HSG SONRASI REGL TECRÜBELERİNİZ ?

Sofiasofia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
1.327
1.342
31
Kızlar merhaba,
geçen ay femara kullanmıştım. Yumurtam 25 mm idi çok büyüdüğü için tahminim o yüzden tutmadı. gebe kalamadım. Bu ay yani haziranda da hsg çekindim ama pcos olduğum için adet zamanlarım düzensiz oluyor. Geçen ay ne zaman adet olacağımı , çatlatma iğnesinin üstüne 14 gün sayarak tahmin etmiştim ama bu ay hsg den dolayı ilaç ya da iğne kullanmadım. Ve ne zaman yumurtam çatladı onu da anlayamadım ve ne zaman adet olurum bilmiyorum.

Dün hafif bi lekelenme yaşadım ve çok ufak parçacık halinde kan gördüm ama minnacık. dedim tamam akşam olurum ya da yarın adet olurum herhalde. Bugün adetimin 33. günündeyim ve sabah uyanınca hafif koku duydum dedim tamam bugün gün içinde adet olurum ama hala yok.

Ovülasyon testi yaptım gebelik testi yok elimde, o da aşırı koyu çıkmadı her zaman nasıl çıkıyorsa öyle çıktı.

Gebelik yok gibi geliyor ama emin olamıyorum. regl olsam tamamen ümidim geçicek. Bu ay son bir haftadır sarımtrak bi akıntı yaşadım , ki bunu regle doğru hep yaşıyorum. Çenemin altında sivilceler çıktı. bu her zaman çıkmıyor bazen olan bi şey.
Ve en tuhafı mutlaka göğüslerim ağrırdı az bile olsa ,regle yaklaştıkça. Bu sefer hiç göğüslerim ağrımadı.
Ve çok küçük baya küçük kırmızı lekeler geliyor , normalde bu da çok olan bi şey değil. regl olucaksam direkt başlar reglim , önden akıntı vs olmazdı.

Benzer durumlar yaşayan var mı , şüphelenmeli miyim yoksa regl olmakta mı zorlanıyorum ?

Ben regl belirtileri yaşamıştım kasık ve bel ağrısı ağrı kesici kullanmaya başladım 5 gün boyunca kullandım adet olmayınca test yaptım hamile olduğumu öğrendim

Ben regl belirtileri yaşamıştım kasık ve bel ağrısı ağrı kesici kullanmaya başladım 5 gün boyunca kullandım adet olmayınca test yaptım hamile olduğumu öğrendim
bel ağrısını nasıl yaşadınız. sürekli mi oldu yoksa birden ağrı şeklinde mi girdi

bel ağrısını nasıl yaşadınız. sürekli mi oldu yoksa birden ağrı şeklinde mi girdi
Sürekli oldu dayanamadım ağrı kesici içmiştim çok emindim çünkü adet olacağıma belirtilerim vardı çünkü ama hamileymişim hiç umudum yoktu tüp bebek düşüyordum o ay olmasaydı doktora gidecektim sürpriz oldu

Konuyu hiç sabote etmek istemiyorum ama hsg ağrılı bir işlem mi ? Ağustos ayında çekilcem anestezisiz önerdiler fakat korkuyorum.

Konuyu hiç sabote etmek istemiyorum ama hsg ağrılı bir işlem mi ? Ağustos ayında çekilcem anestezisiz önerdiler fakat korkuyorum.
korkutmak ya da caydırmak için söylemiyorum ama hayatımdaki en fena acılardan biriydi. tarifi yok yani. 3 kere yogun acı hissettim , ilkinde ne verdi bilmiyorum genel bi rahmime yayılan regl acısının 3 katı fena bir ağrı girdi karnıma, 2. acı da asla tarif edilemez fena bi acı yaşadım bağırdım zaten , 3. de yine aynı acıyı yaşadım dedim bırakın yapmayın istemiyorum. allahtan bitmişti. sonra hemen acım geçti saniyeler içinde. en güzel tarafı sonrasında hiçbir acı olmadı.

tavsiyem aneztesiz çekmeyin. kendinize bunu yaşatmanıza gerek yok. ben hangi kafayla bunu yaptım bilmiyorum.

ve bu dediklerim tüplerim açık çıktıgı halde böyle. tüplerim kapalı olsa nasıl olurdu hayal edemiyorum.

Off kesinlikle anestezi alıcam. Merkezdeki kadın ağda acısı gibi dedi ama sanırım alakası yok. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için

Kapalı olunca daha çok mu acıyor. Özel hastane mi devlet mi nerede çekildiniz
bildiğim kadarı ile kapalı olunca zorlanıyor biraz daha acıyor.
özelde çektirdim , ya hani doktor bana 10 saniye acıycak geçecek dedi tamam saniyeler sürüyor ama felaket acıdı, belki benim acı eşiğim de çok yüksek değil bilmiyorum. sadece ben kendime niye bunu yaşattım diyorum. mis gibi aneztezi varken. o yüzden siz dikkat edin :)

Ben sezaryen doğum yaptım onda bile gözüm bebeği görmedi. Arkadaşlarım doğurdu gülerek poz verdiler. Bu acıyı kendime yapamam hayır :)

Evet istiyoruz ama olmuyor ne yazık ki. Herşeye bakıldı sadece hsg kaldı. Yumurta takibi olacak bu ay. Sonra hsg
hiçbir sorun yokken bile sağlıklı beslenme işe yarıyor diye biliyorum. hsg de çok fazla şansı artırıyormuş. inş güzel bi süreciniz olur

ve bu dediklerim tüplerim açık çıktıgı halde böyle. tüplerim kapalı olsa nasıl olurdu hayal edemiyorum.
Bende bu pazartesi çekindim 3 kez famere + çatlatmadan sonra dokturum hsg dedi anestezili oldum o bile bence kötüydü ameliyathanede sadece sen ve doktorun olmuyor acıdan ziyade psikoloji kısmı daha baskın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…