İçim daralıyor

Gecer35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2021
235
65
38
Arkadaşlar 19 haftalık hamileyim. 5. aya girene kadar normaldi her şey sadece bir gün çıkarttığımı hatırlıyorum çok zordu o günü hiç unutamam hep yatakta geçirmiştim. Sonrasında rahattım ta ki 5. Aya girene kadar..

Nefes alamıyorum sanki boğuluyorum üzerimde bir yük değişik bir ruh hali içim kabarıyor acile attım kendimi her şeye bakıldı normal.. Siz fe oluyor mu bu şekilde normalde gebeliğin sonlarına doğru hissetmem gerekenleri şuan niye hissediyorum .

Uyku uyuyamıyorum gözümden uyku aktığı halde…benim gibi olanlar yazabilir mi?

Oyyy Allah'ım şuan dejavu oldum birde üstüne kemiklerim bacaklarim özellikle agrirdi. Canım bunlar hep hamilelik stresinden. Ben doktoruma söyledim ve aşırı uykusuzluk sorunu yüzünden ilaç vermişti sana da öneririm. Bebek baskı yaptıkça nefesin daralır yatış pozisyonunu degistir ve rahat olanı bul. Benim kilomda vardı dana gibiydim ondan daha da nefessiz kalabiliyordum. 85 ile hamile kaldım 93 ile doğuma girdim. Kendini dinleme bak dinledikçe ağrılar ve sesler cogalir

Ewet bn de 9 kilo aldım 5 aylık hamilelik için bu çok fazla dediler. Hiç gelmediğim kiloya geldim şimdi bir şey yiyemiyorum sadece buna yaradı hızlı kilo veriyorum .. Yemek yerken zorlanıyorum su içerken zorlanıyorum ufak yudumlar halinde içiyorum doğuma var 4,5 ay Allah ım kolaylık ver diyorum ..

Kendimi dinlememeye çalışıyorum olmuyor yarın kardiyolojiye görüneceğim sonrasında göğüs doktoruna çünkü doktorum bu aylarda nefes darlığının çok sık olmaması lazım dedi. Yarın ayrıca doktoruma muayene için gideceğiz bakalım bebiş ne durumda..

Annelik hakkaten karında başlıyor..

Bir de nasıl dayandınız neler yaptınız çok zor.. üzerine kaç tane daha çocuk yapıyorlar..çok zor .

Şuan 21 aylık kızım. Ben 2. İçin belirti bekliyorum :)) anne olduğunda acılar gidiyor unutuluyor ve hatta o güzel koku için bir kez daha yaşarım diyorsun. Çok zordu canım inan, şuan seni içten anlıyorum ve paylaşıyorum duygularını. Şimdi uyuyamama durumum için duş alırdım, hemen uzanirdim ya da anneme bol bol beni okumasını söylerdim. Allah biliyor çok rahatlardim. 26. Hafta da başladı benimde ve 36+2 de doğumla bitti. Yatağın rahat olması lazım, yastık koy bacak arana, bir sürü pozisyon dene ve rahat olanı bul.

Eşimin gönlü olsun diye yanından ayrılmak istemedim birlikte uyuduk ama benim ki uyumak sayılırsa .. bir iki saat kıvrandıktan sonra ayrı odaya geçiyordum hep.. oda biraz basık olduğu için ve eşimin de horlaması var bu da deli ediyor beni..

Kendimi tuttum sabrettim en son patladım oda değiştirdim ayrı yatıyorum onunla da konuştum . Gerçekten çok zor bir dönem ama geçecek dediğin gibi Allah büyük .. bn de inşirah dinleyeceğim o da iyi geliyor.. Bir de dediğin gibi iç sesini dinlemeyeceksin onu dinledin mi bittin cidden ..

Benim için de dua et olur mu.. çok teşekkür ederim samimiyetin için.

Arkadaşlar benimle aynı problemi yaşayan başka birileri var mı okuyup rahatlıyorum

Merak etme ezan vakti geliyor insAllah senin için dua edeceğim seni çok iyi anlıyorum inan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…