İlk 500'de 5 Türk üniversitesi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
İngiliz eğitim danışmanlığı firması Quacquarelli Symonds tarafından belirlenen 2015-2016 dünya üniversiteleri sıralaması açıklandı. MIT’ın birinci olduğu sıralamada Bilkent, ODTÜ, Boğaziçi, Sabancı ve Koç üniversiteleri ilk 500 içine girdi.
Sitene Ekle

İngiliz eğitim danışmanlığı firması Quacquarelli Symonds (QS) tarafından belirlenen 2015-2016 dünya üniversiteleri sıralaması açıklandı.

Değerlendirmede ilk 500’e giren Türk üniversiteleri içinde bilkent Üniversitesi 394. olurken,ODTÜ 431 - 440 bandında, Boğaziçi ve Sabancı üniversiteleri 441- 450 bandında, Koç Üniversitesi 481- 490 bandında yer aldı.

Birinci Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nü (MIT) sırasıyla takip eden üniversitelerse Harvard, Cambridge, Stanford üniversiteleri ile Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü oldu.

http://www.milliyet.com.tr/ilk-500-de-5-turk-universitesi-gundem-2117696/

ay hepte yıkılası üniversiteler girmiş hıh

bu arada her sabah bloomberg de bi program izliyorum, orada dediğine göre, bi ara bi üni de yapılan bir pil için bile genel ahlaka uygun mu değil mi diye tartışılmış, yani bu kafayla yine de iyiyiz yani sıralamada

ay universitemi soylersem, kendimi desifre ederim simdi demi

Turk unilerinin siralamasi daha iyi olmaliyidi, ama tabi biz universitelerimizi daha iyi yapmamiz gereken yillarda basortusunu iceri sokalim mi sokmayalim mi onu tartisiyorduk.
Bu sira iyi bile.

Listeye giren üniversiteler Türkiyede herkesin en iyi dediği kabul ettiği üniversiteler şaşırmadım

Geçtiğimiz 2 yılda yapılan araştırmalarda ODTÜ ilk 100 içindeydi.Bu yıl bir üniversitemiz daha girer diye beklerken 400 lere gerilemiş.
Ülkede ne ileriye gidiyor ki eğitim gitsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…