İkili Tarama Testi Yaptıranlar

LightNing34

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
244
117
24
Merhaba KK hanımları, güzel anneler... Aranızda bebeğine ikili tarama testi yaptıran var mı. Yaptırmayanları da merak ediyorum. Yaptıranlar kaçıncı haftada yaptırdınız, devlette mi özelde mi..

Merbaba. Zeynep kamil de yaptirdim. Istanbulda. Devlet hastanesi.. 13 hft da yaptirdim .. 15 gun sonra sonucu cikti.. ozelde de 2 haftaneyi aradim fiyat sordum 500 600tl falanmis ozeldede ortalama.

Merbaba. Zeynep kamil de yaptirdim. Istanbulda. Devlet hastanesi.. 13 hft da yaptirdim .. 15 gun sonra sonucu cikti.. ozelde de 2 haftaneyi aradim fiyat sordum 500 600tl falanmis ozeldede ortalama.
Arayip nasıl randevu aliyorsunuz acaba. Ben Bayrampaşa devlet hast. Gittim, doktorum kayıt açtık sana burdan çıkınca 182yi ara dedi. Ben arastirmadan biryeri aramak istemedim. Hangi bölüme gidiyoruz acaba😊

1 hafta takip ettim mhrs uygulamasindan her gece 12 den sonra.. zaten 1 hafta icinde ikili test haftasi 11-14 diye acilmsti randevu gordum uygulamada.. aramadan randevu olusturdum. Hatta 2 defa randevu olusturdum. 11.haftada gitmisim.doktor git simdi 10 13 de gittim.gun sonra gel dedi.. bi daha randevu buldum.

Tek tek zeynep kamil deki butun kadin dogum uzmanlarina girip kontrol ediyorfum tum doktorlari.. mutlaka birinde ikili test haftasi koyuyorlar haftada bir

Tek tek zeynep kamil deki butun kadin dogum uzmanlarina girip kontrol ediyorfum tum doktorlari.. mutlaka birinde ikili test haftasi koyuyorlar haftada bir
Çok teşekkür ederimm gerçekten çok yardimci oldunuz. 😊 son bir sorum olucak herhangi bir ücret ödediniz mi acaba 😊❤️

Merhaba KK hanımları, güzel anneler... Aranızda bebeğine ikili tarama testi yaptıran var mı. Yaptırmayanları da merak ediyorum. Yaptıranlar kaçıncı haftada yaptırdınız, devlette mi özelde mi..
Ben bu testleri çok gereksiz anneleri üzen testler olarak görüyorum. İhtimal veriyorlar ihtimallerde yaşa diyorlar direk retal DNA testi yaptırdım

Bende yaptırdım temiz dedi doktor pazartesi kan verdim bütün sonucu aldım 90 TL özelde 12. Haftanın başında yapıldı

Ben daha yeni yaptırdım 12. Haftada yaptırdım devlet hastanesinde 2 haftaya sonuç çıkar dediler ben e-nabız dan takip ettim 5 günde çıktı çok şükür gayet güzel çıktı sonuçlarımız en azından içim rahat etti yoksa bende düşünmüyordum yaptırmayı zaten sorun olsa bile Allah’ın verdiğine kıymazdım benim evladım sonuçta ama yaptırıp içimi rahatlattım Allah herkese nasip etsin Sağlıklı hayırlı evlatlar kucağımıza almayı

Ben daha yeni yaptırdım 12. Haftada yaptırdım devlet hastanesinde 2 haftaya sonuç çıkar dediler ben e-nabız dan takip ettim 5 günde çıktı çok şükür gayet güzel çıktı sonuçlarımız en azından içim rahat etti yoksa bende düşünmüyordum yaptırmayı zaten sorun olsa bile Allah’ın verdiğine kıymazdım benim evladım sonuçta ama yaptırıp içimi rahatlattım Allah herkese nasip etsin Sağlıklı hayırlı evlatlar kucağımıza almayı
Cevabiniz için çok tesekkur ederim. Randevuyu nasil aldiniz acaba hangi bolumden. Bu konu hakkındada bilgi verir misiniz😊

Doktorum 12. Haftamda ikili tarama için gelmemi istemişti.. Benim gebelik takibimi yapan doktor özelde ben o yüzden onu da özelde yaptım 12. Haftamda yaptım.. Ama özel ya da devlet arasında bir fark olduğunu da düşünmüyorum açıkçası..

Retal DNA testi nasil oluyor, o kaçinci haftalarda yapiliyor acaba 😊
Fetal dna testi 9. Haftadan sonra yapılıyor..sizdsn kan alınıp yurt dışına gönderiliyor.. Ben bundan önceki gebeliğimde yaptırmıştım.. Maliyeti yüksek bir test maalesef.. Fiyatı firmadan firmaya değişiyor benim yaptırdığım firma yanlış hatırlamıyorsam 2500 demişti ben 2000 tl ye yaptırmıştım.. O aralar kafam yerinde değildi ücreti çok hatırlamıyorum eşim ilgilenmişti o yüzden çok net değilim ücret konusunda ama o aralıklarda birşey..Ama ikili üçlü dörtlü test gibi değil güvenirliği çok yüksek %99.9 doğru sonucu veriyor ve ondan sonra hiçbir test yaptırmak zorunda kalmıyorsunuz.. Gerçi ben direk bunu yaptırmadım ikili testim kötü çıkınca mecburen yapmak zorunda kaldım iyi çıksaydı yapmazdım.. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

Son düzenleme:
X