ikiz bebeklerimden birinin kalbi durmuş

merih

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
45
1
Sankı dunyam durdu arkadaslar öyle üzgünüm çaresizim ve kaygılıyımki cuma gunu kontrol ıcın dr gıtmıstım ve bebeklerımden bırının 13 haftada kalbinin durdugunu ögrendim aslında o hafta dr gıtmıstım ama hersey yolundaydı nasıl oldu anlamadım ve 3 hafta habersiz onunla ılgılı hayallerıme devam etmıs ve fitre parasını bıle odemıstık minik bebeğimin ben suan 17 haftalık hamileyim bebeğimin ölmüs bedenıyle yasıyoruz ben ve kardesı en son ultrason goruntulerı gozumun onunden hıc gıtmıyo ıkısı bırden takla asıyolardı sımdı öylece içimde yatıyo en zoruda cevredekılerın soyledıklerı annemle babam bıle benı sucluyolar ıyı beslenmemısım bakamamısım miğde bulantılarım cok yogundu sureklı kusuyodum ama ben ısteyerek kusmadımkı ben yıllardır hayalını kurdugum mınık yavrumun ölumune nasıl sebeb olabılırım dr gelişimi durmus özürlü olabılırdı dedı ama bunu anlatamıyorum bana bundan sonra ıyı beslen dıgerıne bısey olmasın barı dıyolar kımse benı anlamıyo bes yıldır bekledıgım bır suru tedavılere ve amelıyatlara razı olup sonuna muradıma erecegım bebegımı kaybettım ve hala ıcımde kardesının yanında oylece yatıyo orda kalıcakmıs zamanla vucut onu emermıs dıger bebegıme ve bana bı zararı yokmus oyle dedı dr Rabbım ondan aldıgı ömrü insallah diğerine versin hayırlı ugurlu saglıklı uzun omurlu kucagıma alırım ınsallah sızlerden cok dua beklıyorum nolur bızım ıcın dua edın

canım benim çok üzüldüm hayatım.allahım diğer bebeğine sağlık sıhhat uzun ömür ve kucağına almanı nasip etsin.bence ailni çok fazla dinleme.senden kaynaklanan bi durum söz konusu değil kesinlikle.demekki sağlıklı ve hayırlı değilmiş öyle düşün canım.

canım benim çok üzüldüm hayatım.allahım diğer bebeğine sağlık sıhhat uzun ömür ve kucağına almanı nasip etsin.bence ailni çok fazla dinleme.senden kaynaklanan bi durum söz konusu değil kesinlikle.demekki sağlıklı ve hayırlı değilmiş öyle düşün canım.

çok üzüldüm. çok geçmiş olsun. ilk 3 ayda beslenmenin çok önemli olmadığı biliniyor. lütfen ailene onu söyle. insan evladına kıyarmı bile bile. senle alakası yok. cahil insanlara kulağını kapa. inşallah doğacak bebeişinin önrü çok olur.. çok yorma kendini. dinlen..

benimde ilk bebeğimin kalbi durmuştu canım.
14 haftalıkken.benimki tekil gebelikti hemde.
aynı yıkı bende yaşadım.ama senin bir şansın var.
karnındaki bebeğin.Allah ötekinin ömrünü de ona versin.
Onu sana bağışlasın.bu şekilde kendini teselli et canım.
ayrıca beslenmeyle hiç bir ilgisi yok.ilk 3 ay vücuttan besleniyor bebek.bu konuda da kendini suçlu hissetme kimseye de aldırış etme.

canım çok geçmiş olsun sakın kendini suçlama yiycek ekmeği varsa kimse ona engel olamaz allahın takdiri herşey...sakın kimsenin dediklerini kafana takma allah öteki yavrunu sağ salim kucağına almayı nasip eder inşallah...

cnm ne diyeceğimi bilemiyorum zor çocuk sahibi olarak neler yasadığını tahmin edebilirim heleki insanın annesi babasıda anlamyınca başkasından ne bekleyebilrisin ........rabbim böle istemiş cnm
kaderin önüne geçilmezki ya ne diyelim cnmm........rabbim öteki bebeğine bol uzun ömür versin cnm ...çok üzüldüm inan yeni ikiz anne adayı olarak ...üzüntümü ifade edemem ..

aynı olayı bizde yaşadık...
yengemde ikisinin de herşey yolundayken bir anda kalpleri durdu...
çok acı gerçekten tıkanarak yazıyorum inan...

ama senin teselli etmeyi de çok istedim...
demek ki böylesi hayırlıymış canım...
kendine çok dikkat et Allah bir yavrunu bağışlamış sana buna şükret bence...
ailene de gelince çok yadırgadım açıkçası bunun için seni suçlamasınlar...
yukar da allah var verende o alanda o...

canım bende cuma günü ögrendim benimde ikizdi 9 haftalıktı ama kesesi küçük olan bebegimin kalbi durmuş ve büyümemiş.her şeyin hayırlisi.rabbim diger kalana uzun ömür versin saglıkla kucagımıza almak nasip etsin.geçmiş olsun

canım rabbim sana sabırlar versin inş.
inan çok üzüldüm.
rabbim diğer meleğine uzun ömür versin inş.a.s.

çok üzüldüm cnm ya,çok geçmiş olsun,sakın kendini çok üzme sana ihtiyacı olab bir bebğin daha var,onu da sıkıntıya sokma,sen ne kadar iyi olursan bebişin de o kadar iyi olur,sakın unutma cnm

Canım Allah Sabır versin.Oluyor böyle durumlar.Benimkilerde ikizdi daha doğrusu keselerden birisi boştu,diğeri doluydu.Dolu olanın kalp atışlarını duyduk.Diğeride gelişir zamanla diyorduk.Ama 7 haftalıkken kalbi duruverdi onunda.Ne yapalım cennet kuşlarımız onlar bizim.Ne yapalım.Annenle babanada sabırlı olmaya çalış.Onlara bu gibi durmların tıpta bir muamma olduğunu henüz nedenlerinin tam bilinmediğini söyle.Bize doktorumuz böyle söyledi.belli başlı ortaya atılan nedenler var ama yine de muamma diyorlar.Annenle babanın sinirlerinin yatışması gerekiyor sanırım.Sen kalbini ferah tut.Allah'ın işi bu kimse bilemez.

Çok üzücü tabii .... Ama karnındakini düşünerek sağlam durmalısın şimdiden sonra karnındaki önemli unutma.Diğeri için çok üzgünüz ama yapacak bişey yok. Allahın takdiri.Bende ikiz hamileyim.1 aydır dr a gitmiyorum.Kısmetse bu cuma gidicem.Unutmamalıyız ki tüm ikiz ve çogul gebelikler riskli Allah hepimizin yavlularını korusun ve hayırlısını versin.:nazar:

X