Ikizlerin birinde ense kalınlığı

potemkian

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
43
0
arkadaşlar merhaba bende mikroenjeksiyon yöntemiyle ikizlere hamileyim dün ense kalınlığını bu konuda uzman bir doktora yaptırdık ve ikizlerden birinin ölçümü yüksek cıktı 3.2 diğeri normal direk amniyosentez önerdi moralim çok bozuldu yaşım 26 ve ailede genetik bir yatkınlık yok diğer bebegimi de riske atarm diye çok korkuyorum şuan 12+3 günlüğüm 16.haftada amniyosentez işlemi yapılacakmış ya bir risk görülürse bebeklerden birini nasıl sonlandıracaklar böyle bir şey yaşayan ya da duyan var mı lütfe yazın.

Canım sana bi başka topikte de yazdım.Ben sana bi başka doktoru tavsiye ederim önce,aslında sana kendimi doktorumu tavsiye edecektim ama şehrini göremedim.Sonuçta bu hassas ve milimetrik bir ölçüm.Ve hamileler arasında böyle ölçümler sonrası sapasağlam doğan bebeklerin hikayeleri çok fazla.Bu yüzden sakin kal,dua et,temkinli ol.Gelişmeleri burda bizimle paylaş olur mu?

canım bence tek bir dr kalma derim baska dr arastır canım inş... hakkında hayırlısı olsun ve bebişlerin sagsalim kucagına almayı nasip etsin

potemkian çok kısa bir süre önce aynı şeyi yaşadım bende... bebeklerimden birinin ense kalınğı normal çıkarken diğeri kalın çıktı ve amniyosentez önerildi bende hiç düşünmeden yaptırdım arkadaşım çünkü korku ve şüphe ile yaşanmıyor, 2 hafta önce amniyo işlemim yapıldı doktorum çok çok iye istanbulda en iyi fetus konusunda uzman en iyi 3 doktordan biri, işlem kolay geçti zaten doktor o kadar profesyoneldiki tereyağından kıl çeker gibi işlemi yaptı ama ben iki bebeğede yaptırdım ne olur ne olmaz diye, ön sonuçlarda geçen hafta çıktı allaha şükür ikiside sağlıklıymış, ama eğer allah korusun bebeklerin birinde problem olduğunda redüksiyon işlemi ile sorunlu olan bebeğin kalp atışları durduruluyormuş, doktoruma sormuştum bende korku içinde ne olacak diye.... ölçümlerin kalın çıksa bile bebeklerin çoğunda hiiiç bir şey çıkmıyor, sen şimdi gönlünü ferah tut arkadaşım, bebeklerini de üzersin sonra....

Mimoza hayırlı olsun canım,işte aslında yanlış ölçüm sonucu yanlış kararlar öyle çok oluyor ki malesef.Senin ki de hayırlısıyla sağlıklı çıkmış çok şükür ki.Sağlıkla bebeklerimize kavuşmak nasip olsun..

potemkian çok kısa bir süre önce aynı şeyi yaşadım bende... bebeklerimden birinin ense kalınğı normal çıkarken diğeri kalın çıktı ve amniyosentez önerildi bende hiç düşünmeden yaptırdım arkadaşım çünkü korku ve şüphe ile yaşanmıyor, 2 hafta önce amniyo işlemim yapıldı doktorum çok çok iye istanbulda en iyi fetus konusunda uzman en iyi 3 doktordan biri, işlem kolay geçti zaten doktor o kadar profesyoneldiki tereyağından kıl çeker gibi işlemi yaptı ama ben iki bebeğede yaptırdım ne olur ne olmaz diye, ön sonuçlarda geçen hafta çıktı allaha şükür ikiside sağlıklıymış, ama eğer allah korusun bebeklerin birinde problem olduğunda redüksiyon işlemi ile sorunlu olan bebeğin kalp atışları durduruluyormuş, doktoruma sormuştum bende korku içinde ne olacak diye.... ölçümlerin kalın çıksa bile bebeklerin çoğunda hiiiç bir şey çıkmıyor, sen şimdi gönlünü ferah tut arkadaşım, bebeklerini de üzersin sonra....

Teşekkürler mimoza benimde büyük ihtimal 10-15 gün içinde amniyosentezim yapılacak bende bu konuda bir profa gidiyorum iyi bir doktor zaten perinatolog tekrar başka bir doktora ölçüm yaptırmak istemedim çünkü daha moral bozucu sonuçlar karşıma çıkabilirdi.şimdi bende senin gibi amniyo sonucu ya kötü çıkarsa ya bir şey olursa nasıl redüksiyon yapacaklar diğerinin hayatını da tehlikeye atacam kaafamda bir sürü soru işareti var ama allah hayırlısını versin herşeydenönce.benim doktorum birinin ölçümünü 3.2 buldu 2.5 üstünü riskli görüyoruz dedi.senin ölçümüün nasıldı?

canım benim ölçümlerim 1,3 ve 2,9 olarak ölçülmüştü, senin işlemin ne zaman? hayırlısıyla atlatacaksın hiç korkma olurmu, doktoruna da güveniyorsun, ne güzel, herşey iyi olacak inşallah...

Mimoza hayırlı olsun canım,işte aslında yanlış ölçüm sonucu yanlış kararlar öyle çok oluyor ki malesef.Senin ki de hayırlısıyla sağlıklı çıkmış çok şükür ki.Sağlıkla bebeklerimize kavuşmak nasip olsun..

çok teşekkür ederim hymarrycim, inşallah herşey hepimiz için güzel olacak yavrularımıza kavuşacağız, seninkilerin cinsiyetleri belli oldumu?

benim ölçümlerim 2.4 biri 3.2 diğeri ikiz gebeliklerde iki keseyede işlem yapılıyormuş ikiz olduğu için daha çok korkuyorum senin nasıl oldu mimoza?

benim ölçümlerim 2.4 biri 3.2 diğeri ikiz gebeliklerde iki keseyede işlem yapılıyormuş ikiz olduğu için daha çok korkuyorum senin nasıl oldu mimoza?

canım benim ikisindende su alındı, işlemim çok kolay oldu açıkçası doktoruma güvendim, ve herşey iyi çıktı çok şükür, hiç korkma herşey olumlu sonuçlanacak inşallah arkadaşım. işlemde çok acıtan bir işlem değil zaten, seninkide inşallah iyi çıkacak.

benimde ikzlerimde ense kalınlığının birinde fazla olduğunu sölemişti doktor
prof baktı bana
sana avsiyem amniyosentez kesinlikle yaptırman
bana yapıldı kromozomlara baktılar bi sorun çıkmadı

X