İbretlik Hikayeler ( yaşanmış - dini - ahlaki )

simonesimone

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2013
1.314
1.464
Konu dini ve ahlaki oldugu için buraya açmayı dogru buldum .

Yaşadıgınız dini ve ahlaki durumlarda imtihanlardan geçerken sabrettiğiniz , dua ettiğiniz , sürekli hayırlısını isteyip asla isyan etmediginiz ,tam isyana gelmişken kendinizi durdurdugunuz ( siz ya da yakınlarınızın ) durumlarda hiç olmaz diyip de yaşadıgınız ibretlik hikayeleri duymak istiyorum . Belki bu hikayeler çok sıkışmış , daralmış bu forumu okuyan kişilere de rahatlamaları , feraha ulaşmaları için ufak da olsa bir vesile olur .
Yaşagınız şeyin çook büyük olmasına gerek yok ufak da olsa olur .
Örnek verecek olursam markette arkamdan gelecek kişiye ne zaman kapıyı tutmasam ( 2,3 sn zaman dilimi ) ya ayağım kayar , ya da içim sıkılır fakat tam tersini yaparsam içim ferah bir şekilde alışverişimi yaparım . Yol ortasındaki taşı alıp kenara koysam ya da ayağıma takılan bir pet şişeyi çöpe atsam o gün sanki çogu beladan uzaklaşmış gibi hissederim ya da işlerim yolunda gider fakat yapmazsam sanki tüm dünyanın çilesini çekiyor gibi olurum . İnşallah durumu anlatabilmişimdir : )

Merhaba tam da dün gece aklımdan böyle bir soru geçmişti biz küçükken bir zamanlar sırlar dünyası vardı orada böyle konular işlenirdi çok severdim hala çıksa hala izlerim ve hep şey düşünürdüm bunlar gerçekten acaba doğru gerçek bir olaydan alıntı mı benim başımdan böyle çoğu olay geçti bunlardan en küçük bir kesiti İstanbul'da staj yaptığımda otobüs bekliyordum o gün otobüs çok kalabalık geldi ve durmadan geçti o kadar çok kızdım ki çünkü ondan sonra saatlerce otobüs bekliyorsun ikinci otobüse bindiğimde yani bir sonraki otobüse 2 sonraki durakta o önden geçen beni almadan durmadan geçen otobüsün saldırganlar tarafından taşlandığını camlarını kırıldığını görmüştüm ve o gün dedim ki Rabbim beni gerçekten korudu belki ona bilsem başıma talihsiz bir olay gelecekti

Merhaba tam da dün gece aklımdan böyle bir soru geçmişti biz küçükken bir zamanlar sırlar dünyası vardı orada böyle konular işlenirdi çok severdim hala çıksa hala izlerim ve hep şey düşünürdüm bunlar gerçekten acaba doğru gerçek bir olaydan alıntı mı benim başımdan böyle çoğu olay geçti bunlardan en küçük bir kesiti İstanbul'da staj yaptığımda otobüs bekliyordum o gün otobüs çok kalabalık geldi ve durmadan geçti o kadar çok kızdım ki çünkü ondan sonra saatlerce otobüs bekliyorsun ikinci otobüse bindiğimde yani bir sonraki otobüse 2 sonraki durakta o önden geçen beni almadan durmadan geçen otobüsün saldırganlar tarafından taşlandığını camlarını kırıldığını görmüştüm ve o gün dedim ki Rabbim beni gerçekten korudu belki ona bilsem başıma talihsiz bir olay gelecekti
evet tv dizileri olsun , ninelerimizin - dedelerimizin anlattıkları olsun dönem dönem etkiliyor beni de
ama yaşamış olanların hikayelerini birinci agızdan dinlemek daha cok sevk veriyor insana tevekkül ve sabır için
tam anlattıgınız olay vb. için açmıştım bu konuyu da : )

Dolap kapağını açarken benim yardımcım 5 kgluk ağırlık plakayı kapağın üstüne koymuş, plaka, kapağı açtığım an şak diye düştü. Ayağıma ya da kafama düşseydi şu an çok farklı bir durumda olurdum. Allah korudu kesinlikle. Şükrediyorum. 🙏

Neden taşlamışlar

Neden taşlamışlar
Bu olay çok önce oldu ben üniversitedeyken staj yaparken o zamanlar hatırlar mısınız bilmem birkaç tane bu yolcu otobüslerine şehir içi yolda otobüslerini ya mola top atıyorlardı ya da taş atıyorlardı camlarını falan kırıyorlardı o zaman böyle eylemler vardı o sebepten dolayı

X