Gebeliğe Hazırlık Hsg Deneyimim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

bysgns

Sabır 🙏
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
826
505
32
Kızlar merhaba, son bir haftadır hsg ile ilgili tüm postları okudum. Gözüm çok korkmuştu . Bulunduğum şehirde özel hastanelerde 1.500 - 2.000 arası değişiyor hsg . Yine de canımdan önemli değil ya diyip özelde çektirecektim. Çok ani kararla üniversite hastanesindeki dosyam yanmasın diye buraya geldim. Adetlerim de oldukça ağrılı olduğu için dayanırım dedim.
Ki gerçekten de bu işlem için bırakın binleri yüz lira bile vermeye değmez. Ben en büyük kaygım personelin hastaya tavırlarının kötü olmasıydı fakat yatışımı yapan ebeden damar yolu açana,hsg çeken radyoloj hepsi birbirinden iyiydi. Çok gergin olduğumu anladılar sürekli tatlı dille bak şimdi şöyle yapıyoruz şimdi böyle yapıyoruz hep telkin ettiler nasıl bitti anlamadım bile . 1 buçuk saat kadar yatırdılar o esnada hoca filmi yorumladı. Ben çok memnun kaldım . Devlet hastanelerine olan önyargılarım yıkıldı.
Hiç kimse korkmasın anestezi almaya değmez. Bu ada yeni tip makine değilmiş rahmi çektiler ittiler bunları bittikten sonra sordum baştan bilseydim korkardım . Ama yine de ağrım asla dayanılmayacak gibi değildi . Anlık kalktığınızda hiçbir şey kalmıyor.

Bende çekilmek istiyorum ama bir arkadasim cok canim yandi keske anesteziyle yapsaydim diyince cok endiselendim reglim hic ağrılı gecmez normalde o agrinin 100 kati diyince korktum ayin 7sinde muayene ye gidecegim 8 gun geciktim negatif sonucu görmemek icin test yapmiyorum hayirlisi bakalim 1.5 yildir çocuğumuz olmayunca son olarak hsg sonrasi asilama diyecegiz pcos var ve amh 12 .61 yüksek hayirlisi artik

Bende çekilmek istiyorum ama bir arkadasim cok canim yandi keske anesteziyle yapsaydim diyince cok endiselendim reglim hic ağrılı gecmez normalde o agrinin 100 kati diyince korktum ayin 7sinde muayene ye gidecegim 8 gun geciktim negatif sonucu görmemek icin test yapmiyorum hayirlisi bakalim 1.5 yildir çocuğumuz olmayunca son olarak hsg sonrasi asilama diyecegiz pcos var ve amh 12 .61 yüksek hayirlisi artik
Acı eşiğiyle alakalı sanırım. Oldukçs kaba bir kadın doğum uzmanı cekmişti bana. Kadının tavırları canımı daha çok yaktı diyebilirim..

Yani ağrı yok desem yalan olur ama o kadar saniyelik bir şey ki ben ağlayacaktım korkumdan ağlayamadan bitti dediler inanamadım. Ki üniversite hastanesinde c kollu makine yok rahmi çekip itiyorlar .eğer İstanbulda yaşıyorsanız c kollu makine olan yerlerde cüzi miktarlara çekiyorlarmış. Anestezi almaya kesinlikle değmez. İlk rahmi çektiklerinde dediler çekme ve itme hissedeceksin diye orasa böyle bir ahh dedim ama saniyelik. Sonra basınçla ilacı verdiklerinde böyle bir kramp hissettim yine saniyelik. Daha sonra radyolog hocam biraz daha basınçlı verelim dediğinde de aynısı oldu ve bitti dediler . Ağlayamadan kalktım masadan 😊😊
Tabii acı eşiği de önemli dediğim gibi ben her ay çok sancı çektiğim için bana normal geldi.

Acı eşiğiyle alakalı sanırım. Oldukçs kaba bir kadın doğum uzmanı cekmişti bana. Kadının tavırları canımı daha çok yaktı diyebilirim..
Evet benim de en büyük korkum buydu. Devlet hastanesine mecbur kalmadıkça gitmem de . Ama bu konuda çok şanslıydım . Nasip işi radyolog orta yaşlı bir adamdı beni öyle bir oyaladı ki bittiğinde şok oldum. Onlara da söyledim internette yazılanlardan dolayı özele gidecektim diye. Her gelen aynısını söylüyor giderken beklediğim gibi olmadı diyor ama kimse gidip oraya yazmıyor korkmayın diye dedi gülüştük. Sen yaz mutlaka falan dediler.

Ben betatomda rahim filmi çektirdim saniyesinde btti bencede acı eşigiyle alakalı bir durum bir de 600 tl ye çektirdim c kollu makineydi. 3 dakika işlem sürdü tüplerm açık diye ugraşılmadı.

Evet benim de en büyük korkum buydu. Devlet hastanesine mecbur kalmadıkça gitmem de . Ama bu konuda çok şanslıydım . Nasip işi radyolog orta yaşlı bir adamdı beni öyle bir oyaladı ki bittiğinde şok oldum. Onlara da söyledim internette yazılanlardan dolayı özele gidecektim diye. Her gelen aynısını söylüyor giderken beklediğim gibi olmadı diyor ama kimse gidip oraya yazmıyor korkmayın diye dedi gülüştük. Sen yaz mutlaka falan dediler.
Ben özelde çektirmiştim yıllar evvel. Ne olduğuna bakmadım bile inanın korkmamak adına. Zaten agrım da olmadı.. Doktor, yasadıgım ulkenin eski, bilindik ve çok tercih edilen, işinin ehli bir doktoruydu ama kabaydı, zaten gitmekten vazgeçtim sonrasında..

Ben betatomda rahim filmi çektirdim saniyesinde btti bencede acı eşigiyle alakalı bir durum bir de 600 tl ye çektirdim c kollu makineydi. 3 dakika işlem sürdü tüplerm açık diye ugraşılmadı.
Benim bulduğum şehirde sadece özel hastanelerin iki tanesi çekiyor . 1.500 2.000 arası fiyatlar değişiyor. Çok düşündüm biraz daha makul bir fiyat olsaydı yine giderdim ama onca insan üniversite hastanesine gidiyor dayanmışlar ben de dayanırım dedim ki öyle de oldu. Eğer sizin gibi c kollu yerde olsaydı muhtemelen sadece basınç verdiklerinde saniyelik olurdu. Devlette o rahmi çekme olayı da sancı yapıyor ama o da saniyelik. Ama adet sancısının 100 katı diyenleri anlayamadım muhtemelen adet sancısı çekmiyorlar . Ben bilincimin gittiğini bilirim iki doz iğne vurulunca kendime geldiğim için bana zor gelmedi. İnşallah herkesin öyle kolay geçer

Ben özelde çektirmiştim yıllar evvel. Ne olduğuna bakmadım bile inanın korkmamak adına. Zaten agrım da olmadı.. Doktor, yasadıgım ulkenin eski, bilindik ve çok tercih edilen, işinin ehli bir doktoruydu ama kabaydı, zaten gitmekten vazgeçtim sonrasında..
Doktor da çok önemli bu süreçte. Alanında başarılı olması da yetmiyor maalesef.

Benim bulduğum şehirde sadece özel hastanelerin iki tanesi çekiyor . 1.500 2.000 arası fiyatlar değişiyor. Çok düşündüm biraz daha makul bir fiyat olsaydı yine giderdim ama onca insan üniversite hastanesine gidiyor dayanmışlar ben de dayanırım dedim ki öyle de oldu. Eğer sizin gibi c kollu yerde olsaydı muhtemelen sadece basınç verdiklerinde saniyelik olurdu. Devlette o rahmi çekme olayı da sancı yapıyor ama o da saniyelik. Ama adet sancısının 100 katı diyenleri anlayamadım muhtemelen adet sancısı çekmiyorlar . Ben bilincimin gittiğini bilirim iki doz iğne vurulunca kendime geldiğim için bana zor gelmedi. İnşallah herkesin öyle kolay geçer
Benimde eskiden adet sancım çok olurdu ama yani spakulam takılırken bile daha çok acım oldu o derece yani. Bünyeyle alakalı durum bence ben doktora nasıl yani btti mi dedm hatta doktor espiri yaptı bir daha çekeyim istersen diye 😂 neyse hayırlısı olsun

Siz nerede cekildiniz

Benimde eskiden adet sancım çok olurdu ama yani spakulam takılırken bile daha çok acım oldu o derece yani. Bünyeyle alakalı durum bence ben doktora nasıl yani btti mi dedm hatta doktor espiri yaptı bir daha çekeyim istersen diye 😂 neyse hayırlısı olsun
Siz nerede yaptirdiniz

Kullanılan teknolojiden tutun, doktorun işine olan yatkınlığına ve en önemlisi de kişinin acı eşiğine bağlı.
Ben adet sancilarini çok ağır geçiren biriyim. Anestezi altinda çektirmeme rağmen uyandirildiktan sonra iki gün ağrı çektim. İlk gün zar zor ayakta durdum. O yüzden kimse kendi tecrubesini başkalarinda aynısı olacakmiş gibi genellemesin, doğru değil. Hsg de en büyük yanılgı bu, ee cok kolaydi demek de yanlış, kesinlikle anestezi alın ben bayıldım demek de yanlış.
Çektirecek olan varsa diyeceğim şu.Kendi ağrı esiginize odaklanın, çektireceginiz merkezin kullandığı teknolojiyi araştırın. Ve en onemlisi göze alın. Korkunun ecele faydası yok, tüpler açık olmadan gebelik denemek zaman kaybi. İki gün ağrı çekmiş olabilirim ama geçti çok şükür.

Ben bu ayın 7 sinde İstanbul Kadıköy’de yaptırdım 700 TL . İyi ki orada yaptırdım dedim 5 dakikalık işlem , regl ağrısı çekiyorsanız o tarz bi ağrı. Ve ben çok şiddetli regl ağrısı yaşarım günde iki üç tane ilaç içerim geçmesi için 😂 işlem bitikten sonra odadan çıktığımda doktor bana iyi misiniz dedi o derece betim benzim atmış :) devlette uzun sürüyormuş yarım saat kadar ben yarım saat o ağrıyı çekemezdim yaptıracakların gözünü korkutmak gibi olmasın ama regl ağrısı nasılsa o ağrıyı yaşıyorsunuz :) benim tüplerde bir sıkıntı çıkmadı şükür.

X