ikili test kan sonuçları hakkında nolur yardım edin..

meybon

17.12.2009/ 09:55
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.254
0
merhaba kan testi sonuçlarımı aldım ingilizce yazıyor, anlayan varsa yardım edebilirmi? endişeler sardı içimi:1no2:

yanıt verdiğin için teşekkür ederim wannababy,

sonuçlar şöyle yazıyor
Trisomy21 trisomy13/18
backround risk 1:875 1:1580
ultrasound risk 1:297 1:2187
biochemstry risk 1:3726 1:2782
adjusted risk 1:1262 1:2852

en altta da

diagnosis:
negatif yazıyor..
çok karışık yazılmış yukarıda da PAPP-A 1,68 IU/I equivalent to 0,4954 MoM
free beta HCG:25,58IU/I, equivalent to 0,6553 MoM yazıyor

altta da 2 tane grafik var tabii. ne dir bunlar ya çopk merak ettim.. bu rakamlar nasıl yorumlanıyor??:1no2::nazar:

1:875 gibi verilen rakamlar olasılık belirtiyor. Yani mesala senin trizomi 21 'li bir çocuk doğurma riskin 875' de 1 gibi.
Değerlere çok fazla takılma. Önemli olan diagnosis yani teşhis kısmında negatif yazması. Pozitif yazsaydı sorun olabilirdi. Bu oranlarda genelde 1:200 üzerinde bir risk varsa problem olabiliyor ve test o zaman pozitif çıkıyor. Buna göre de doktorun amniyosentez önerebiliyor.

bence de iyi gorunuyor ama tabiki doktorun bilir. sen gonlunu ferah tut, biliyorum soylemesi kolay, uygulamasi cok zor ama Rabbim'e siginmaktan baska birsey gelmiyor elden. ben her sonucumu aldigimda hungur hungur agliyorum.senağlama

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, desteğiniz için, .çok sıkıntılı bir dönem hepimizin yaşadığı, benim içinde çok ayrı bir zorluğu var, daha 46 yaşındaki babamı kaybettim. ve bu bebeği babacıım çok hevesleniyor deli oluyor diye yapmıştım hiç hazır değilken.. Allah herşeyin iyisini bilir. Ama beni çok zorlayan sıkıntılar içindeyim. bebğime birşey olur yada sağlıksız doğar diye çok korkuyorum.

bence sonucun güzel çıkmış.en azından negatif çıkmış bu iyi.benimde negatif çıkmıştı 2li 3lü testim sadece yaştan dolayı risk vardı.bence canını sıkma.doktorunda bakınca iyi diyecek bence.

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, desteğiniz için, .çok sıkıntılı bir dönem hepimizin yaşadığı, benim içinde çok ayrı bir zorluğu var, daha 46 yaşındaki babamı kaybettim. ve bu bebeği babacıım çok hevesleniyor deli oluyor diye yapmıştım hiç hazır değilken.. Allah herşeyin iyisini bilir. Ama beni çok zorlayan sıkıntılar içindeyim. bebğime birşey olur yada sağlıksız doğar diye çok korkuyorum.

canım benim şimdi okudum babacığına allahtan rahmet sizede sabır diliyorum.mekanı cennet olsun.

X