İdrar testim pozitif cikti şimdi ne yapıcam?

Zorlumacera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2019
947
486
29
Merhabalar benim idrar testim pozitif çıktı şimdi napicam bilmiyorum. Hastaneye hemen mi gitmeliyim biraz beklemeli miyim? Adetim 5 gün gecikti . Gitsem kanda çikar mı ? Çok bilgisizim bu konuda siz naptiniz ne zaman gittiniz veya ne zaman gidilir yardimci olursaniz sevinirim. Bir de kan testi icin ac karna mi olmak gerekiyor?

Kanda idrardan daha erken çıkar pozitiflik. gidin kan verin, 1500 altiysa, 2 gün sonra gene aynı yerde, ayninsaatte tekrar verin.

Kan verin önce kanda çıkıyor zaten değerleriniz artınca da kese görünür. Aç tok fark etmiyor kan vermek için. Hayırlı olsun

Doktora gidip idrar testim pozitif çıktı ne yapmalıyım diye soruyorsunuz. Son âdet tarihinizi sorar, ultrasondan bakacaktır ancak söylediğiniz süre baz alındığında kese görünmeyecektir. Doktor kan tahlili ister. Ne kadar erken girerseniz k kadar iyi. Doktor kontrolünde olmanız lazım bundan sonra çünkü. Kan tahlili çıktıktan sonra doktor size folik asit yazar ve şu gün tekrar gel keseyi görelim der. Duruma göre tekrar kan tahlili ister istemez o doktorun bileceği iş. Süreç bu şekilde.

Doktora gidip idrar testim pozitif çıktı ne yapmalıyım diye soruyorsunuz. Son âdet tarihinizi sorar, ultrasondan bakacaktır ancak söylediğiniz süre baz alındığında kese görünmeyecektir. Doktor kan tahlili ister. Ne kadar erken girerseniz k kadar iyi. Doktor kontrolünde olmanız lazım bundan sonra çünkü. Kan tahlili çıktıktan sonra doktor size folik asit yazar ve şu gün tekrar gel keseyi görelim der. Duruma göre tekrar kan tahlili ister istemez o doktorun bileceği iş. Süreç bu şekilde.
Çok teşekkür ederim :)

X