içinden geçeni söyle

Yok bu durumu aşmam lazım, bu hassaslığı yenmem lazım, böyle yaşanmaz.
Anca hiç kimseyle iletişim kurmamam lazım ki canım sıkılmasın ama o da doğru değil elbette.
Kafama takmamalıyım, nezaket anlamında kendi açımdan fazla düşünmemeli, en ufak meselede neden iyi niyetimin karşılığını alamıyorum diye çok enerjimi düşürmemeli, beklentimi düşürmeliyim artık insanlardan. Ama gerçekten bazı insanlara itici bir enerji veriyorum istemeden galiba, çok ilginç, anlayamıyorum. Sonuç olarak kendimi biliyorum, kendi üzerime gelmemeliyim artık daha fazla.
Ama yani hayret etmeden, "neden?" demeden de duramıyorum bazı şeylere.

Satürn döngüm başladı, nolacak merak ediyorum ay-satürn kavuşumunda doğan biri olarak.
Sağlığım etkilenmez inşallah...

İçinden gelenle dış dünyanın istekleri arasındaki dengeyi kurmak benim için hayat. Bunu öğrenme ve oturtma sürecindeyim kendimi bildim bileli. Adım adım ilerledim, ilerliyorum. Bir gün "oldum" diyeceğimi düşünüyorum. Aslında her daim öğrenecek çok şey var ama, benim önce kabuğumdan tam bir çıkmam, dengeyi bulmam lazım, gerisi gelir.
Olabildiğince kendimden vazgeçmeden...
"Ben neredeyim?" diye dünyanın kötü yanlarını görüp kırıldıkça yaşadığım duygulu, karamsar zamanlarımda bir de "Ben nasıl alışacağım, inşallah zamanla sevmediklerime benzemem, dış dünyaya fazla adapte olmuş benliğinden uzaklaşmış, kötülük yapmaya alışmış kişiler gibi olmam." diye ağladığım zamanları biliyorum... Değişimi hissettiğim, bir şeyleri kabullenmek zorunda kaldığım anlar yine sancılı geçmişti bir dönem. Sanki hayatı, insanları değiştirebileceğim, tabi ki ben değişmeliydim, alışmalıydım ki yaşayabilmeliyim.
Ve şuan ki benden çok memnunum, daha ferah hissediyorum, bir şeyleri daha iyi anlıyorum ve hala "benim". Şükürler olsun.
Hatta hala kabuğumu tam kıramadığım için başkasına dönüşmek şöyle dursun hala kendimi keşfetme aşamasındayım diye düşünüyorum.
Tabi bunun bir de 30dan sonrası var, şu meşhur "30 ve sonrası" nasıl olacak merakla bekliyorum.
Somut olarak yapmam gereken tek bir şey var aslında her şeyi art arda daha rahat çözeceğine inandığım, inşallah olur.

Ama yine de en çok bebekliğimi, bebekleri, küçük çocukları, hayvanları seviyorum. Hayatın rahatça içinden geldiği gibi olabildiği en saf hallerini...

Son düzenleme:

Yazilarinda kendimi goruyorum ve yalniz degilmisim diyorum..

Sana da tamam dedim ama isteyerek değil.İnşallah bi kulp bulursun da hayır dersin. Zira ben başkasının hazinesiyim

Kendini bilmez birisi kalkmis o kucuk akliyla dalga gectigini saniyor benimle.. canimm sen o kucuk beynini kendine sakla ilerde buyuyunce lazim olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…