İdeal Estradiol Progesteron Seviyesi

Serenimo34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2018
224
79
Merhaba kızlar. 20-30 yaş aralığındaki arkadaşlara bir sorum olacak.
Estradiol ve progesteron seviyeleriniz nasıl? Yani mesela en son yaptırdığıniz tahlilde kaç civarı çıktı? Bu arada tahlil sırasında regl döneminde miydiniz yoksa normal dönem mi?
Çok geniş bir referans aralığı var ve alt sınır da normal kabul ediliyor. Ama saglikli kadınlarda ortalama kaç çıkıyor merak ediyorum.

Ben bugün yaptırdım sadece progesteron. 17 çıktı. Adetin 21.gunu bugün
Cevap için çok teşekkür ederim, özel olmazsa kaç yaşındasıniz acaba ve hormonel bir sağlık probleminiz var mı? Ne sebeple yaptirmistiniz tahlili? Dilerseniz mesaj yoluyla da yanitlayabilirsiniz. Çok teşekkür ederim tekrardan. Benim 6-7 arası çıktı. Bir düşüklük var sanırım.

30 yaşındayım ben gebelik için gidiyorm. Değerlerim falan normal ama gebelik yok henüz.siz ne için baktırdniz.

Merhaba kızlar. 20-30 yaş aralığındaki arkadaşlara bir sorum olacak.
Estradiol ve progesteron seviyeleriniz nasıl? Yani mesela en son yaptırdığıniz tahlilde kaç civarı çıktı? Bu arada tahlil sırasında regl döneminde miydiniz yoksa normal dönem mi?
Çok geniş bir referans aralığı var ve alt sınır da normal kabul ediliyor. Ama saglikli kadınlarda ortalama kaç çıkıyor merak ediyorum.
24 yasındayım pco hastasıyım gebelik icin femara kullandım adetın 24. Günü baktırdım degerim 30.6 cikti doktorumla telefonda gorustum gayet iyi oldugunu ve sag ve sol olmak uzere iki yumurtaminda catladigini söyledi 🤲 sizin degerinizene zman bakıldı acaba ne zman bakildigida cok onemli bu degere adetin 21. Gunu bakiliyormus genelde sayiya gore yumurta kalitesi hakkinda bilgi veriyormus yada o ay yumurtlama olfumu olmadimi catladimi degere gore anlasiliyormus

X