HSG(rahim filmi) ÇEKİMİ ve SONRASİ YAŞADIKLARIM

Etoburkiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2018
113
51
Arkadaslar bu konuyu bilgilendirmek icin yazma ihtiyaci hissettim. Ben 2 kere gebelik gecirdim. 2side kazayla oldu. 1i dis gebelikti digeri ne idugu belirsizdi kurtaj arti ilacla dustu. Yasimda biraz var ama cocuga cok duskunlugum yoktu hala yok ama esim icin istiyorum artik. Neyse aylarca erteledim erteledim malesef hsg’den kacamadim. Dun girdim hsg’ye. O sinek viziltisi gibi aci, yok adet sancisi gibi aci diyenler sagolsunlar onlar sayesinde oyle rahat girdimki, amaan nolcak diye. Onlarin bu kadar rahat tavirlarini okudum agri kesici bile icme geregi duymadim!!!! Amaa nerdeeee.Dunya basima yikildi. Ya bunu yazanlar kurban olayim siz ne yiyip icionuz aciniz olmamis ya. O acinin 10da birini bile yasamissaniz ki yasamisinizdir oyle bir adet sancisi yasayanlarin Allah yardimcisi olsun. Oyle adet sancisi gibiydi diyosunuz ya o adet sancisini yasayanlar valla yumurtaliklarini elleriyle sokerler bi sure sonra. Neyse ben’amaaan hic acisi yok amaaan hicbisey yok diyenleri okuya okuya yaylana yaylana gittim hsg cekimine. Yattim guzelce. Aman bisey yokmus iste diye diye. O aletin sesinden 1 milisaniye sonra dunyam karardi. Nefesim kesildi resmen. Ciglik attim beni saga dondurduklerinde cigliklarimi ta disarda bekleyen yakinlarim duydu. Sola dondurduler yine aletin sesi. Aaaa bi baktim cigligim cikmio ameliyat masasini tirnakliyorum acidan. benden once girende ayni cigliklari atti benden sonra girende. Hatta benden once gireni duydum ben kabindeydim o sirada, amaan kadinlarklubundeki kadinlar acisiz diyo iste,kizda pek dayaniksizmis dedim kiza acidim salak gibi. Valla ister kizin ister sovun. Buna dayanabilen kadin bir taştır bir kayadir bir demirdir celiktir. Hsgye Acisiz diyen kadina kamyon carpsa ayy tasa carptim der ayaga kalkar burda rahat rahat yazanlar helal olsun sizlere. Neyse devamina geleyim, ben kendime zor geldim. O kizlar benle ayni cigligi atti ama hsg bitince kalktilar nornal normal. Ben yine nirmale donemedim. İlacin inanilmaz acisi devam etti. Eve geldim sancidan kivrandim. Hsg cekimi sonrasi hissedilenler degiskenlik gosteriyor demekki. Ama TEK EMİN OLDUGUM SEY VAR HSG CEKİMİ ESNASİNDA 4 KADİN PES PESE CEKİLDİK VE 4UMUZDE CİGLİK CİGLİGAYDİK. Bunu gozunuz korksun diye yazmadim. Oyle yada boyle acili acisiz zorunluysaniz bunu cektirceksiniz. Ama ona gore hsg oncesi ilacinizi alin. Agri kesicibizi icin kendinizi telkin edin. Hazirlikli girin. BEN BURDAKİ ACİSİZ DİYENLER YUZUNDEN AGRİ KESİCİ BİLE İCMEDİMMMMM!!!! Neyse hepimize gecmis olsun. Allah herkesin gonlune gore versin.

Yaa gerçekten herkes acısız yazıyor bende bu ay 2. Çatlatma iğnesi vurulcam ama doktorum bu ayda olmazsa hsg çekerim dedi çok korktum şu an ağrı kesiciyi hsg çekileceği gün mü alalım

ben o acısız çekinen kişilerden biriyim tam 3 sefer çekindim ben ilki sivasta yaşadığım şehirde ölüyorum zannettim öyle böyle değildi acısı. daha imkanı yoktu tabi aynı yerde çekinmemin. Diğer ikisinide istanbulda çekindim geçen sene ve bu sene. çok çok rahatttım hafif bir sızı hepsi o hatta benim tüplerim kapalıydı bide açma işlemi yapıldı yarım saat onda bile sesim çıkmadı yani demem şu ki öncelikle cihazlar çok önemli son model cihazlarda bişey hissetmiyorsunuz onun yanı sıra hastane doktor hepsi buna etken bence

Öncelikle geçmiş olsun. İşlemi nerde yaptırdınız ? Bende ağrız sızı hissetmeyenlerdenim. İstanbulda echomar da c kollu makine ile yaptırdım. Zaten bu makineden her yerde yok. Sanki adet sancısı gibi çok hafif bir ağrım olmuştu. Yani çok rahat oldum. Gittiğiniz yerdeki makineden bence.

Hacettepede yaptirdim. Ah bilsem makinemi degisiyor hocami. Boyke bir aci olcagini bilsem sisesiyle narkoz filan icerdim resmen.

Sivasta nerde yaptirdiniz. Ben sivasta yaptirmayim diye ankarada yaptirdim acilardan aci begendim resmen

Ya medicanaya kan aldirmaya bile girme. Hangi hocaya yaptirdin. Sivasli degulim ama orda yasiyorum
çağlar hoca vardı canım o yaptı şimdi üniversiteye geçti. düzgün bir hoca yokki sivasta özel var oda dünya para. ben 2018 de medicanada çektirdim 1000 lr verdim. istanbul şişli ecomarda 650 lr verdim ve tüplerimi bile açtılar

Hsg cekilirken yapilan bir operasyonlami actilar. Oyle biseyler duymustum. Simdi cocugun varmi? Bu arada sivasta gercekten doktor yok. Medicanadakilerin hepsine tek tek denemisligim var ozellikle kadin dogum sultanindan nadirine kerime hele millet sira oluyor neyine olduklarini anlamis degilim. Bi savas hoca iyi bide caglar hocayi duymustum unvde ama onlarda artik pek hasta kabul etmio coronadan dolayi. Dogum yaptiysan aivastami yaptin ve kime yaptirdin? Birde surecin nasil gecti dis gebelik filanmi olmustun hsg cektirdin

canım öncelikle 3 yıl bitti evliliğimde ilk yıl bekledim olmayınca gittim doktora tahlil felan derken en son hsg dedi çağlar hoca yaptırdık tüplerin kapalı ya ameliyat yaşında var ameliyatla hiç uğraşma direk tüp bebek yaptır dedi. bizde gittik kayseriye orda deneyelim dedik yaptırdık tuttu ama düşük oldu 8. haftada. sonra dedim ameliyat olucam tüpleri açtırıcam. devlete gittim özgür hoca var ona ameliyat oldum dediki tüplerin açıkmış açıkta peki niye olmuyor her neyse geçen yıl 10. ay gibi istanbula gidecektik gezmeye bu şişli ecomarı araştırmıştım gitmişken filmde çektiriyim en azından gözümle görmüş olurum dedim. vakit geldi girdim baktık tüpler kapalı yani ameliyat yanıma kar kaldı :) neyse cevat hoca selektif salpinografi işlemi uyguladı yarım saat sonra açtı tüplerimi ağrı sızı hiç yok. 1 ay sonra hamile kaldım 9. haftada kalbi durdu kürtaj felan oldum. 9. ayda tekrar gittim istanbula tekrar film çektirdim tüpler kürtajdan dolayı yine kapanmıştı açıldı yine şükür. bu ay değerlendirdik bakalım nolacak. benim durum bu. senin sıkıntın ne

Ay tuh sende yasamissin canim ya bendede ilki dis gebelik oldu. 2.si dismiydi neydi belli degil hem kurtaj yapti savas hoca hem dusuren igne vurdu. Yani hamile kaliyorum ama rahimde hic gozukmuyor. İlkinde embriyo sag tupumde gozuktu. Digeri hic gozukmedi. Rahim filmi cektirdim iste acilarla. Sonuc 10 gun sonra cikcakmis. Ona gore hareket edicez. Hayirlisi Rabbimden inan hayirli zamqni var ben buna kesinlikle inaniyorum.

10 gün sonra mı çıkacak one saçmalıkmış öyle rahim filmi çekilirken sen izliyorsun zaten ve işlemden sonra hemen sonuç veriliyor. Sen hakkatten fena biyere düşmüşsün canım ya. Aynen herşeyin bir vakti zamanı var

Valla oyle dediler canim. Ne diyim Rabbim hayirlisini versin

Sana katılıyorum canım bende iki gün önce çektirdim bende rahat girdim tabi çok stresliyin korkuyordum ve korktuğum başıma geldi resmen dokturuma yalvardım artık sıkmayın şu sıvıyı diye bnim de canım çok acıdı keşke anestezili olsaydım dedim snra ama iş işten geçti tâbi aklı olan anestezi yapsn bnim yarım saate ağrılarım geçti ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…