ikili ve üçlü tarama

TuYa_DeNiZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
243
1
46
arkadasım ikili tarama testi yaptırdı sonuc cok guzel demiş dr 3 lüyüde istemiş 3 lüde sorun var diyip ayrıntılı ultrasona gönderdi ve bi sorun cıkmadı ikili tarama iyi çıkıpta üçlüsü kötü çıkan arkadaslar varmı yada bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazsın

görüntülenmiş fakat cvp yok :KK43: bu durumu yasayan varsa eget ltf msj yazsın arkadasıma fikir olur en azından amniyosentez yaptırcak yoksa

canım ikili taraması çok güzel çıkıpta üçlü taramasında sorun çıkan birçok arkadaşım var... ama ikili tarama sonucları üçlü taramaya göre daha kesin sonuclar içeriyor. çünkü ikili taramada bebeğin ense pilisi kalınlığıda katılarak değerler saptanıyor...bence arkadaşın boşuna kafasını karıştırmasın... doktoru amniyosentez konusunda ne önermiş peki???

canım başıma gelmedi ama ultarason sonucu daha önemli zaten bir sorunçıktımı amiosentez ister dr.inşallah iyi olur canım herşey...

ikili tarama ile üçlü taramada farklı defektler araştırılıyor.
ikili taramada trizomi 13+18 ve trizomi 21(down sendromu) riskine baklırken üçlü taramada bunların yanında noral tüp defektine yani bebeğin omurgasının tam kapanıp kapanmadığına baklıyor.
eğer üçlü taramada noral tüp defektinde sorun çıktıysa ayrıntılı ultrason istenmiştir çünkü bunun tespiti ayrıntılı ultrasonda net olarak konulabiliniyor.
2li taramada trizomi 21 ve trizomi 18 riskli görülseydi ultrasonda kesinleşemediği için amniyosentez isterdi dr.
demek ki öyle bişey yok ve noral tüp defektide ultrasonda çözülmüş..
çook geçmiş olsun, allah herkese sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bebişler nasip etsin inşallaahh..

arkadaslar bu ikili taramayi doktor ultrasyonda mi bakiyor.yani bi test nasil oluyor?ben turkiyede olmadigim icin biraz tedirginim.bide uclu test nasil yapiliyor?:)onda da kan mi aliniyor.bilgilendirin beni lutfen.ben 15.haftama girdim.ama doktor test olarak ikili yani bisey yapmadi.sadece ultrasyonda bakiyo.ölcüyo:)cevaplarinizi bekliyorum...

ikili tarama testi gebeliğin 11-14. haftalarında annenin kanında bebekle ilgili detaylara bakılıarak yapılan bir test.
üçlü taramada 14-18 haftalarda yine kan alınaraka yapılan bir test şekercim..

tutturdu amniyosentez yaptirim die riski var herhalde bildigim kadarıyla ama içi rahat etmio işte bu yazılanları okutucam ona saolun hepinize tşklerr

canım doktorlar ne önermiş arkadaşına... amniyosentez yaptırmasını istemişler mi? bence doktoruna güvensin... ayrıntılı ulrosonda vede ikili taramada hiç bi sorun yoksa aniyosentez yaptırmasınada bence gerrek yok... amniyosentezde emin ellerde yapılmadığı sürece bence çok riskli... tosbaa arkadaşım bu konuda deneyimli. kendisi amniyosentezi yakın bi zamanda yaptırdı.. doktorum banada üçlü taramadan sonra amniyosentez önerdi ama ben galiba yaptırmıcam :KK43:((

ikili tarama ile üçlü taramada farklı defektler araştırılıyor.
ikili taramada trizomi 13+18 ve trizomi 21(down sendromu) riskine baklırken üçlü taramada bunların yanında noral tüp defektine yani bebeğin omurgasının tam kapanıp kapanmadığına baklıyor.
eğer üçlü taramada noral tüp defektinde sorun çıktıysa ayrıntılı ultrason istenmiştir çünkü bunun tespiti ayrıntılı ultrasonda net olarak konulabiliniyor.
2li taramada trizomi 21 ve trizomi 18 riskli görülseydi ultrasonda kesinleşemediği için amniyosentez isterdi dr.
demek ki öyle bişey yok ve noral tüp defektide ultrasonda çözülmüş..
çook geçmiş olsun, allah herkese sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bebişler nasip etsin inşallaahh..
burada tosbaa ammiyosentez sonuçları çıktımı merak ettim bilgi verirsen sevinirim ben inanıyorum iyi sonuçlar alacaksın:)

ikili taramada risk olduğu için amniyosentez yaptırdım canım bn..
eğer doktoru gerek görmediyse yaptırmasın, allaha sükür bende bişe olmadı ama!! amniyosentez riskli bir işlem
kalacakra nasılsın şekeriiiimm, görüşümedik:)

dr lar yaptır yada yaptırma demiolar cunku riskli ama gerek olmadıgını sölediler bence senin sonucların normalse sende yaptırma ama illa yapırman gerektigini sölüolarsa yaptır tabi hepiniz saglıklı bi şekilde bebişlerinizi kucagınıza alırsınız inş

burada tosbaa ammiyosentez sonuçları çıktımı merak ettim bilgi verirsen sevinirim ben inanıyorum iyi sonuçlar alacaksın:)

canım henüz sonuçları almadım.önümüzdeki hafta alacağım..
sonuçları alınca hepinixe yazıcaam:)) a.s.

ikili taramada risk olduğu için amniyosentez yaptırdım canım bn..
eğer doktoru gerek görmediyse yaptırmasın, allaha sükür bende bişe olmadı ama!! amniyosentez riskli bir işlem
kalacakra nasılsın şekeriiiimm, görüşümedik:)

Evet yaav özlettin kendini... Valla ben iyiyim, cuma gününü bekliyorum sabırsızlıkla... Üçlü taramam var, Allahın izniyle çok güzel çıkacak... Ya geçmi kaldım ne. o zaman 17 hafta 5 günlük oluyorum.. Doktoruma erken yaptıralım desemde illa bana cuma olacak dedi... Herkes 16. haftasında yaptırıyor ben neden geç yaptırıyorum yaaa:KK43:((.. ikili taramayı da 11 hafta 1 günlükken yaptırmıştım bazı doktorlar erken yaptırdığın için bu sonuclar çıkmıştır demişti... bunun erkeni geci yada normal zamanı ne yav... bu kezde sonuclar riskli çıkarda geç yaptırdığın için böyle olmuştur derlerse intihar ederim herhalde... :a015:

yok yok üçlü tarama için bizde 17. haftayı bekliyorduk dr'um tam 17. hafta ideal demişti.
16+5 günlükken kontrolum vardı bugün yapabiliriz demişti..
geç deil canım sıkma canını:))

yok yok üçlü tarama için bizde 17. haftayı bekliyorduk dr'um tam 17. hafta ideal demişti.
16+5 günlükken kontrolum vardı bugün yapabiliriz demişti..
geç deil canım sıkma canını:))
canım ben sana sormamışım yavv. sen nasılsın buarada:KK70::1rolleyes:

merhaba herkese!
şu yazdıklarınızın altındaki baby-gaga.com animasyonları nasıl ekliyosunuz acaba ben de eklemek istiyorum da.

ayyy arkadaşlar size bişey sorucamm benim 2 li testim iyi çıktığı için dr um 3 lü test istemedii:KK43:herkese yapılıyo diye biliyorum ..niye bana yapmıyo dr um.lütfen bilgi verin arkadaşlarr:)

canım bende sadece ikli test yaptırdım zeki bey üçlü yapmayalım yalancı negatiflik çıkabiliyor bazen demişti
zeki bey ne diyomuş amino sentez konusunda?

X