İlginç belirtiler yaşadım :)

Machiato34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
9
6
35
Merhaba canım kadınlar,
Eşimle yaklaşık 8-9 ay denedik fakat bir türlü hamile kalamadım. Bu süre zarfında ilk doktora gidişimde rahmimin ters olduğunu fakat gebeliğe engel teşkil etmediğini söyledi, smear testi yapıldı çok şükür temiz çıktı. Bu doktor ile bir daha görüşme fırsatım olamadı devlet hastanesi olduğu için. Daha sonra evime yakın tıp merkezinde bir kadın doğum doktoru buldum ve ona muayene oldum o da rahmimin ters olmadığını her şey normal dedi bir tek küçük bir polip görüyorum bu gebe kalmana engel gibi duruyor sen gidip rahim filmi çektir dedi. Çektirdim her şey temiz kanallar açık polip görünmeyecek kadar küçükmüş. Kan testi yaptırdım ve neticesinde sorun anlaşıldı prolaktin hormonum yüksek çıktı doktor hap verdi içtim ertesi ay gebelik olur dedi fakat olmadı. Uzun uzun yazıyorum ama garip belirtilerle geldim belki yardımcı olur sizlere :) hamile kaldığım ay ağustos 2024 ve son döngüm 7 ağustos reglim bittikten sonra ovülasyon testi yaparak denemeye çalıştık fakat ben hiç doruk çizgisini görmedim o ayda benim için sıradan bir aydı. Yumurtlama dönemim bittikten sonra durduk yere dudağımda uçuk çıktı, bir hafta geçmedi ve sonunda da vajinal mantar enfeksiyonu oldum 30 ağustos cuma günü başladı 1 gün bekleyip eczaneden fitil aldım bu arada reglim gecikmedi daha 4 gün var, herhangi bir belirti vs yaşamadım çok ama çok hafif göğüslerim acıyordu ama reglime yakın her zaman olan bir ağrı o yüzden şüphelenmedim. Bu arada bakıyorum vajinal mantar başlıca bir belirti değil ama gebelikte zaten vajina florası değiştiği için enfeksiyona açık oluyormuş uçukla bağlantısı şu her ikisi rahatsızlıkta bağışıklık sistemi düştüğü için oluşabiliyor gebelikte de bağışıklık sistemi düşüyor içime kurt düşüren bilgiler bunlardı. 31 ağustos cumartesi günü akşam 17:00 gecesine fitili kullanıcam da kendi kendime yahu bir test yap negatiftir ama olsun sonuçta bu sürecin içindesin nolur nolmaz dedim ve iyi ki dedim testte çift çizgiyi gördüm :) hep negatifi görünce tabii doğru düzgün sevinemedim gidip kan verdim 127 beta çıktı 2 gün sonra 346 2 gün sonra 959 ve en son 2251 keseyi de gördük çok şükür şimdilik her şey yolunda :) rabbim çocuk isteyen herkese nasip etsin.

Ayyy bende de aynı şekilde antibiyotik kullanmıştım üstünden on gün geçmişti dudağımda uçuk ve vajinada mantar oldum kaşıntılı ağrılı vs tam ilaç mı alsam diye düşünürken test yapayım emin olayım dedim önce silik çizgi çıktı bir hafta sonra pozitif gördüm. Çok ilginç belirtiler oldu gerçekten mantar 😅 şuan kaç haftalıksınız

Ayyy bende de aynı şekilde antibiyotik kullanmıştım üstünden on gün geçmişti dudağımda uçuk ve vajinada mantar oldum kaşıntılı ağrılı vs tam ilaç mı alsam diye düşünürken test yapayım emin olayım dedim önce silik çizgi çıktı bir hafta sonra pozitif gördüm. Çok ilginç belirtiler oldu gerçekten mantar 😅 şuan kaç haftalıksınız
Muhteşem... yalnız değilmişim çok sevindim 🤭 şu an 5+3 gün benim sizin kaç?

Muhteşem... yalnız değilmişim çok sevindim 🤭 şu an 5+3 gün benim sizin kaç?
Bizim şuan 9+3 🌸 sağlıkla ilerlesin inşallah gebeliklerimiz. Bende 6. Hafta bir mide bulantısı oldu 3 gün sonra geçti ama 9. Haftamda da 2 gündür tiksinme mide bulantısı yaşıyorum. Belirtiler çok değişken herkesten herkese çok ilginçmiş benim ilk gebeliğim :)

Bizim şuan 9+3 🌸 sağlıkla ilerlesin inşallah gebeliklerimiz. Bende 6. Hafta bir mide bulantısı oldu 3 gün sonra geçti ama 9. Haftamda da 2 gündür tiksinme mide bulantısı yaşıyorum. Belirtiler çok değişken herkesten herkese çok ilginçmiş benim ilk gebeliğim :)
Amin sağlıkla dünyaya getirelim bebeklerimizi 🥰 bende birkaç gündür fenayım midem feci bulanıyor, kusma yok çok şükür ama rahatsız edici bulantilar. Bakalım süreç kusmadan geçsin inşallah 🤲

X