ilişkilerimde bitmek bilmeyen komplekslerim.

Suyahapsettim19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2022
183
80
37
Benden 10 yaş buyuk polis memuru..Yeni bir tanışma..2 kez yüz yüze çok kısa süren gorusmeler yaptık.Ben etkilendim açıkcası.Oda benzer şeyler söylüyor.Yavaş ilerleyelim istiyorum.Öceki ilişki tecrübelerimden korkuyorum.Başkasıyla da görüşüyormudur?.Yalanmı söylüyor?Unutamadığı eski sevgilisi varmıdır?Sadece cinsellik içinmi benimle olacak?Soğuyacakmı benden.Acaba beni gerçekten beğeniyor mu?Beyefendi hayat tecrübesi olan,kendini geliştirmiş, olgun ve hoş bir adam.Bir erkege ilgi duyunca komplekslerim başliyor bıktım usandim kizlar ya.Ben üni.mezunu bile değilim.Onun kadar il gezmedim mesela.Sosyal bir kadın değilim.Neden korkuyorum beğenilmemekten.Diyorum ki çevresinde meslek sahibi daha elit bayanlar vardır.Yada eski sevgilileri öyledir belkide.Yoruldum be.Nasıl aşacam bunu bana bir akıl verin.Birde görüşme sıklığı ne olmalı.İşinin durumuna göre bazen sabahlari yazmaz..Akşam üstü gelir mesaji.Bazen sabahtan yazar.Akşam yatmadan önce mesajlaşıyoruz.Günde bir defa aramaya çalisir.O yazmadan bende çok yazmak istemiyorum.Yeni bir tanisma çok hevesli gorunmekte isteniyorum açıkcası.

Karşınızdaki adam da CERN’de profesör değil sonuçta.Neden bu kadar kompleks yaptınız?

Düşünüyorum evet teşekkür ederim yorumunuz için

Siz de universite okuyun, yani sirf okudum demek için universite okuyan bir suru kişi var ve universite okumak zor değil.
Sonra da bir ise girin bir il geziverin yani. Oturup başkalariyla kendinizi kiyaslayip eksik hissediyorsaniz onlari tamamlayin madem. Bu kafayla saglikli iliski kuramazsiniz.

Neden bu kadar özgüvensizsiniz? Bu kadar kompleksle zaten kimseyle yapamazsınız.
Kadının 10 yaş genç olması pek çok erkek için çokta avantajlı bir durum. O sizden 10 yaş yaşlı olmayı neden dert etmiyor sizce. Kuzenimin kızı kendinden epeyce büyük bir adamla evlendi. Evlendiği adam nerdeyse annesiyle yaşıt. Kıza hayatında görmediği olanakları sunuyor. Yurtdışlarına götürüyor. Çocuklarına bakıcı tuttu filan. Ama kız billur gibi. Çok güzel. Bir bakan, bir daha bakıyor.
Her ilişkinin dinamiği farklı. Ama sizin kişisel olarak yaşadığınız komplekleri aşmanız gerekiyor.

Adam 10 yaş büyükmüş senden. 10 yaş! Bir kere sana göre yaşlı.
Senin değil, onun kompleks yapması gerekiyor.
Çalışmıyorsan da ona göre özelliklerin vardır diye düşünüyorum.
Temizliğe ve yemeğe daha yatkınsındır belki.
Bu zamanda aşure kaynatan kız bulmak çok zor, herkes çalışıyor kimse yemek yapamıyor :)
Neyin kompleksindesin anlamadım.
Çevremde çalışmadığı halde assubay, polis vs ile evlenen çok.

Of elitlik gezmekle mi oluyor yahu? Bazı gelinlerimiz çalışmıyor, hiç de vay efendim cahil diye düşünmedik. Herkes pek çok konunun cahili. Üniversite okuyan da bir alanda okuyor. Doktor olan mühendislik cahili, öğretmen olan sağlık cahili vs.
Karşındaki insan mı buna önem vermelisin.

Örneğinizin konuyla bağlantısını kuramadım.

Kuzeninizin kızı sizin deyiminizle "billur gibi" oluşu sayesinde ; kendisinden en az 20 yaş büyük bir adamla varlığı ve imkanları için evlenmiş.

Bunun özgüvenle ne alakası var ?

Biri genç, güzel, biri zengin. Kimse kimseye kompleks yapmıyor.
Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Bir insanın yaşının büyük olması artı bir değer değildir. Kadının genç olması çoğu erkek için daha cazip. Benim etrafımdaki 40 yaşındaki erkeklerinin çoğu kendi yaşıtıyla evlenmiyor. Kendisinden 10 yaş küçük hanım tercih ediyorlar.

Anlattığınız örnek , örnek değil. Yetişkin 40 lı yaşlarında bir kadınsınız , örneğiniz konu sahibine ve konuyu okuyanlara ne kattı ? Kuzeninizin kızının , menfaat amacıyla bir evlilik yaptığını mı anlatmak istiyorsunuz ? Bu mükemmel bir örnek mi ? Adam niye kompleks yapsın , sizin örneğinizde ?

Son düzenleme:
Alanım değil ama psikolojiye biraz merakım var bence geçmişe yönelik bir özdeğersizlik problemi bu. Yani geçmişte çok eleştirilmiş, sevgiye koşullu durumlarda erişmiş olabilir misiniz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…