Il adimi erkek tarafi atmali kiz tarafimi?

karlarperisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2008
438
1
Merhaba arkadaşlar

ramazanin 1.günü dedam vefat etmişti.kayinpederimi arayip durumu bildirdim.geldi cenazaye.sadece o kadar.sonra bir daha hiç gelip gitmediler benim ailemde bekliyorlar ailecek gelip baş sağliği dileyecekler diye aslinda gelmeleri lazimdi.kayinvalidem 3 gün önce arayir aradan kaç gün geçmiş ee başiniz saolsun diye.yuh dedim yani.sonra arkdaşlar ramazanin bitmesine şurda kaç gün kaldi bizi hala yemeğe çagirmadilar çokta önemli değil benim için yok git yemek ye bulaşiklari yika falan vs vs.orada kasiliyorum ben resmen rahat olamiyorum.benim annem yemeğe çagiracakti oda düşünmüş ilk önce erkek tarafinin çağirmasi gerektiğini ve onlarin bir baş sagligina bile gelmediklerini falan söyledi bende hak verdim anneme.arkadaşlar ya kiz evi agir evdir.kapidan kovarlarsa bacadan girmeli erkek evi.bizde onlari çağirmadik.sizce onlarin çagirmasi gerekmiyormu.ilk adimi erkek tarafi atmali diye düşünüyorum.ne yapmaya çalişiyorlar anlamadim.nişanlandim nişanlanali sürekli ilgi bekliyorlar.

anladığım kadarıyla nişanlısınız...
öncelikle başınız sağolsun...
normalde kız evi,yada erkek evi diye ayrım yapamam...
yani önce hangisi davranırsa o ilk olur...
ama sizin özel bir durumunuz var,
başsağlığına gelmeyen insanları,yemeğe davet etmek olmaz...
bence anneniz bu konuda haklı...
hiç de rahatsızlık duymasın...sizde bu yüzden
kimselere tavır almayın...
ramazan da yemek olayı herkeste adet değildir...
sorun etmeyin bence..
sevgiler...

haklısın canım onların öncelik göstermeleri gerekiyor artı deden vefat etiğindede böyle davranmaları ayıp olmuş
benim kız kardeşimde ramazandan önce nişanlandı onunkilerde umursamaz bir tavır içindeler kız kardeşimde üzülüyor bu konuda onların görgüsüzlüğü diye düşünüyorum önemli olan nişanlınız gerisini boşverin

öncelikle başınız sağolsun, bende çok yakın zamanda dedemi kayıp ettim

kız evi naz evidir
bizde öyle yani
her konuda ilk adım erkek tarafından gelmeli
helede cenaze gibi bir konuda onların devamlı size gelip gitmeleri arayıp sormaları lazım
iftara çağırmamalarıda çok ayıp bence
önce erkek tarafı çağırır sonra kız tarafi
başka türlüsünü bilmem ben

Iyide hadi ailem neyse benide çağirmiyorlar.nişanlima getirde birlikte yemek yiyelim demiyorlar.üzülüyorum ama sadece nişanlim için.onlar aslinda umrumda değiller.

başınız sağolsun canım,
şimdi erkek tarafları kendilerini daha ağırdan satıyorlar,
ama gerçekten çok ayıp etmişler,
tabiki öncelikle onların yemeğe çağırması gerekirdi

yalnız birde onların tarafından düşünmek lazım,
acaba evlerinde bir problem mi var? veya hastalık durumu da olabilir
kimse bir evin içinde olanları bilemez, dört duvar arasında ne fırtınalar kopuyor,
nişanlın bu konuda bir şeyler söyledimi?

bence onların evinde bir sıkıntı olabilir

öncelikle başsağlığına hala gelmemeleri ayıp birşey bence
nişanlılık döneminde ailelerin özellikle erkek tarafının daha ilgili olması lazım
belki sizin onları yemeğe çağırmanızı bekliyorlardır ve o zaman da tekrar başsağlığı dilemeyi düşünmüş olabilirler diye de düşündüm ama
ne olursa olsun yemeğe çağrılmayı beklemeden önce bir yarım saatte olsa gelmeleri lazım bana göre:1closedeyes:
tabiki şunu da unutmamak lazım herkes siz ya da biz gibi ince fikirli olmuyor
Siz çağırın kendi yaptıklarından kendileri utansınlar bence şakkıdı

öncelikle başınız sağolsun, bende çok yakın zamanda dedemi kayıp ettim

kız evi naz evidir
bizde öyle yani
her konuda ilk adım erkek tarafından gelmeli
helede cenaze gibi bir konuda onların devamlı size gelip gitmeleri arayıp sormaları lazım
iftara çağırmamalarıda çok ayıp bence
önce erkek tarafı çağırır sonra kız tarafi
başka türlüsünü bilmem ben

bizdede öyledir kiz evi naz evidir.haziran ayinda nişanlandim biize daha 3 defa geldiler istemek ve nişan dahil.şaka gibi.

başınız sağolsun canım,
şimdi erkek tarafları kendilerini daha ağırdan satıyorlar,
ama gerçekten çok ayıp etmişler,
tabiki öncelikle onların yemeğe çağırması gerekirdi

yalnız birde onların tarafından düşünmek lazım,
acaba evlerinde bir problem mi var? Veya hastalık durumu da olabilir
kimse bir evin içinde olanları bilemez, dört duvar arasında ne fırtınalar kopuyor,
nişanlın bu konuda bir şeyler söyledimi?

Bence onların evinde bir sıkıntı olabilir

sürekli soruyorum yok diyor olsa söyler.hastalik vb durumda birşey olsa.benim aklima gelen bizi koparmaya mi çalişiyorlar.

bak bikac kisi daha yazmis gelmiyorlar diye, demek ki artik erkek evi naz evi gunumuzde...kiz cok diye mi dusunuluyor artik ya

bak bikac kisi daha yazmis gelmiyorlar diye, demek ki artik erkek evi naz evi gunumuzde...kiz cok diye mi dusunuluyor artik ya

sanırım öyle.keşke istemeye onlar değil ben gitseydim.kayınpederime allahın emri peygamberin kavli ile oğlunuzu istemeye geldik deseydi babam.o anda nişanlımın elinde kahveler.gerçektende kayınpederim ilgiye muhtac benim yazık ya ona.ama benden o ilgiyi göremeyecek üzgünüm.

canım hala arayan soran yoksa demek ki dünya değişti,
veya seni istemiyor mu bu aile diye aklıma geldi
nişanlın ile anlaşarak severek mi evlenmeye kara verdiniz?

X