İki kez hsg çektirenler

Ben cuma günü aşılama olucam gittim aldım siz yazdıktan sonra belki biraz daha kalınlaşır o zaman tutma olasılığı da artar diye düşündüm
Canım fazla kalınlaşırsa o zaman da tutunamaz benimki günde 6 mm kalınlaştı rahim kalınlığın çok iyi bana sorarsa kullanma derim yarına kadar da 10 mm olur

Benim ilki ikiside açıktı normal dediler. ikinci çektirdiğimde 2 farklı doktor farklı yorumladı. Biri bi tüp açılmış diğerinden yavaş gitti dedi. Diğer doktor ikisi de açık normal dedi
Doktor görüşüne göre değişiyo galiba.

Benim ilki ikiside açıktı normal dediler. ikinci çektirdiğimde 2 farklı doktor farklı yorumladı. Biri bi tüp açılmış diğerinden yavaş gitti dedi. Diğer doktor ikisi de açık normal dedi
Doktor görüşüne göre değişiyo galiba.
Peki raporda ne yazıyordu? Bir de canım kaç ay arayla çekildin ben çekildikten sonra kürtaj oldım korkum o yüzden

Peki raporda ne yazıyordu? Bir de canım kaç ay arayla çekildin ben çekildikten sonra kürtaj oldım korkum o yüzden
2 sene arayla çekildim hemen değil yani arası. Raporda normal yazıyordu, ama gittiğim doktorlar kendi yorumladı raporu okumayıp CD den baktılar.
Peki neden kürtaj oldunuz, düşük mü oldu.
Aslında korkmanıza hiç gerek yoktu çünkü hsgden sonra hamile kalmak çok daha kolay oluyomuş

2 sene arayla çekildim hemen değil yani arası. Raporda normal yazıyordu, ama gittiğim doktorlar kendi yorumladı raporu okumayıp CD den baktılar.
Peki neden kürtaj oldunuz, düşük mü oldu.
Aslında korkmanıza hiç gerek yoktu çünkü hsgden sonra hamile kalmak çok daha kolay oluyomuş
Kanama alanım vardı doktorum progestron iğneleri kesti yani ben doktor hatası olduğunu düşünüyorum sürekli bebeğiniz sağlıklıysa ölmez dedi ve genetik testte sağlıklı oldugu yazıyordu her aklıma geldikçe gözlerim doluyor. Korkum hsg sonucunun kötü olması Allah korusun tıkalı çıkarsa diye tüp bebek sürecine girmek zorundayım

Kanama alanım vardı doktorum progestron iğneleri kesti yani ben doktor hatası olduğunu düşünüyorum sürekli bebeğiniz sağlıklıysa ölmez dedi ve genetik testte sağlıklı oldugu yazıyordu her aklıma geldikçe gözlerim doluyor. Korkum hsg sonucunun kötü olması Allah korusun tıkalı çıkarsa diye tüp bebek sürecine girmek zorundayım
Yaşadığınız talihsizlik çok üzücü çok geçmiş olsun Rabbim bidaha yaşatmasın. Doktor çok önemli onlara emanetiz sonuçta iyi doktorlarla karşılaştırsın Rabbim inşallah 🙏
Bende 5 haftalık düşük yaptım parça kalmıştır diye kürtaja aldılar beni. Yaklaşık 1 sene sonra gebelik oluşmaynca hsg çekildim. Ama ne yapışıklık ne tıkanıklık bişey yoktu. Yani hemen 1 kürtajda Olmaz öyle şeyler. Benim kayınvalidem 9 tane çocuk aldırmış ve hepsi kürtajla 😐 ama ısrarla habirede hamile kalmış 🤷‍♀️
Aklınıza öyle şeyler getiripte psikolojinizi bozmayın kötüyü çağırmayın. Şöyle düşünün Varsa bile bişey en ufak, o ilaçla açılılıyo yollar temizleniyosun bi nevi hsgde bu yönden çok iyi bnce.
Tüp bebek sürecinden de hiç korkmayın ben tüp bebekle hamile kaldım
Bende çok korkardım çünkü ama korkacak hiç bişey yokmuş. İnşallah doğal yolla tadarsınz bu mutluluğu 🙏🌼

Ben geçen sene çektirmiştim. Bi tarafı kapalıydı açıldı dediler. 2. ay covid oldum. Gebelik de olmadı. Bu sene yine istediler. Çok ağrılı olmuştu. Tırsıyorum baya. İnşallah bu sefer faydası olur.

Ben geçen sene çektirmiştim. Bi tarafı kapalıydı açıldı dediler. 2. ay covid oldum. Gebelik de olmadı. Bu sene yine istediler. Çok ağrılı olmuştu. Tırsıyorum baya. İnşallah bu sefer faydası olur.
O sırada ağır enfeksiyon geçirmediysen ameliyat vs geçirmediysen korkma me zaman çekileceksin çekilirsen bana sonucunu yazar mısın ben kürtaj geçirdim ondan korkuyorum

As
O sırada ağır enfeksiyon geçirmediysen ameliyat vs geçirmediysen korkma me zaman çekileceksin çekilirsen bana sonucunu yazar mısın ben kürtaj geçirdim ondan korkuyorum
Aslında evet. Hsg den 1 ay önce fistül ameliyatı olmuştum. Ameliyat sonrası anestezi etkisi geçince büyük ağrı yaşamıştım. Adetin ilk günü randevu alacakmışım. Çekilince yazarım. Teşekkürler biraz rahatladım. Hiç aklıma gelmemişti ameliyatın etkisi olacağı.

As

Aslında evet. Hsg den 1 ay önce fistül ameliyatı olmuştum. Ameliyat sonrası anestezi etkisi geçince büyük ağrı yaşamıştım. Adetin ilk günü randevu alacakmışım. Çekilince yazarım. Teşekkürler biraz rahatladım. Hiç aklıma gelmemişti ameliyatın etkisi olacağı.
Tabiki şöyle düşün ameliyat sonrası bile o ağrılarla büyük bir tıkanma olmadıysa sanmıyorum temizdir inşallah

2 sene önce aşılamadan önce çektirmiştik ve hiçbir sorun yok demişlerdi
şimdi tüp bebek olumsuz sonuçlanınca doktorum tekrar istedi. hsg yerine histeroskopi mi çektirsek diye düşünüyoruz 🤷🏻‍♀️

X