Hpv testi-devlet özel?

within

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2011
694
228
Merhaba arkadaşlar bende hpv den muzdaribim bir yıldır tip 16 mevcut ,smearlar ve kolposkopi temiz.bir yıl sonra kontrol dedi jinekoloji onkoloji Drum.ben ilk hpv testini ketemde yaptırmıştım ucretsiz , ama 16.tip çıktığı için tekrar devlette test olamayacağımı söylediler bu nasıl mantık anlamadım yüksek risk daha öncelikli takip gerekmez mi ? Mecbur özelde yaptıracağım 2bini bulacak belki ,bu konuyla ilgili fikriniz var mı?

Buralardan okuduğum kadarıyla devlet hastanesi sadece düşük risklere bakıyormuş. İlginç bence de. Allah şifa versin sağlık olunca para veriliyor malesef

Canim kolposkopi temiz çıkmış bekliceksin 1 yıl sonra tekrar hakkın var ketem de yaptırabilirsin tekrar ,1yil sonra yaptır arkadasim ,ben 3 yılda attım 18.di,bağışıklığını güçlü tut,iyi beslen atarsın inşallah ,Ankarqda Dr Polat dursun var çok kafana takiyorsan ona git .ama kolposkopi yeni yapildiysa tekrar hpv testi yapmazlar ,1 yıl sonra her yıl baktircaksin

Ben 3 yil,yılda 1 ketemde yaptırdım şimdi tekrar istiyorum ,ana 3 kez yaptirdigin için bana artık yapmıyorlar ,ben özele gideceğim ama sistem değişmedi ise sen ketemde yaptırabilirsin,yakın bir ketemi ara TC ver gelin yada olmaz diyor zaten

Ben konuştum ketemle tekrar yapmıyoruz dediler , ama nisanda bir yıl dolacak yine ararım sorarım.cok teşekkürler takviyeler falan alıyorum, aşı oldum inşallah atmış olurum

Arayıp sorarım ama konuşmuştum tekrar yapmıyoruz ketem de devlette yaptiramazsin dediler hemde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…