ikolata ve krep'in aski Resimli

clochette

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
844
2
fransiz usulu krep

fransiz usulu yazsamda ben hamurunu turk usulu hazirliyorum arasina nutella surdugum icin fransiz usulu dedim yoksa onlar hamuruda sekerli yapiyo

3 yumurta
2su bardagi sut
6-7 yemek kasigi un
1yemek kasigi siviyag
1caykasigindan az tuz
icine surmek icin nutella - sarella falan yada peynir:)

krep hamuru icin tum malzemeyi iyice cirpin kivami cok akiciysa un ilave edin cok katiysa sut ilave edin kizgin krep tavasi veya teflon tavaya bir kepce koyup alt ust pisirin sicakken uzerine cikolata surup kahve yada sicak cikolata esliginde servis yapin

ellerine saglik canim
ah krep deme bayiliyorum ,hafta sonlarinda yapim diyorum ,dayanamayip cok yiyorum ,oda kiloya maal oluyo bana
bak simdi canim cekti ama yapmicam yapinca en az 4 tane yerim :)

krepi bende fazla yapmam kalorili diye yaparsamda az yaparim sende az yap bi tane yada iki tane ye gerisini esine yedir kilo vermen durmaz o zaman sırnaşık şeyben herseyin fazlasini kocaya yediriyom adam igne deyirseler ucup gitcem yakinda gokyuzune dogru diyokaydirigubbakcemile3

severek yaptigim ve severek yedigimiz bir tat tskler canim paylasimin icina.s.ellerine emegine saglik

Eline sağlık harika görünüyor...Birde ben becerebilsem krep yapmayı.

becerirsiniz becerirsiniz bi yapin tavaya koyun pisirince baktiniz tadi yavan kurumu oldu hemen kalan hamura yumurta sut ilave edin yada cokmu duru oldu un ilave edin yakalarsiniz kivamini zaten sonra eliniz alistikca tarife gore degil goz karari yaparsiniz ben artik olcusuz yapiyorum

X