HSG filmi

İlk defa hsg filmi cekincem kizlar cektireniniznvarmi aranızda bana ben korkuyom anlatıldığı kadar acilimi
Merhaba, bu durum çok değişken ben ve arkadaslarimdan 3 kişi hsg cekildi. 3 kisi ( ben dahil ) anestezili ozelde , 1 kişi devlette anestezisiz cekildi. İçlerinde bir tek benim tüplerimde sorun çıktı kapaliymis doktorum 15 dk ugrasmis bu nedenle uyandığımda cok agrim vardi kivranarak uyandim ama kısa sürdü bu arada 1-2 saat fln. Diger iki anestezili olan arkadaşlarimda asla agri sizi hic bisey olmadi gulerek uyandilar( hatta bir ay sonrasinda ikiside hamile kaldi) . Devlette anestezisiz olan arkadaşımda malesef o an uyanik oldugu için verilen sıvıyı baskıyla hissetmesinden kaynaklı o an agrisi olmuş kötü bir travma olduğunu ve ozellikle bu yuzden benim anestezili olmami istemisti onun tüpünde sorun cikmado ama normal hamile kalamadi aşılama ile gebelik oldu. Benim tüpler de sorun olduğu icin bende tüp bebekle gebelik oldu. Size detayli aktarmaya çalıştım çünkü inanin herkesin degisebiliyor agri eşiğiniz , yapılan makine , tüplerin durumu, anestezi durumu hersey etken olabilir bu nedenle anestezi tercih etmenizi öneririm 🙏🙏umarim agrisiz olur

Kişiye göre değişir ağrı özelde anestezili olursa acı olmuyormuş. Ben devlette çektirdim kendimi kasmadım o yüzden giriş kolay oldu ama sıvı ilacı verdikleri anda acı hissettim. İlk gün evde de kasıklarda ağrı hissetmiştim. Bide filmi çektirdikten sonra kendini ayaklarını sıcak tut soğuk alma şimdiden geçmiş olsun

İlk defa hsg filmi cekincem kizlar cektireniniznvarmi aranızda bana ben korkuyom anlatıldığı kadar acilimi
Öncelikle hangi il de ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama İstanbuldaysanız kesinlikle Echomara gitmenizi tavsiye ederim. 2,5 yıl önce Bilson Bakırköy’de çektirdim öldüm resmen hiç bir sorun olmamasına rağmen öyle çok canım yandı ki anlatmam. Daha sonra 2 defa düşük yaptığım için doktorum tekrar istedi ve bu sefer Echomarı önerdi ağrısız çekim yapıldığını duyduğum için bi cesaret gittim ve öyle rahat geçti ki ben bile şaşırdım. 1,2 dakika sürdü sadece çok hafif bi ağrı hissettim oda önceki çektiğim ağrının yanında hiç birşeydi yani . Echomar film çekildim çıktım günlük yaşantınıza dönebilirsiniz dediler ama Bilsonda çekildiğim de antibiyotik filan kullandırmışlardı

Öncelikle hangi il de ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama İstanbuldaysanız kesinlikle Echomara gitmenizi tavsiye ederim. 2,5 yıl önce Bilson Bakırköy’de çektirdim öldüm resmen hiç bir sorun olmamasına rağmen öyle çok canım yandı ki anlatmam. Daha sonra 2 defa düşük yaptığım için doktorum tekrar istedi ve bu sefer Echomarı önerdi ağrısız çekim yapıldığını duyduğum için bi cesaret gittim ve öyle rahat geçti ki ben bile şaşırdım. 1,2 dakika sürdü sadece çok hafif bi ağrı hissettim oda önceki çektiğim ağrının yanında hiç birşeydi yani . Echomar film çekildim çıktım günlük yaşantınıza dönebilirsiniz dediler ama Bilsonda çekildiğim de antibiyotik filan kullandırmışlardı
bende echomar şişli de carsamba günü cektireceğim biraz heyecan doluyum bu yorum beni çok sevindirdi, teşekkürler.

2 kere çektirdim ilki anestezisizdi canımdan can gitti. İkincisi anesteziliydi.
Anestezi olmadan çektirip ağrı duymayan kişi de çok, yapan kişiye de bağlı sanırım çünkü benim ilk yaptırdığım yerde odadan çıkan herkes iki büklüm çıkmıştı.

Gercekçi olucam 2 defa çektirdim devlette anestezi falan almadan. Önce spektrum aleti takıyolar sonra 3 defa ilac veriyorlar. Ağrısız degil ama dayanilmayacak bi agri degildi ve islem kısa sürüyor 5 dk falan. Islem bittiginde adet sancisi gibi agrilar devam ediyor. Yaninizda ped olsun cunku biraz kanama gelebiliyor sonradan. Tamamen acı eşiğine bağlı. Evet ağrılı ama kısa süren bi işlem oldugu icin dayanilabiliyo.

Hic acimadi hc bisey hissetmedim sadece vajinal muayene gibi dusun 2 3 saniyelik bi his snra bisye yok sonomedde cektirdim ben

Devlet hastanesinde anestezisiz yaptırdım o gün benimle birlikte yaptıran diğer kadınlarla konuştuğumda çok fazla acı olmadığını söylemişlerdi. En son ben girdim çok yoğun adet ağrısı çeker gibi hissediyorsun. Kapalıysa daha çok, açıksa daha az acıtıyor. Masadan kalktığın an acı kalmıyor özele paralar yığmaya gerek olmayan bi şey

Ben araştırmada çekildim çeken kişi beceremedi heralde çünkü fena ağrı oldu bende. Korkma ama çeken kişiye göre değişiyo ağrısız olanlarda var temiz çıkar inşallah

İlk defa hsg filmi cekincem kizlar cektireniniznvarmi aranızda bana ben korkuyom anlatıldığı kadar
yok asla acılı değil ama tek kullanımlık balon kateter tercih etmelisiniz mutlaka eski teknikler çok acıtıyor.

Mutlaka balon kateterle çekim yaptırın tamamen ağrısız olur. eski yöntemlerle çok ağrılı olur.

HSM Radyolojide çektirebilirsiniz üstelik bu ay kampanyaları varmış. özel bayan ekip yapıyor.

Canım merhaba, ben bugün burtom bursa esentepe şubesinde yaptırdım . Ne korkularla gittim korkulacak hicbirsey yok. İlk önce genital bölgeyi steril ediyorlar, daha sonra metal aparata jel sürüp o bölgeye sokuyorlar , ardından 10 saniye ilaç veriyorlar nasıl bittiğini bile anlamadım. Sadece aparatı takarken kendimi sıktım o yüzden canım acıdı . İlaçtan sonra reglin ilk başladığı andaki gibi bir ağrı oluyor yarım saat içinde geçti . Anesteziye hiç gerek yok , bu işlem için anestezisiz hsg 2750 tl ödedö Şimdiden geçmiş olsun :))

Merhaba, bu durum çok değişken ben ve arkadaslarimdan 3 kişi hsg cekildi. 3 kisi ( ben dahil ) anestezili ozelde , 1 kişi devlette anestezisiz cekildi. İçlerinde bir tek benim tüplerimde sorun çıktı kapaliymis doktorum 15 dk ugrasmis bu nedenle uyandığımda cok agrim vardi kivranarak uyandim ama kısa sürdü bu arada 1-2 saat fln. Diger iki anestezili olan arkadaşlarimda asla agri sizi hic bisey olmadi gulerek uyandilar( hatta bir ay sonrasinda ikiside hamile kaldi) . Devlette anestezisiz olan arkadaşımda malesef o an uyanik oldugu için verilen sıvıyı baskıyla hissetmesinden kaynaklı o an agrisi olmuş kötü bir travma olduğunu ve ozellikle bu yuzden benim anestezili olmami istemisti onun tüpünde sorun cikmado ama normal hamile kalamadi aşılama ile gebelik oldu. Benim tüpler de sorun olduğu icin bende tüp bebekle gebelik oldu. Size detayli aktarmaya çalıştım çünkü inanin herkesin degisebiliyor agri eşiğiniz , yapılan makine , tüplerin durumu, anestezi durumu hersey etken olabilir bu nedenle anestezi tercih etmenizi öneririm 🙏🙏umarim agrisiz olur
Merhaba hangi hastanede çektrdiniz

X