İdrardan sonra gelen minik kahverengi parçacıklar

MyFairyDaphne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2008
4.690
0
Arkadaşlar öncelikle herkese günaydın ve hayırlı cumalar,
Ben 14+6 günlük hamileyim yani yarın 15. haftamı dolduruyorum.
İlk üç ay içerisinde iç çamaşırımda ara ara kahverengi mini parçacıklar oluyordu veya küçük abdestimi yaptıktan sonra tuvalet kağıdına bu parçalardan geliyordu az bir miktarda.
Ama ilk üç ay içerisinde olduğundan pek önemsemiyordum sonuçta bebek yerleşiyordu ve böyle şeylerin normal olduğunu duymuştum. Son bir kaç gecedir taşınmak için ev topluyoruz sanırım kendimi de biraz yordum her ne kadar ağır kaldırmasamda biryerlere uzanmasam da... Bu sabah küçük abdestimi yaptıktan sonra peçetede yine o parçacıklardan gördüm ama az önce tuvalete çıktığımda böyle bir durum yaşamadım.
Doktorumu aradım ama öğleden sonra müsait olacakmış ona da soramadım bilen varsa lütfen bana yardım edin. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için...

Selam Canim,öncelikle bebisin hayirli olsun,saglikla dünyaya getirmeyi nasip etsin Allahim insallah( bana ve tüm anne adaylarina :)
Ben 17+1 günlük hamileyim,1 bucuk ay önce is yerinde kahverengimsi kan geldi ve korktum tabiki,benimde dr um hemen gel dedi,istirahat yazdi ama 1 hafta sonra evde dinlenmeme ragmen siddetli bir kanamam oldu,hastanede kaldim 3 gün.Tekrar eve yolladilar,kahverengi lekeler devam ediyordu tabi,yine siddetli bir kanamam oldu ve 1 hafta hastanede kaldim,simdi evdeyim,lekeler yok denecek kadar azaldi,tabiki korkuyla yasiyorum :KK43:
Neyse canim diyecegim su,lütfen kendini yorma,esinden ya da cevrende yakinlarin varsa( ki benim kimsem yok bu ülkede) yardim iste,umarim benimki gibi degildir senin,sadece bir enfeksiyondur ama lütfen riziko etme ve bol bol dinlen....
ok
saglicakla kalin bebisinle4,sevgiler

Selam Canim,öncelikle bebisin hayirli olsun,saglikla dünyaya getirmeyi nasip etsin Allahim insallah( bana ve tüm anne adaylarina :)
Ben 17+1 günlük hamileyim,1 bucuk ay önce is yerinde kahverengimsi kan geldi ve korktum tabiki,benimde dr um hemen gel dedi,istirahat yazdi ama 1 hafta sonra evde dinlenmeme ragmen siddetli bir kanamam oldu,hastanede kaldim 3 gün.Tekrar eve yolladilar,kahverengi lekeler devam ediyordu tabi,yine siddetli bir kanamam oldu ve 1 hafta hastanede kaldim,simdi evdeyim,lekeler yok denecek kadar azaldi,tabiki korkuyla yasiyorum :KK43:
Neyse canim diyecegim su,lütfen kendini yorma,esinden ya da cevrende yakinlarin varsa( ki benim kimsem yok bu ülkede) yardim iste,umarim benimki gibi degildir senin,sadece bir enfeksiyondur ama lütfen riziko etme ve bol bol dinlen....
ok

Canım benim çok geçmiş olsun yaaa , çok üzüldüm Allah tekrar öyle zor günler yaşatmasın. Tebrik ederim bebeğini. Allah hepimize sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah. Bende bugüne kadar hiç kanama veya lekelenme olmadı. Akıntı oluyordu ama normal hamilelik akıntısı yani. Normalde gün içinde hiç yorulmuyorum zaten işim hep masa başında ve hiç yorucu değil. Ama son bir kaç gündür işte biraz yordum kendimi galiba. Eşim ve ailem hep yanımda, her zaman destekler. Ama senin durumun gerçekten zormuş yanında yakınından kimsenin olmaması Allah kolaylık versin. Dikkat et kendine ve bebişine canım...

Tskler canim benim,insallah bir daha o korkulari yasamam,Allahim hicbir anne adayina yasatmasin o korkuyu :KK43: evet yalnizim ama gelecek ay kiz kardesim gelecek insallah,insallah diyorum daha davetiyeyi yeni cikariyoruz,bakalim hayirlisi.

sevgilerimle

Tskler canim benim,insallah bir daha o korkulari yasamam,Allahim hicbir anne adayina yasatmasin o korkuyu :KK43: evet yalnizim ama gelecek ay kiz kardesim gelecek insallah,insallah diyorum daha davetiyeyi yeni cikariyoruz,bakalim hayirlisi.

sevgilerimle

Amin canım.. Allah kavuştursun tez zamanda. Bu arada ne operatörüsün?

Aminnnn,sagol canim,allahim hicbir anne adayina yasatmasin o korkuyu cok kötü ya :KK43:
kiz kardesimin gelecek ay buraya gelme durumu var,insallah diyorum,bakalim hayirlisi.
sevgilerimi yolluyorum sana ve bebisine...

Yazdiklarimi göremiyorum ama ben yine de cvp verim :) Elektro-metall firmasinda makine operatörüyüm,benim isimde hafif aslinda ama son zamanlarda stresse girdim ben de.Suan halä istirahatteyim,calismiyorum,dogumdan sonra da calismayi düsünmüyorum( belli bir süreligine tabi)

Yazdiklarimi göremiyorum ama ben yine de cvp verim :) Elektro-metall firmasinda makine operatörüyüm,benim isimde hafif aslinda ama son zamanlarda stresse girdim ben de.Suan halä istirahatteyim,calismiyorum,dogumdan sonra da calismayi düsünmüyorum( belli bir süreligine tabi)

Anladım canım. Neyse sen iyi ol da iş her zaman bulunur.Ayrıca seni Eylül ayı anneri grubunun arasında da görmek isterim. Aylara göre genel paylaşım kısmından Eylül annelerine gel, ben çoğu zaman oraya takılıyorum bir aile gibiyiz hepimiz orda. Görüşmek üzere. Öpüldün bye

Canım seninle aynı sorunları yaşıyoruz aynı idrardan sonra gelen kan parçaları bende de oldu dr bana çalıştığım için devamlı istirahat verdi dinlendiğim sürece bişey yok birde ilişki yasak biraz hareket ettiğimde yine oluyor.Şu son bir haftadır yine gün aşırı gelmeye başladı bi gidiyorum var bi gidiyorum yok.Yalnız bol su iç annem geçen gün kızım böbrek olmasın dedi bende bu sefer üriner ultrason çektirdim böbreğe yapılan baskıdan dolayı böbrek büyümüş kanama ondanmış bence sen daha ilk başlardasın dr eminim seni vajinal ultrasonla muayene edip açılma varmı bakacaktır bide üriner ultrason yada böbrek ultrasonu iste için rahat olsun.Ben önlem almada geciktim.Ama mutlaka yat ben 4 aydır yatıyorum işlerimi 2 haftaya kadar eşim yaptı yemek temizlik şimdi annem geldi tek çare dinlenmek iş yapmamak bol su içmek.Geçmiş olsun umarım yardımcı olmuşumdur.

ok

merhaba büyük geçmiş olsun
anlattıkların benim problemime benziyor. dr bana plesenta previa teşhisi koydu 1,5 aydır evde yatıyorum. sabitlenmiş konularda plesenta previa diye arayıp bulabilirsin. aynı durumda olan bir kaç arkadaşla yazışıyoruz aynı sıkıntıları yaşayıp doğum yapmış bir arkadaş benim içime iraz su serpti diyebilirim. sen de oku istersen.allah yardımcımız olsun ve bebişlerimizle sağlıklı sıhhatli kavuşmamızı nasip eder inşallah
sevgiler

X