İlişkiden 51 gün sonra olan beta değeri ve testler kesin sonuç mudur?

elisa234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
12
2
22
Geç döllenme falan diyip kafamı karıştırıyorlar ama neredeyse 8 hafta geçti stres oldum adetim gecikti yine beta değerime baktırdım 0.200 çıktı bundan 2-3 hafta öncede baktırmıştım yine bu değer çıkmıştı evdeki testlerde negatif ayrıca son gittiğimde büyük ultrasondan da bakıldı ve geç döllenme olsa bile birazda olsa artması gerekmiyor mu ikidir aynı değer erken de yaptırmadım ilişkiden 8 hafta sonra en son gittiğğm bu geç döllenme ne kadar sonra olabilir ilişkiden en fazla ve benim sonucum kesin midir artık

Adet tarihinin uzerinden kac gun gecti? Demin bir konuda 48 gun gecmis 63 cikmis degeri. Okadar uzun gecikmeye yani gec döllenme olabiliyo. Ama bu herkeste ayni olacak diye birsey yok tabi ama insanın boyle ikilemde kalmasida hic iyi deil seni cok iyi anliyorum insaAllah en kisa zamanda netlesir

Benim ilişkiden 2 hafta sonra adet günümdü zaten onda 2 gün pıhtılı kahverengi kanamam oldu kesildi 1 hafta sonra ara karamam oldu hatta ondan sonra kan verdim beta yine 0.200 dü ilişkiden 37 gün sonraydı aynı zamanda bu 2. Adetim ama geciktim 6. Günü falandı betaya bakıldı ultrasonda bakıldı yani yine 0.200 51 gün sonra falan bu da ilişkiden değer hiç artmamış yani

İki kere adet görmussunuz. Ben gununuz gecmis sandim. Hamile deilsiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun

tabi ki olsa çıkardı çok geçmiş sizin hamile değilsiniz.
Bu geç döllenme ne oluyor tam olarak onu anlamadım ama ilişkiden en fazla 3 hafta sonrası kesin sonuç diyorlar benimki neredeyse 8 hafta yani büyük ultrasonda falan da bakıldı gözükürdü bence bir de ikidir değerimde aynı çıkıyor 18 gün aralıklarla yaptırdım

İki kere adet görmussunuz. Ben gununuz gecmis sandim. Hamile deilsiniz. Hakkinizda hayirlisi olsun
bu ay geciktim olmadım daha ama geçen ay 2 gün pıhtılı kahverengi kanamam oldu kesildi o kafama takıldı sonrasında da ara kanamam olmuştu ondan sonra betaya baktırdım yine 0.200 dü ilişkiden 5 hafta sonraydı yine baktırdım gecikinde yine 0.200 8 hafta sonra bu da neredeyse yani hiç artmada olmamış

Anladım.. Belliki iciniz rahat etmiycek tekrar adet goreceginiz gune kadar bekleyin adetiniz gelirse hamilelik yoktur. Sayet olmazsaniz bir hafta sonra bida kan verirsiniz.

Anladım teşekkür ederim yani şu ana kadar hep negatifti herhalde artık kesin negatiftir
Ben çok bilgili değilim ama mantık yürütürsek geç döllenme yumurtlamanın daha geç olmasıdır. Ama ne taraftan bakarsak bakalım, sperm 3 gün hayatta kalabiliyor. O 3 gün içinde sperm oluşan yumurta ile buluşur .Geç döllenmede biraz uzun sürer ama sonuç olarak döllendiği an yumurta rahim duvarına gider, yapışır ve gebelik başlar. Yumurtan çatlamaz ve vücut o yumurtayı atmasına gerek kalmadığı için regl olmana gerek kalmaz. Sen 2 kere regl olmussun. Bu, senin 2 tane daha yumurta oluşturduğunu ve döllenmediği için çatladığı anlamına geliyor.Bir yumurta döllendiyse vücut bir daha yumurta üretmez. Gebe degilsin

Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…