ikinci kez hamile kalması,doğum yapması riskli yasaklı olanlar varmı?

destina0706

HAYATIMIN 3 ANLAMI
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2007
2.217
2
:CüvCüv: selam kaç gündür düşünüyorum bu konuyu açsam mı diye açtım.ben çünkü o durumdayım yani şu an şükür bir oğlum var 4.5 yaşında ama hamileliğimde seren serengil gibi sıkıntılar yaşadım.gebelik zehirlenmesi geçirdim 7 aylıkken.faktör ise doktor hatası idi.o doktora hala ileniyorum. yazarken bile yeniden yaşıyorum olayları.o zaman ıspartadaydık eşim memur ısparta tıp fakültesine hakan diye bir doçente gittik.3 lü tarama testimde oğlumuda bel omurga eğriliği var dediler.beni her hafta ultrasyona sokuyorlardı.ultrasyondan sonra hep sancılanıyordum.bilsem sık ulatrasyonun zararlı olduğunu dinlemezdim onları.sonra oğlum sitrese girmiş karnımda kasılmış ama kendilerine bulmadılar suçu sık ultrasyondan demediler.sonra ben faranjit oldum.geri kan akımı var dendi.bana günde 3 kere damardan antibiyotik yaptılar.eczacıda eşimin arkadaşı bana olduğunu görmemiş ama sonra bu antibiyotikler çok ağır eşinemi yapıyorlar demiş.bende o iğnelerden sonra çok rahatsızlandım.böbreklerime aşırı yükleme olduğu için (bunu en son doğuma gittiğim başkent hast.doktorları dedi)böbreklerim kendini kitledi.ama bu hakan denen doktor hala ankaraya paralı tahlil yollama derdinde.sonra öğrendik.ne kadar tahlil o kadar primmiş paraymış.bizde memuruz ya nasılsa devlet karşılıyor.tabi ben o kadar kavga dövüş çıktım bırakmıyor sürekli organlarımda hasar bulmaya çalışıyor.bebeğin ölcek kendinden bir bebek bekleme diyor.yüzüme.ben hiç idrara çıkamıyorum ama bana ilaç vermiyor antibiyotikten başka ben direk konya ya gittim başkente ordaki Ayla hanım ve diğer jinekologlar dedi.gebelik zehirlenmesi olmuşsun diye.kütük gibi şiştim.1 aya yakın idrarımı yapamadım.ve oğlum 34 haftalık doğdu.32 haftalıktı gelişimi.ve o doktorun dediği gibi sağlıksız değildi doğarken ağladı.1.470 doğmasına rağmen tabi doğum sırası tansiyonum 24 12 olmuştu.daha çok ayrıntı var ama yazmadım çok uzun psikolojim çok bozuldu.2.hamilelğim riskli dediler.aynı şeyler olabilir dediler.böbreklerim hasr görmemiş ama riske atma dediler.Ya doktora şaşırdılar eşime demişler bu kadar ilacı ve serumu nasıl yüklemiş bir hamileye demişler.şimdi tekrar o yola çıkmaktan çok korkuyorum.Seren serengile ağladım yaşayan bilir.derler ya.:CüvCüv::çok üzgünüm:tek çocuk kadermi?varmı böyle sorun yaşayan

sen tek cocuk dıyorsun bızse dıyoruzkı elımzde avcumuzda yok
en azından oglun var ewet zor seyler yasamıssın yasayan bılır
sana sunu soyleyem ıyı bır dr bulursan vede uzmanlıgı yuksek riskli gebelkolan bırısını bulursan kont altında belkı 2.ye ızın verilebilir geçmiş olsun
ama unutma senden daha dertlıler var
insan yetınmıyor işte sımdı 1 tane olsun dıyorum 1 tane ouncada 2. dıyecegım hep fazlasını ıstıyoruz boyle yaratılmıs
kafana takma cocugunla guzel vakıt gecir derim

teşekkür ederim.ya benim gittiğim Dr.dayüksekti lisansı bu şans işte yaşayacakmışım. ama artık doktor görünce panikatak yaşıyorum.Allah sanada versin inşallah sağlıkla kelebekcim.Tabiki bunada şükür diyorum Allah oğluma uzun ömür versin ama etrafın çenesini bilirsin olmayınca olana kadar sorarlar bi tane oluncada herkes AAaaaaa! kardeşsiz olurmu yap sen bu tekmi olacak hayatta diye can sıkarlar.Allah herkese hayırlı evlat versin ama hayırsız olsa 1 de aynı 3- 4 de diye avutuyoz işte.sağol düşüncelerin için.

Canim bence oglunda oldu diye diger hamileliklerinde olacak diye birsey yok. Bemin bir arkadasim var o hamileyken sürekli kasiniyormus ama anormal sekilde uyku dahi uyuyamiyormus. Ikinci hamileliginde ise hic bir sorunu olmadi belki senin sorunun gibi degil ama bence ikinci bir cocugu denemeye deger

ewet o dediğini bende duydum ama hiç çocuğum olmasa riske atardım kendimi ama arkamda bir oğlum olunca biraz düşündürüyor tabi.Ama Allah kısmet ettiyse olsun derim tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…