İçimde hasetlik, kıskançlık gibi kötü duyguların şifası için hangi dua

Giz05

Guru
Pro Üye
1 Ağustos 2012
467
166
Hanımlar iyi geceler, beni belki kınarsınız ama tam da başlıktaki gibi. Bir süredir işsizim veya bir daha asla bir işim olmayacak, para kazanamayacağım, istediklerimi alamayacağım gibi hissediyorum. Gelecek kaygısı, kararsızlık ve boğulma hissiyle cebelleşiyorum.
Bu yüzden de arkadaşlarıma karşı kıskançlık duyuyorum. Bu yüzden de kendimi iki yüzlü hissettiğim için onlara karşı biraz mesafe koydum.
Ruhumun ne kadar zehirlenmiş olduğunu, bugün bir arkadaşımın zam almasına çok üzüldüğümde anladım.
Bu çok kötü bir şey rızkı veren Allah sonuçta. Eskiden hiç böyle değildim kendimden cok mutlu olurdum. Bir de sanırm o arkadaşım beni biraz küçümsüyor bu da tetiklemiş olabilir ama yine de çok yanlış bir his. Mutsuzluk beni zehirledi sanırm surekli bir vesvese. Size yazayım dedim.

İçimdeki bu zehri hangi dua hangi esmayla atabilirim? Ruhumu nasıl şifalandırırm? Bunun ilacı nedir?

Hangi dua iyi geliyor bilmiyorum ama bunun farkında olup önlemen bile büyük adım tebrik ediyorum

Kaygı haset kıskanlık gibi olumsuz duygulardan arınmak için kalbin temizlenmesi gerekiyor ilk olarak. Tüm bu duygular manevi kalp hastalıgı olarak nitelendiriliyor. İnsanız nihayetinde zaman zaman bu duyguları nefis ve seytan bize hissettirebilir. Onemli olan sizin gibi bunun farkında olabilmek ve onlemini alabilmek

Bu duygulardan arınmak için
"Ya Selam, Ya Nur, Ya Kuddüs" esmalarını kombin olarak okuyabilirsiniz. Pespese okunacak. Günlük en az 100 daha fazla da olabilir. Birde günlük en az 100 Tevhid okuyun.
Ölümü sıkca hatırlamakta bu duygulardan arındırır.

Rızık içinde
"Ya Rezzak, Ya Ganiyy, Ya Muğni"

Yine Rızık ve beklenmedik guzel haberler almak guzel hayırlı kapıların acılması için
"Ya Latif, Ya Şekur"

Allah herkesin rızkını tayin etmiştir ayetlerde sabittir. O yuzden hiç endişelenmeyin. Şeytanın fısıltalarını dinlemeyin. Geldiginde ise tevhid okuyun nas felakla postalayıp gonderin

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun ilacı evvela farkında olmak ve bu durumdan rahatsız olmaktır. Çok şükür siz kalbinizde kocaman bir kara delik büyümeden çare arayışına girmişsiniz bundan sonrasında sizin de gayretinizle Rab yardımcınız olacak ve ruhunuz arınmaya başlayacaktır. İnsan saf iyi ya da saf kötü bir varlık değil, herkes sizin hissettiklerinize benzer olumsuz duygular besler, zira herkes en iyi, en güzel, en zengin vs olmak ister! Şeytani olan “ben iyi olayım, diğerleri kötü olsun.” düşüncesidir. Bonkör olun, kendiniz için istediğiniz her şeyi özellikle dostlarınız için de isteyin, ahbaplık ancak eşitler arasında mümkündür.

Çoook teşekkür ederim yazdıklarınızı okurken gözlerim doldu. Allah razı olsun bunları cok gözümün önünde bir yere koyacağım sık sık okumak için. Çok teşekkür ederim, rabbim sizlerin bütün dualarını kabul etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…