iki tarafta da hamilelik icin bir engel yoksa neden olmuyooo

cuqca

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
5
0
selam arkadaslar,ben 7 aydir evliyim son uc aydir cocuk dusunuyoruz ama olmuyor.incir kuru yapiyorum 16 gundur naapim bende kendimce biseyler yapmak istedim mayisin 18 hastalanmam lazimdi,16 oldum yani dun.uzulmedim ama artik cocuk olsun yaa kirmizilari gormekten sikildim of of offff.bana onerileriniz ne bu yolda bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim:KK66:))

selam arkadaslar,ben 7 aydir evliyim son uc aydir cocuk dusunuyoruz ama olmuyor.incir kuru yapiyorum 16 gundur naapim bende kendimce biseyler yapmak istedim mayisin 18 hastalanmam lazimdi,16 oldum yani dun.uzulmedim ama artik cocuk olsun yaa kirmizilari gormekten sikildim of of offff.bana onerileriniz ne bu yolda bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim:KK66:))

bi öneri için yardım edemem ama benım ablada 8 aydır bebek düşünüyo ama iki tarafta sorun olmamasına rağmen şimdilik bişey yok senınde daha erken ama bi çok şey etkiliyomuş stres yorgunluk vs vs gibi olaylardan dolayı umarım en kısa zamanda hamile kalırsın canım

canım önerilerim şunlar
1- Hırs yapma,
2- Herkesin oluyo benim neden olmadı diye kıyaslama yapma
3- Bebeğin 'yapılabilen' bir şey olmadığının farkına var
4- Bebeği eşin ve sen 'yapamazsınız'. Bebeği ancak Allah 'verir'
5- Bebek dediğin şeyin bir insan olduğunu unutma yani vakti gelmedikçe dünyaya gelmeyecektir.
6- Bunları düşün kendini sıkma, rahat ol,elimden bir şey gelmez de

en kısa zamanda inşallah pozitifi görürsün arkadaşım, ayrıca korunmayı bırakınca adette ileri gitmeler geri gelmeler olabilir canım erken oldum deyip panik yapma

Son düzenleme:
daha dur canım hemen olcak diye bişey yok.ben ilk gebeliğime 9 ayda hamile kaldım.stres yaptığım için hormonlarım karman çormandı resmen..acele etme.ikinci bebeğime hiç stres yapmadım ve ilk ayda hamile kaldım..

canım henüz yeni evlisin ve 3 aydır deniyormuşun iki tarafta da bi problem yoksa oluruna bırak derim ben stres en büyük engel . Bide vücudun kendini hazırlaması lazım . Ben 9 ay uğraştım bebek için bende çok stres yapıyodum en sonunda oluruna bıraktım olursa olur olmazsa yapacak bişey yok diye ama rabbim en zor zamanımda gönderdi mucizemi. Biraz rahatla çünkü stres hormonları çok etkiliyo umarım en kısa zamanda gönderir seninde mucizeni :)

canım önerilerim şunlar
1- Hırs yapma,
2- Herkesin oluyo benim neden olmadı diye kıyaslama yapma
3- Bebeğin 'yapılabilen' bir şey olmadığının farkına var
4- Bebeği eşin ve sen 'yapamazsınız'. Bebeği ancak Allah 'verir'
5- Bebek dediğin şeyin bir insan olduğunu unutma yani vakti gelmedikçe dünyaya gelmeyecektir.
6- Bunları düşün kendini sıkma, rahat ol,elimden bir şey gelmez de

en kısa zamanda inşallah pozitifi görürsün arkadaşım, ayrıca korunmayı bırakınca adette ileri gitmeler geri gelmeler olabilir canım erken oldum deyip panik yapma

çok güzel yazmışsın cnm benim yaa yazdıklarını defterime not ettim hergün bi kere okuycam kendimi motive edicem ben de 8 aydır hamile kalamıyorum 5 senelik evliyim eşimle ben hemen hamile kalınır diye düşündüğümüz için devamlı ertelemiştik

benim 5 yıl olacak ve ciddi bi sorun olmamasına rağmen hiç korunmadığım halde gebe kalamadım ilk aşılamamı 12 mayısta yaptırdım inş tutmuştur stresinde çok payı olduğunu düşünmüyorum evliliğimin ilk aylarında hiç bebek düşünmüyordum korunmama rağmende hiç kalamadım.
allah ne zaman dilerse o zaman canım ama elinden geleni yap yinede.

3 ayda bu kadar sorun yapma bence. benim 1.5 yıldan sonra oldu. başlarda bana soğan kürü, eşime keçiboynuzu yaptım bişeye yaramadı.
bi sorun yoktu görünürde ama ben bazı şeylere dikkat ettim hamile kalmadan 1 ay öncesinden etkiledi mi bilmiyorum. eşim ve ben evicap ve çinko tablet kullandık, çok çay içiyodum onu kestim ve yumurtlama zamanı gelmeden sigarayı bıraktım ve tabi ki dua dua dua ettim. senin daha cok erken hiç bişey yapma sadece dua et. 7,8 ay olmassa doktora git 1 yılı geçti de rahim filmi çektir eşinde gitsin semen analizi yaptırsın ikinizde de bişey yoksa ya da eşinde azda olsa problem varsa hiç korkma çünkü benim eşiminde azıcık hareketlilik az gibiydi. e vitamini ve çinkoyu o yüzden almıştım.

X