idrar yolu enfeksiyonu yardımmmm

ruhumuzdertli

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2023
66
21
25
Kızlaarr selaam
Konudan anlayacağınız üzere idrar yaptıktan sonra sızlama oluyor.Ayrıca sık sık idrara cıkıyorum.cogunuz doktora git diceksiniz fakat antibiyotik kullanamıyorum o da vajinal mantarımı tetikliyor.sizlerin önerebilceği seyler var mı ??

Kızlaarr selaam
Konudan anlayacağınız üzere idrar yaptıktan sonra sızlama oluyor.Ayrıca sık sık idrara cıkıyorum.cogunuz doktora git diceksiniz fakat antibiyotik kullanamıyorum o da vajinal mantarımı tetikliyor.sizlerin önerebilceği seyler var mı ??
Mısır püskülü çayı cok etkili,kuşburnu çayı,ozellikle yabancı ev ya da mekanlarda tuvalet maşrapası kullanmamaya çalış direkt musluktan suyu kullanabilirsin

Kızlaarr selaam
Vajinal mantar için borik asit kullanıyorlar galiba ama tedavi yöntemini forumda anlatıyorlardı.

Mısır püskülü çayı cok etkili,kuşburnu çayı,ozellikle yabancı ev ya da mekanlarda tuvalet maşrapası kullanmamaya çalış direkt musluktan suyu kullanabilirsin
Kullanmıyorum canım.maydonuz suyu iciyorum umarım faydasını görürüm.diger dediğin cayları deniceğim.❤️

Merhaba canım geçmiş olsun bende senin gibi kullanamıyorum antibiyotik yutamadığımdan kocaman hap🤦🏻‍♀️🤣 sana önerebilceğim kızılvık çayı günde 1-2 fincan günde içebilirsin yada papatya çayı ikisi de enfeksiyonlara iyi gelir onun dışında bol bol şu içip idrar yolunu yıkamalısın yani temizlemek amaclı sürekli sıvı almalısın çay olarak ve su olarak. Eğer çok ağrılı olursa mutlaka kadın doktoruna git erteleme çünkü ilerlerse tedavi daha zorlaşabilir. İlerlemeden önlem al canım babada oldu 2 kez çayla suyla geçti ama herkesin bünyesi farklı tabiki 💐 Geçmiş olsun

Bide yazmayı unuttum canım Tabiki Elma sirkesi bi bardak suya bi kaç yemek kaşığı elma sirkesi koy iç tadi güzel değil ama şifa inanki🙂 5 gün filan dene bakalım

Söylüyorum hemen eczaneden alın. Urinonvef alın günde iki kere kullanın bol su çok rahatlarsınız. Birçok cranberry takviyesi denedim en iyisi bu. İlaç değil dediğim takviye zaten.

Kızlaarr selaam
Bende aynen antibiyotik mantar yapiyor oyuzden doktor bana tek kullanimlik bir kutu ilac yazmisdi suya karistirip icion gece sabaha birsyim kalmıyor once tahlil yaptirin emin olun doktora yazdirin bn ole yaptiriom

Kızlaarr selaam
Konudan anlayacağınız üzere idrar yaptıktan sonra sızlama oluyor.Ayrıca sık sık idrara cıkıyorum.cogunuz doktora git diceksiniz fakat antibiyotik kullanamıyorum o da vajinal mantarımı tetikliyor.sizlerin önerebilceği seyler var mı
Monurol, tek kullanimlik saşe, yani tek paket toz, oda sicakliginda suya dokuyorsunuz, karistirip iciyorsunuz ama sonrasinda yatacaksiniz, yani mumkunse gece yatarken için, biraz belinizi ve ayaginizi da sicak tutun, sabah uyandiginizda gayet rahat cikarsiniz idrara, yazdirilmadan alinamiyor ilaç, aile hekiminiz yazabilir, gecmis olsun (=

Kızlaarr selaam
Valla ilaçsız geçmiyor ne yazık ki. Benden fazla yaşayan yoktur sanırım... Piyeloseptyl yazdırın sağlık ocağından.Tek dozda kesiyor yanmayı ve sık idrara çıkmayı. Bol su için ayrıca. İhmal ederseniz afedersiniz kan işersiniz. Ben çünkü kanamayı da yaşadım berbat birşey :KK43:
Geçmiş olsun…

Otlarla zor geçer gibi. Beklediginiz süre aleyhinize işliyor. Hap yerine monurol şase deneyin. Hamileler bile kullanıyo tek gece kullanıp kısa sürede etki ediyo. Doktordan bu ilacı isteyin

Kızlaarr selaam
Hanımlar merhaba, mesajınızı okudum ,bende çok çektim mantardan ,hamile kalmak amaçlı (arı sütü -bal-polen-propolis karışımı) yaptırmıştım düzenli 2 ay hergün bi kaşık yedim ,, 1 yemek kaşığı da alıç sirkesini suya koydum içtim ,benim bu sayede geçti bi dahada tekrarlamadı,,bu ballı karışım tam bi şifa ,bağışıklık toparladığı için faydalı bakterileri de artırıyo bağırsakta ,deneyin mutlaka, ondan öncesinde şekeri çıkarmıştım yine fayda etmemişti,antibiyotikler,kremler. Hiç fayda etmemişti. Her ay her hafta başı kaşınırdım ,şimdü yine istesem tatlı yiyprum sorun olmuyor

X