İkametgah ve Okul

venussa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2015
232
468
36
Merhaba; içinden çıkamadığı bir konu ile ilgili sizlere danışmak istiyorum.Ailem ile birlikte ilçe değişikliği ve nüfus kaydı değişikliği yaptık fakat çok kısa sürmüştü ve önceki evimize döndük.1 ay geçmeden ikametgah alınamıyormuş.Fakat yeğenlerim de aynı şekilde değişiklik yaptı ama lise için okul seçimi yapamıyorlar su anda çünkü nüfusumuzu aldırdıgımız yerde yapmıştık seçimi ama oraya gidemezler artık.Burada da ikametgah problemi var.İkametgah zamanı 1 ay sonra dolduğunda ve su anda oturduğumuz yerde herhangi bir okula yine kaydını yaptırabilir miyiz acaba bilgisi olan var mı ? Açıkta kalmalarından endişe ediyorum.Bu arada meslek lisesi istiyorlar.

Hiç bu konulardan anlamam ama durumu nüfus müdürlüğü ve ya okulla bir konuşsanız

Hiç anlamam bu işlerden de 1 ay içinde taşınmak ne zor.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Şuan ikametgah adresiniz nere ise oradaki okullar çıkar adrese bağlı olarak. E devletten hangi okul çıktığını sorgulatabilirsiniz

Şimdi daha net okudum soruyu. Önceki okullarına giderler ,ikametgah değişince nakil yaparlar. Her hafta nakil yapilabiliyor

Şu anki sistemi bilmesem de nakil aldırabilirsiniz gibi geldi. 1 ay dolduğunda kayıt dönemi bitmiş mi olacak?

Hiç bu konulardan anlamam ama durumu nüfus müdürlüğü ve ya okulla bir konuşsanız
Pazartesi soracağız inşallah bir çözüm olur strese girdi çocuklar moral vermeye çalışıyoruz, düzelecek diyoruz bakalım inşallah

Hiç anlamam bu işlerden de 1 ay içinde taşınmak ne zor.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.
Çok zor bir dönem geçirdik, çok şükür birini atlattık derken okul durumu problemi çıktı.Cok teşekkür ederim canım

Aklıma takılan da şu; yani ben ikametgahımı taşındığım için almalıyım hatta internette araştırdım 20 iş günü içerisinde bildirilmesi gerekiyormuş.Fakat görevli 1 ay sonra olur dedi bu tuhafıma gitti.Cocuklar benim kardeşimin çocuğu onlar da bizde kalacak.Fatura annemin üstüne var onda da sıkıntı yok.Resmi bir evrak gelse hiç bulunmadığım bir adrese gelecek.

Sistem böyle bir aydan önce tekrar ikamet değiştiremezsiniz
Nakillerde ikamete bakılmaz gideceği okulda (ki bu meslek lisesinde daha kolay) boşluk olması ve obp puanının yeterli olması gerekir. Bu da çok zor değil yüksek puanlı Anadolu liseleri olsa zor derdim ama kolaylıkla nakil alırsınız.

Tamamdır o zaman bu yolu izleyeceğiz teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…