olmuyor ben de. ilk günler diyedir diye düşünüyorum ama olmazsa git doktora mutlaka.

Bende de bazen aynı sıkıntı oluyor. Lensi çıkarıp elinizde solüsyona batırıp biraz ovalayıp tekrar takın. O zaman geçiyor.

birkaç gün içinde alışmazsa gözlerin bir doktora git bence.
aynı marka lens kullanıyoruz. ben bu markaya geçeli 1 sene oldu, herhangi bir rahatsızlık hissi olmuyor ben de. ilk günler diyedir diye düşünüyorum ama olmazsa git doktora mutlaka.
oyle yapacagım
ya takmak cıkarmak cok kolay benım ıcın ınterntte vıdeoları ızledım oyle ogrendım hıc sorun yok ıkı dakıka da takıp ıkı dakıkada cıkarıyorum tum gun gozumde duru bır de hep bılgısayar basındayım ole dedıklerı gıbı de kuruluk da olmadı
yanı her yonden ıyı ama ıste bu nıye oluyor anlamdım
rahatsızlık duyuyorum bılmedıgım ıcın de acaba takanlar da boole mı oluyor dıye sormak ıstedım
sız mesela takınca normal gozunuzde hıc bırsey yokmus gıbı mı hıssedıyorsunuz
bırde benım gorusum de sankı duzelmedı ya hıc bı fark yok gıbı

Evet gözünde hicbisey yokmis gibi hissediyosun dogru takilinca. Bana sanki kurumus gibi geldi lensin. Suyuna batirip öylece tak. Birde ters tarafi dönmüs olabilir mi acaba?

Aynı şeyi aynı markada ben de yaşadım sanki gözümde toz varmış gibi bir kaşıntı oluyordu.
Bir arkadaşım kullandığım solüsyonun markasını değiştirmemi önerdi, hatta onun kullandığı solüsyonu kullandığımda çok rahatladım.
Solüsyonu değiştirince düzeldi yani siz de bir deneyin bence, sürekli oluyorsa.

bende süresi geçmiş lens öyle oluyoru. bi süre sonra kendini belli ediyordu varlığı. ilk taktığımda sıkıntı yok. görüntüne gelince astigmatın d aolabilir. o yüzden görüntü cam gibi değildir. suni gözyaşı damlaları al eczaneden çok rahatsız ederse arada damlat.
maddi durumun varsa tek gözünmüş madem git ve çizdir.boşuna hiç lense başlama :KK70:

oyle yapacagım
ya takmak cıkarmak cok kolay benım ıcın ınterntte vıdeoları ızledım oyle ogrendım hıc sorun yok ıkı dakıka da takıp ıkı dakıkada cıkarıyorum tum gun gozumde duru bır de hep bılgısayar basındayım ole dedıklerı gıbı de kuruluk da olmadı
yanı her yonden ıyı ama ıste bu nıye oluyor anlamdım
rahatsızlık duyuyorum bılmedıgım ıcın de acaba takanlar da boole mı oluyor dıye sormak ıstedım
sız mesela takınca normal gozunuzde hıc bırsey yokmus gıbı mı hıssedıyorsunuz
bırde benım gorusum de sankı duzelmedı ya hıc bı fark yok gıbı

astigmatın varsa eğer görüntüde hala bulanıklık olması ondandır.
ben 6 senedir lens kullanıyorum o yüzden baya alıştım artık, eğer süresi dolmamış ise lensin hiç hissetmiyorum gözümde.
bi arkadaş söylemiş lens sölüsyonunu değiştirin diye, bi de öyle deneyin isterseniz. hatta lens sölüsyonu ismini yazarsa ben de memnun olurum. şuan kullandığımdan çok memnun değilim, değiştirmem lazım sanırım.

merhaba konuyu yanlış yere açtım iyi güzel biliyorum ama malesef doğru yere açınca kimse cevap vermiyor çünkü bütün kadınlar burada

dun gıdıp aldım herkesın dedıgı gıbı bende takma cıkarma problemı olmadı hemen taktım ınternette takma cıkarma vıdeoları vardı onlara baktım hıc sorun yaşamadım

bole batma acıma degılde gozumde yabancı cısım oldugunu hıssedıyorum gozume ufak bır toz kaçmıs gıbıyım hanı ovusturmak ıstıyorum gozumu o sekılde
bırde sankı ole parlak bır goruntu elde edemedım bıraz daha ıyı goruyor ama sankı cam gıbı bır goruntu degıl

Ben aqua kullanıyorum, ilk taktığım zamanlar 1 hafta boyunca gözlerimi bi acayip hissetmiştim.
Şimdi lens olduğunu unutuyorum gözümde, ilk zamanlar öyle olması normal.

Tavsiye ettiginiz en iyi lens ve solusyon hangisi?

Lens markami degistirmeyi dusunuyorum.batiyor arada

astigmatın varsa eğer görüntüde hala bulanıklık olması ondandır.
ben 6 senedir lens kullanıyorum o yüzden baya alıştım artık, eğer süresi dolmamış ise lensin hiç hissetmiyorum gözümde.
bi arkadaş söylemiş lens sölüsyonunu değiştirin diye, bi de öyle deneyin isterseniz. hatta lens sölüsyonu ismini yazarsa ben de memnun olurum. şuan kullandığımdan çok memnun değilim, değiştirmem lazım sanırım.
evet astigmat var lens solusyonunu gozlukcude verdıler ucretsız
elegance aqua fresh yazıyor ustunde
evet valla bulanık goruyorum ben hıc de daha ıyı bır goruntu degıl

hatta soyle bır durum vardı ben eyelıner ı cok guzel cekerdım herkes ımrenırdı
ama son bır kac senedır cekemıyorum cunku sadece sol gozumde numara var , mesela sol gozume eyelıner cekerken sol gozu kapatıp sag ıle gorup muhtesem sekılde cekıyorum ama sag goze cekemıyorum cunku sagı kapatıp solla baktıgımda gorüşüm ıyı olmadıgı ıcın artık cekemıyorum

lensı taktım hanı bakıyorum hıc bır fark yok sankı

Ben başka marka kullaniyorum ama ilk taktiginda normal iki hafta bende gözümde bi agirlik var gibi hissediyordum bi de bilgisayara bakinca daha kotu oluyidu ki isim aksama kadar bilgisayarla gozlukcuye gittim normal birkaç hafta odaklanma problemi olur acir yanar göz lense alisinca geçer dedi i ole deoldu ilk zamanlar kKosa Kosa eve gidip lensleri atard gözümden simdi bi tek yatinca cikariyorum

Canım ilk defa da olur.Gözün alışana kadar daha neler olacakk..Çıkar yıka ,tekrar tak.Buharlanmış olabilir gözün çok sulandıysa.

Ben 6 yıldır kullanıyorum,ilk yılında ben de de olmuştu.Ama artık gayet iyi sorunsuz giidyor

Bende aynı markayı kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadım şimdiye kadar
Lensi çıkarın öbür tarafını takın ters dönmüş olabilir

Ters takmış olabilirsiniz. Çıkarıp düzeltin ve bol solüsyonla tekrar takın.

Tavsiye ettiginiz en iyi lens ve solusyon hangisi?

Lens markami degistirmeyi dusunuyorum.batiyor arada
Ben lenste aqua kullanıyorum onun oksijen ve su oranı daha yüksek tavsiye ederim solusyon olarak da Bio True tavsiye ederim ben sürekli ondan kullanıyorum müşteriler de genelde çok memnunlar

lensine ufacıkta olsa toz var şuan iyice elini yıka sonra solüsyon ile iyice ov
yavasca tak
nasıl olacak bak bakalım

X