Hpv

whiteangel1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2024
8
1
24
Merhabalar
24 yaşındayım, sene başında genital bölgemde siğil çıktığını farkettim. Doktora gittim, hpv den şüpheliydim ki öyle de oldu LSIL geldi sonuç iki doz gardasil vurundum, bi kutu ahcc kullandım siğiller geçmişti yaklaşık bi aydır tekrar çıktı 1 tane var şuan ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olun lütfen hayatım alt üst oldu yaktırmak istemiyorum iz kalır diye korkuyorum, doktor seneye gel demişti ama ben 3. Dozu vurununca gitmeyi düşünüyorum, siğil için ayrıca gideyim mi doktora ne ile geçer bilmiyorum lütfen yardımcı olun

Maddi durum varsa lazerle yakan yer bulun ya iz kalmaz ya da çok az iz kalır zaten yara halindeyken merhem ve iz kremi kullanırsınız

Siğil ölümcül ya da tehlikeli bir durumdasın demek değil. Korkulacak bir şey yok sivilce çıkmış gibi düşün. Kendi kendine geçmediği için yaktırmadan kurtulamazsın. Yakınca iz kalmaz merak etme

Maddi durum varsa lazerle yakan yer bulun ya iz kalmaz ya da çok az iz kalır zaten yara halindeyken merhem ve iz kremi kullanırsınız
Bugün tekrar gittim doktora kondilom yok dedi hpv için de uyku düzenine dikkat et atarsın vücuttan dedi ve jinekolojik onkolojiye yönlendirdi devlet hastanesinde lazerle yakmıyorlar mı

Bugün tekrar gittim doktora kondilom yok dedi hpv için de uyku düzenine dikkat et atarsın vücuttan dedi ve jinekolojik onkolojiye yönlendirdi devlet hastanesinde lazerle yakmıyorlar mı
Lazer pahalı bir alet olduğu için özel hastanelerde ya da özel muayenehanelerde olur sadece. Devlette koter olur ama koter de net çözümdür

bende siğil farkettim kadın doguma gittim oda jinekoloji onkolojiye yönlendirdi kolposkopi icin gidecektim zaten de, kadın dogum bir şey yapmadı

X