İki kedim var…

Pamelaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2024
11
3
25
Kızlar selam yaklaşık 4 ay önce british cinsi dişi bir kedi sahiplendim 2 yaşına yeni girdi. Karakter olarak çok sakin yattığı yerden genellikle kalkmayan gece saatlerinde belki bi kaç sinek böcek kovalayan bi cins. günün çoğunluğunu uyuyarak uyumasa da yattığı yerden bizi seyrederek geçirir ama çok tatlı çok akıllı zeki bir hayvandır kendilerini pek çok severiz Karamel olur kendileri( kendisi bizden her nekadar nefret de etse 😂) Gelelim asıl meselemezi. Geçtiğimiz çarşamba günü ben bir kedi aşığı olarak 4 aylık yine british cinsi ama tekir kırması bir bebek daha sahiplendim. Erkek ve adı tarçın. Okadar zıt karakterler ki tahmin edebileceğiniz üzere iki dakika yerinde duramayan bir oraya bi buraya zıplayan çok geveze ve asla zararı yok ne evime ne bize tırmalamayı bile bilmez çantaya koy gezdir 😂😂 öyle akıllı öyle tatlı ki.asıl sorunumuz kızım karamel bu zıpırı asla sevmedi sürekli tıslıyor bebişe onun mamasını yiyiyor oyun bile oynasa gidip tokatlıyor masumu o da üzülüp siniyor olduğu yere bu böyle devam ediyor çarşamba gününden beri çok sinirli çok agresif bize bile tıslıyor tarçın yanına yaklaşınca. Çok üzülüyorum hem karamel için onu da anlayabiliyorum kıskanıyor evini paylaşmak istemiyor olabilir ama yavrudan da vazgeçmek istemiyorum asla. Sizce alışırlar mı ne yapmam lazım bu süreçte deneyimi olanlar yardımcı olursanız çok sevinirim karamelin tarçına ablalık yaptığı dönemleri görebilir miyim ne dersiniz ?

Alışırlar hatta birgün bakmışsınız ki üst üste uyumaya başlamışlar. Yavru boyut olarak küçük olduğu için şuan zorbalık yapıyo büyüyene kadar aynı odada bırakmayın .

Alışırlar hatta birgün bakmışsınız ki üst üste uyumaya başlamışlar. Yavru boyut olarak küçük olduğu için şuan zorbalık yapıyo büyüyene kadar aynı odada bırakmayın .
Ya umarım dediğiniz gibi olur. Ayrı odalarda tutma imkanım yok hem hava şartları çok sıcak olduğu için kapıları kapatamıyorum hemde oda sayım çok olmadığı için ya şuan mesela ikisi de koltuğun altında uyuyorlar birbirlerine karışmadan ama minik oyuna başlayınca deliriyor benim kız bize de kinli depresyona girmez umarım

Hiç merak etmeyin alışırlar biraz uzun sürecek alışmaları sonrasında teki evden kaçsa diğeri kendine gelemiyor üztüntüden :) denendi onaylandı

Hiç merak etmeyin alışırlar biraz uzun sürecek alışmaları sonrasında teki evden kaçsa diğeri kendine gelemiyor üztüntüden :) denendi onaylandı
Peki büyük kedimin yavrunun mamasını yemesinde bi sakınca var mıdır ben ayırıyorum mamaları o yinede gelip yiyiyor kendi mamasının yüzüne bakmıyor hiç

X