ikili test hakkında...

eslemim

Guru
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
660
309
37
slm arkadaşlar ben 8 haftalık hamileyim 3-4 hafta sonra 2li tarama testim yapılacak ama doktor 3 farklı şey yazdı ve bunları 4 hafta sonra yaptırmamı söledi kafam karıştı...
-nt ölçümü
-1. düzey usg
-2li tarama testi
şimdi size sorum şu nt ölçümü ve 1. düzey usg zaten 2li tarama testinin içinde diil mi onlar ayrı mı yapılıo birde internetten okuduğum kadarıyla 1. düzey ultrason 19. haftalarda falan yapılıomuş benim için erken diilmi daha 4 hafta sonra 12 haftalık falan olcam kafam çok karışık yardım edin ayrıca 1. düzey ultrasonu hiç duymamıştım ben...

1. düzey usg normal her zamanki ultrason, zaten o ultrasonda bakarken ense kalınlığını (NT) yi de ölçecekler. 2'li test dediği kanda iki değerine bakacaklar, onu kastediyor, yani kan alınacak bu ultrasona ek olarak.

Detaylı ultrason 2. düzey ultrason diye geçer. O da bildiğin ultrasonla bakılır ama daha detaylı ölçümler yapılır.

teşekkür ederim canım yani ben testi yaptıracagım yere sadece 2li test yaptıracaım diyeyim dimi diğerlerini sölemeye gerek yok

teşekkür ederim canım yani ben testi yaptıracagım yere sadece 2li test yaptıracaım diyeyim dimi diğerlerini sölemeye gerek yok

Anlamaları lazım 2'li test deyince. Ama sadece kan tahlili ya da sadece ultrasona alırlarsa, "bunun öbür parçası nerde?" diye uyarırsın. Bazı yerler sadece ultrasonu yapıp NT ölçümü iyi çıktıysa kan tahilini yapmıyorlarmış, bir kaç arkadaş bahsettti burada geçenlerde.

tamam cnm teşekkür edrim

cnm yapacağın tek şey,normal olarak ultrasona girmek,eğer kendi dr.una gidiyorsan zaten değerleri yazacaktır,başka bir yere gideceksen,sana bir forum dolduracaklar ordan 2li test için yaptıracağını söyle bu arada.sonra kan vereceksin zaten bilgiler forumda yazıyor olacak,hepsi bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…