Hsg filmi sonucu yorum

Erbdky

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
2.290
1.419
39
Servikal os yoluyla verilen kontrast materyal uterin kavite ve fallopian tüplere takıntısız doluş göstermektedir.
Endometrial kavite normal konfigürasyon ve şekli ile izlendi.
Fallopian tüpler normal kalibrasyonda ve patent olup kontrast madde peritoneal kaviteye iki taraftandan sağda daha belirgin solda az
miktarda olmak üzere geçiş göstermektedir.
Kontrast maddenin periton boşluğundaki dağılımı sağdan belirgin derecede normal olup soldan az miktarda izlenmektedir.
Uterusta kongenital anomali izlenmedi.sonucu böyle doktora ulaşamadım daha

Canım solda biraz tıkanıklık var sağda daha rahat giderken solda az gitmis

Onun dışında olumsuz bişey yok degilmi tıkanıklık açılmismii dir acaba film sonrası açıldığını duymuştum yarın doktorumla net konuşurum ama

Ben de yakın zamanda rahim filmi çektirdim. Bir tüpüm zardan dolayı görüntülenmemiş hatta zar yarım rahmimi kapladığı için yarım rahim gibi gözükmüş hatta. Doğru pozisyonda durmadığım içinde bazı şeyler görüntülenmemiş. Dr um 1 tüpün açıksa diğeride büyük ihtimal açıktır dedi. Ben zardan kurtulduktan sonra tekrar rahim filmi çekincem. Anestezili mi çektirmiştin.

Evet genel anestezi yapmislardi

Evet genel anestezi yapmislardi

Mantıklı olanı yaptırmışsın. Ben anestezisiz çektirmiştim ama o kadar canım yanmıştı ki sürekli kastım kendimi ve rahim filmi doğru düzgün çıkmamış.

Hazırlığı ayilmam çekimi 1 saat sürdü fazla ağrı hissetmedim sadece narkoz dan ayilirken başım ağrıdı 1 2 gün çok hafif adet sancisi gibi sanci oldu rahat oldu

Onun dışında olumsuz bişey yok degilmi tıkanıklık açılmismii dir acaba film sonrası açıldığını duymuştum yarın doktorumla net konuşurum ama
Olabilir benimde vardı doktorum basınçlı şu ile açıldı demişti onun dışında sorun yok

Nerde cektirmistiniz

Başkent Hastanesi.Yalnız bnde septum var bundan dolayı çok sancılı ve ağrılı olmuş.Zar girişi engellemiş ve 1 tüpüme zardan dolayı sıvı bile ulaşamamış

Inşallah duzelir bebislerimiz olur allah isteyen herkese nasip etsin

Herkes akıllı ben neden o acıyı çektim acaba.

Bende normal çektirdim okadar acı olmuyor adet sancısı gıbı demişlerdi yaptırdım bi alet takıp sabitleme yapıyor ya onu takarken canımı aldı baya aglamıştım yoksa ilaç verirken falan hiç hissetmedim anestezili çok mantıklı bencede

Bnde septum var yani perde ondan dolayı çok sancılı oldu. Yani adet sancısıda neymiş. Acı eşiğim oldukça yüksektir ama yok böyle acı.

kızlar hsg den sonra ic camasirimda koyu kahve lekelenmeler oldu sizde olan varmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…