İkili tarama sonucunda bakabilir misiniz

alin2019

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
1
0
31
Bugün 13+6gunluk hamileyim ikili tarama sonucumu almak için gittim ve sınırda sonuç yaş faktörü falan dedi fetal DNA yapabilirsiniz dedi kafam karıştı bakabilir misiniz . Ense kalınlığı baş popo mesafesi ve burun kemiği hepsi ölçüldü normal dedi içime kurt düştü

Eklentiler

• 1000018246.jpg
    1000018246.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 31
Bugün 13+6gunluk hamileyim ikili tarama sonucumu almak için gittim ve sınırda sonuç yaş faktörü falan dedi fetal DNA yapabilirsiniz dedi kafam karıştı bakabilir misiniz . Ense kalınlığı baş popo mesafesi ve burun kemiği hepsi ölçüldü normal dedi içime kurt düştü
Kombine risk önemli olan aynı şehirdeyiz bu arada 😊hiçç içinize kurt düşürmeyin Allah’ın izniyle sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alacaksınız ben çok yaşadım bu ikili tarama testi skıntılisını üstelik benim yüksek risk vermişti bebeğim neredeyse yaşına girecek

30 yaşından sonra genetik hastalıklı bebek riski artıyor. Yaş riski dediği o doktorun. İkili taramanız risksiz çıkmış tabloya göre, ama bu tarz taramalar istatistikseldir. Fetal dna testi direk bebek dnasına baktığı için bunlara göre daha güvenilir oluyor, o yüzden doktorunuz önermiş. Ben yaptırdım, 10.haftamda yaptırdım. Yaptırma konusunda emin değilseniz detaylı ultrason zamanını da bekleyebilirsiniz. ☺️

Hiç strese girmeyin benim o ikili test yazan değer 1:75 cikmisti yüksek riskliydi amniyosentez veya fetal DNA onerdiler ve kendi doktoruma gittim hemen keske ikili test yaptirmasaydin yanilma orani cok yuksek oluyor dedi fetal DNA onerdi . Fetal DNA verdim ve test gelene kadar agladim perisan oldum çok şükür temiz geldi sizinde temizdir ikili teste asla guvenip uzulmeyin .

X