Kontakt Lens ilk defa lens taktım bakar mısnız

nebilimben

Guru
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2012
2.959
3.465
merhaba ben ilk defa lens taktım aqua fresh marka
sol gozum 2.50 sag gozumde numara yok
dun gıdıp aldım herkesın dedıgı gıbı bende takma cıkarma problemı olmadı hemen taktım ınternette takma cıkarma vıdeoları vardı onlara baktım hıc sorun yaşamadım

fakat suan sol gozumde lens var
bole batma acıma degılde gozumde yabancı cısım oldugunu hıssedıyorum gozume ufak bır toz kaçmıs gıbıyım hanı ovusturmak ıstıyorum gozumu o sekılde
bırde sankı ole parlak bır goruntu elde edemedım bıraz daha ıyı goruyor ama sankı cam gıbı bır goruntu degıl

ılk defa taktıgım ıcın bılemıyorum yanı lens takınca bole mı oluyor
gozunuzde lens oldugunu her dakka hıssedıyor musunuz ?

Mune Mune Huy Meselesi Huy Meselesi gördüğünüz gibi konumu ilk önce ''doğru'' yere açtım bakın şuraya bir allah ın kulu yazmış mı ? Yazmazlar çünkü sitede bilmem kaaç tane gereksiz bölümlere kimse girmiyor
Benim için önemli bir durumdu bende herkesin girdiği bdv bölümüne açtım ve en azından derdime çözüm önerisi buldum bir kaç arkadaş solüsyon tavsiyesinde bulundu bunda ne var da bana yasak koydunuz ?

Peki bdv bölümünde bir arkadaş '' Almanca bilenler cevaplasın '' diye bir çeviri sorusu sormuş sayfalarca yazan var ve hala orada duruyor konu KK da yabancı diller bölümü yok mu ? Niye bu konuyu kapatmadınız ?
Ya da '' yeaaa kızlaaar hamile miyim acebaa '' diye konu açanları niye kapatmıyorsunuz ?

Bence kusura bakmayın ama kural diye koyduğunuz şeyleri siz de tam olarak bilemiyorsunuz
Bdv ye uygun olmayan konu avına çıkacağınıza bence KK daki kimsenin girmediği şu '' gereksiz '' bölümleri ortadan kaldırmak için uğraşsanız daha iyi olur
Hatta milletin yanlış yere konu açtığından yakındığınız bir konu açmıştınız ve çoğu kişi de size bu şekilde söylemişti
Saygılar

Mune Mune Huy Meselesi Huy Meselesi gördüğünüz gibi konumu ilk önce ''doğru'' yere açtım bakın şuraya bir allah ın kulu yazmış mı ? Yazmazlar çünkü sitede bilmem kaaç tane gereksiz bölümlere kimse girmiyor
Benim için önemli bir durumdu bende herkesin girdiği bdv bölümüne açtım ve en azından derdime çözüm önerisi buldum bir kaç arkadaş solüsyon tavsiyesinde bulundu bunda ne var da bana yasak koydunuz ?

Peki bdv bölümünde bir arkadaş '' Almanca bilenler cevaplasın '' diye bir çeviri sorusu sormuş sayfalarca yazan var ve hala orada duruyor konu KK da yabancı diller bölümü yok mu ? Niye bu konuyu kapatmadınız ?
Ya da '' yeaaa kızlaaar hamile miyim acebaa '' diye konu açanları niye kapatmıyorsunuz ?

Bence kusura bakmayın ama kural diye koyduğunuz şeyleri siz de tam olarak bilemiyorsunuz
Bdv ye uygun olmayan konu avına çıkacağınıza bence KK daki kimsenin girmediği şu '' gereksiz '' bölümleri ortadan kaldırmak için uğraşsanız daha iyi olur
Hatta milletin yanlış yere konu açtığından yakındığınız bir konu açmıştınız ve çoğu kişi de size bu şekilde söylemişti
Saygılar
Merhaba.
Bahsetmis oldugunuz "Almanca bilen arkadaslar acil yardim" adli konunun icerigine lutfen tekrar bakar misiniz..

Kadinin kocasina eski sevgilisi olarak bildigi bir kisiden almanca mesaj gelmis..
Yillar sonra mesaj atmis..

Konu tek basina ceviri konusu olsa tasirdim zaten ama konu icinde eski sevgiliden bir kadindan mesaj gelme gibi bir durum oldugu icin bdv de biraktim.

Sizin konunuz gibi bdv ye yanlis acilan bir cok konuyu kapatiyoruz. Fakat kapatilandan cok acik olan konular uzerinde duruluyor.
Gozden kacirdiklarimiz olabilir bizede hak verin lutfen..
Biz goremiyorsak sizlerin bize kural disi mesajlark konulari vs bildirmeniz icin kib butonu var. Rica ediyoruz kib tusunu kullanalim :)

Gordugunuz bolum disi kurallara aykiri her konu ve mesaji kibleyin lutfen..

Iyi forumlar..

Ha anladım için de koca kelimesi geçince bdv konusu oluyor :)
Bir arkadaş da ama direk olarak iş ile ilgili olarak İngilizce bir cümle Hakkı'nda sormuştu o konu da oldugu gibi duruyor kapanmadı ve unutuldu bile

Neyse benim ki sadece tavsiyeydi öneriydi dediğim gibi KK da ki çoğu kişi de böyle düşünüyor siz bilirsiniz Huy Meselesi Huy Meselesi

Merhaba N nebilimben ,
kurallar gereği her konu uygun bölüme açılmalı. Bir Derdim Var bölümüne uygun olmayan ama gözden kaçan konular varsa lütfen kibleyiniz.

merhaba ben ilk defa lens taktım aqua fresh marka
sol gozum 2.50 sag gozumde numara yok
dun gıdıp aldım herkesın dedıgı gıbı bende takma cıkarma problemı olmadı hemen taktım ınternette takma cıkarma vıdeoları vardı onlara baktım hıc sorun yaşamadım

fakat suan sol gozumde lens var
bole batma acıma degılde gozumde yabancı cısım oldugunu hıssedıyorum gozume ufak bır toz kaçmıs gıbıyım hanı ovusturmak ıstıyorum gozumu o sekılde
bırde sankı ole parlak bır goruntu elde edemedım bıraz daha ıyı goruyor ama sankı cam gıbı bır goruntu degıl

ılk defa taktıgım ıcın bılemıyorum yanı lens takınca bole mı oluyor
gozunuzde lens oldugunu her dakka hıssedıyor musunuz ?
Alışma sürecinde olabiliyor o his. Ben her iki gözümde kullanıyorum. Alışma süreci geçtikten sonra bir problem olmadığı sürece rahatsız etmiyor.

Sorun devam ederse lensi yıkayıp tekrar takın toz olabilir. Bir de takarken hasar vermiş olabilir misiniz? Lens yıprantıktan sonra da (genelde kullanım süresinin sonunda olur bu) rahatsız edebiliyor. Çıkarıp inceleyin lensinizi.

Şuan sizinki ile aynı ürünü kullanıyorum net görüntü var ama dediğiniz gibi parlak bir görüntü yok. Air optiks marka lenste buna göre biraz daha canlı görünüyor.

X