Ikiz alışverişi

marbling817

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
487
372
Merhaba anneler ikiz bebeklerim olacak alisveris icin bir sürü yerde bir suru sey yaziyor sizce neler almaliyim?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alin. Benim ikizlerim ayin 4 ünde 3 aylık olacaklar kendi deneyimimden sizinle paylasayim. Öncelikle 0 beden bezden 2 paket birine 2 paket birine alın gene de yetmeyebilir alırsınız tekrar, mümkün olduğunca ıslak mendil depolayin. Bir kutu büyük boy şampuan, bebek yağı, pisik kremi, kulak çubuğu, birer banyo havlusu, ateş ölçer, mümkünse buhar makinesi, bebek çantası bunlar aklıma gelen ürünler. Kıyafetler gelecek olursam 0-3 aylık şeklinde ikişer hastane çıkışı, 4 birine 4 birine zibin, 4 birine 4 birine tulum ve aynı şekilde gene 4 er tane alt üst takım, 5er tane çorap, 10 lu paket ağız Mendili, 2 ser elcik. Ben bu şekilde aldım yalnız doğum zamanına göre ikişer takım prematüre kıyafet alabilirsiniz bunlar biraz bol olabiliyor ilk zamanlar. Çok fazla kıyafet almayın çok çabuk büyüyorar ve hediye de geliyor Çevrenize bağlı olarak.ayrıca önlük almayın hastane cikisindakileri kullanırsınız ben öyle yaptım. Ben bu şekilde sayılı aldım ve yeterli geldi. Bulunduğunuz şehre ve mevsime göre almayi unutmayın mesela ben Adanadayim burada kışlar sert geçmez çok kalın şeyler alınmaz ama sizin doğum kısa denk geleceği için iç zibinlari uzun kol alabilirsiniz hatta 2 ser tane Külotlu Çorap alabilirsiniz. Mutlaka biberon alın 0 aya uygun çünkü ne kadar istesek de sutumuz yetmeyebilir. Emzik verecekseniz emzjk de alın ki bence verilmeli başka türlü oyalamak zor. Bebek Arabası şimdi almanıza gerek yok bence zaten kış ve su anda binemezler. Hastaneden çıkış için ben ana Kucağı aldım ama hiç rahat değil diye düşünüyorum ve cok da agir sadece araba içinde kullanıyorum artik. Sizinki zaten kısa denk geliyor bence cantalardan alın hem ağır olmaz hem usumezler. Aklıma gelenler bunlar başka bir sorunuz olursa ikizlerden vakit bulursam cevaplarım seve seve

Gayet gerekli bilgiler vermişsiniz teşekkürler :)

merhaba benim şuanda çok erken ama merak ettiğim için araştırıyorum peki bebek arabasını nasıl aldınız yanyana mı ayrı ayrı mı önlü arkalı mı hangisi rahat oluyor acaba? bi de yatak olayını nasıl yaptınız? şimdiden teşekkürler..

merhaba hayırlı olsun bebişleriniz yanyana olanlardan aldım sunny baby marka. en hafif ikiz arabalarından ve katlanınca bir araba kadar oluyor bagaja rahat sığıyor fiyatı da çok uygun ikizlerim 16 aylık oldu hala kullanıyorum sapasağlam. Yataklarını ikea gulliver beşiklerinden aldım asansörlü yani önce yukarıda kullanıp ayağa kalkabildiklerinde aşağı indirip o şekilde kullanabiliyorsunuz. bir yanı çıkıyor ayrıca 5 yaşına kadar kullanılabiliyor. ondan da memnunum gerçekten çok sağlam. bebek arabası yanyana olanlar her yerden geçemiyor ama arka arkaya olanlar da ön tarafı yatmıyor yani doğumdan itibaren kullanılamıyor.karar size kalmış ama bebek arabasını iki adet alıp aparat ile bağlamak da iyi bir fikir olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…