İBS VE MİDEDE BULANTI ÇÖZÜM BULABİLEN!?!?

nur4913

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
339
58
24
Endoskopi kolonoskopi oldum İbs denildi ve antral gastirit bulantım karında ağrım bi ishal bi kabızlık döngüm oluyor en çok rahatsız eden bulantı hissi devamlı değil iki hafta iyisem iki hafta aralıklarla gelen bulantı oluyor ve yemek yiyememeye oluyor kilo alamıyorum varmı önerisi olan belli aralıklarla kefir tüketiyorum proprobiyotik kullanıyorum mide koruyucu ilaçlarım var başka önerisi olan

Merhabalar nasil cozum bulabildiniz mi ben de ayni durumdayim prebiyotik falan ise yaradi mi

Yeme düzeninizi değiştireceksiniz arkadaşlar başka hiç çaresi yok. Senelerdir bu hastalık var bende bu sene ilk defa semptomları hafif geçiriyorum çünkü beslenmemi değiştirdim. Akşam 7den sonra ağzınıza bir şey koymayın. Sindirilmesi zor şeyler yemeyin. Paketli, mayalı şeyleri tamamen hayatınızdan çıkarın, şekeri azaltın. Dönem dönem gluteni ve süt ürünlerini azaltın. Birkaç ayda bir 3 hafta gluteni kesiyorum mesela. Sebzeyi hayatınıza sokun. Her gün salata ve sebze tüketmeye çalışın. Sindirilmesi zor etleri değil de balık ve tavuk etlerini tüketin. Birkaç ay sonra değişimi göreceksiniz.

Aslinda buna yakin besleniyorum ama bir turlu gecmiyor bagirsak floramin bozuldugunu dusunuyorum ve prebiyotik kullanayim diyorum o yuzden sordum sizde iyi geldi mi

X