HPV şüpheli ilişki sonrası neler yapılmalı? :(

eylul90

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
18
1
Merhaba, 4 gün önce erkek arkadaşımın HPV olduğu haberini aldım. yaklaşık 2-3 hafta önce 2 defa cinsel ilişkiye girmiştik. her seferinde de prezervatif ile korunduk. sonrasında bir sıkıntı hissetmedim. fakat aradan bir süre geçti ve kendisi cinsel organında et beni gibi leke gibi bir şeyler farkedip doktora gösterdiğinde fiziksel muayene sonrası doktor HPV demiş, o da bana haber verdi. ben yaklaşık 2018 yılında 2 doz HPV aşısı olmuştum fakat son doz eksik kalmıştı. en son ocakta yapılan smear testim temiz fakat şimdi bu haber üstüne HPV testi yaptıracağım. KETEM'e gittim, adet üstünden bir hafta geçecek dediler, haftaya tekrar gideceğim, test sonucu da 3-4 hafta sürüyormuş, yani 1 ay daha bu korku ile bekleyeceğim. sizce özele gidip paralı yaptırmalı mıyım beklemek yerine? bir de prezervatifle korunmuş olsak dahi bu virüs oral yolla da bulaşıyormuş, o şekilde bana da geçmiş olma olasılığı çok çok yüksek. acaba oral yolla bulaşan da HPV testi ile tespit edilebiliyor mu? sonuçta HPV için genital sürüntü alınıyor. acaba oral bulaşma için başka bir doktora mı gidilmeli? yorumlarınızı beklerim

Dilinizde siğil oluşumu varmi

Dilinizde siğil oluşumu varmi
merhaba, hayır yok. fakat şüpheli temasın üzerinden de daha 2-3 hafta geçti. hemen çıkıyor mu bilmiyorum. ben göremedim. acaba buna kulak burun boğaz mı bakmalı emin olmak için branş olarak? siz de mi hpv süreci yaşadınız?

Bana yazabilirsin pirofilde numaram var detaylı bilgi veririm

hpv kondom olsa da geçiyor diye biliyorum. erkek arkadaşınızda çıktıysa sizede geçmiş olma ihtimali çok yüksek. korkmayın bu virüs bağışıklık düştüğünde ortaya çıkıyor sağlığınıza dikkat edin sigara alkol kullanmayın bir süre sonra vücuttan atılıyor zaten. yaşa bağlı olarak bu süre uzayabiliyor her şekilde sağlığınıza dikkat etmeniz çok önemli. aşınızı kaç yaşında olduğunuz çok önemli 20 den önce olduysanız ve olduğunuz aşıdaki virüste varsa erkek arkadaşınızda sizde aktifleşeceğini düşünmüyorum.

Merhaba canım oral prezervatif ile olduysa korkma çünkü hpv bulaşıyorda pŕezervqtifle bulaşma oramı biraz daha düşük ağız mukozası sürekli yenip içilen Bi bölge ya virus burda pek tutunamaz oral için boğazından bir kültür yaptırıp hpv dnasına bakacaklar devlette yapılmıyor maddi durumun varsa özel bir laboratuvar a git makat bölgenede baktır ordada var bu pis vurus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…