HPV psikolojimi bozdu çok kötüyüm nolur yardım edin

aysnr38

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
192
-74
25
Arkadaslar hpv olduğumu öğrendiğimden beri yemek falan yiyemiyorum sürekli kusuyorum napcam ben böyle cok korkuyorum artık intihar falan etmek istiyorum dayanamıyorumm

Arkadaslar hpv olduğumu öğrendiğimden beri yemek falan yiyemiyorum sürekli kusuyorum napcam ben böyle cok korkuyorum artık intihar falan etmek istiyorum dayanamıyorumm
Öncelikle motivasyonunu yuksek tutmalısın bu durumda bagisikliginı yuksek tutmakta bir o kadar önemli. Kusman ogrendikten once var miydi belki de psikolojik olarak baslamista olabilir. Doktora gidip bir tedavi ilac bisey baslanmadi mi acaba

Kusma ögrendigimden once yoktu stres mideme vuruyo dayanamıyorum intihar etmek istiyorum

Kusma ögrendigimden once yoktu stres mideme vuruyo dayanamıyorum intihar etmek istiyorum
Kiz manyak misin bak kendinde diyorsun psikolojik olarak bu durumdasın ve emin ol bu hastaliga yakalanan tek sen degilsin. Biraz motive ol be bacım yazik kendine. Doktor ne dedi sana

Bu hastalık çok yaygın ve takiple basit tedavi edilebilir bir şey ki. Sizin şu an bu yaptığınız tırnak mantarı oldum intihar etmek istiyorum demekle eş bir şey. Takiplerinize giderseniz tedavisi olan bir hastalık. Dünyanın %80'i hpv zaten. Sadece çoğu bilmiyor veya bilmeden 2 yıl içinde bu virüsü vücudunda baskılıyor. Sizin bu düşünceleriniz şu anlık yanlış bilgi kirliliğinden. Grip gibi bir hastalık geçiriyorum diye intihar etmiyorsak buna da edilmez emin olun. Kanser olmadınız ki artık kanseirn bile tedavi seçeneği bir sürü var.

Kiz manyak misin bak kendinde diyorsun psikolojik olarak bu durumdasın ve emin ol bu hastaliga yakalanan tek sen degilsin. Biraz motive ol be bacım yazik kendine. Doktor ne dedi sana
Siğil çıkmıstı onu yaktılar smear sonucu negatif geldi bi kac gun oncede hpv testi verdim

Bazıları vucuttan atılmıyo ömür boyu kalıyo bu hastalık diyolar cok korkuyorum

Bazıları vucuttan atılmıyo ömür boyu kalıyo bu hastalık diyolar cok korkuyorum
Dudağınızda uçuk çıkardınız mı? İşte o da ömür boyu sizinle kalıyor, daha bir sürü hastalık böyle ama bağışıklık düşünce görünür oluyor. Yani ömür boyu vücutta kalması da korkulacak bir durum değil, emin olun. Önemli olan takibinizi yaptırmak ki hpv çok çok az insanda ilerliyor onlar da eğitimsiz, hastaneye ulaşımı olmayan insanların maalesef başına geliyor. Siz aksatmazsanız zaten gerileyecektir. İlerlerse de tedavisi olduğu için yine dert edeceğiniz bir durum yok.

Siğil çıkmıstı onu yaktılar smear sonucu negatif geldi bi kac gun oncede hpv testi verdim
Siğil versiyonu zaten tehlikeli türü değil korkmanıza gerek yok. Hpv sonunucunu bekleyin, gelen sonuca göre takip, tedavi gidersiniz ki smear (-) çıkmış yani vücudunuzda öyle korkulacak büyük bir şey daha gelişmemiş ve belki hiç gelişmeyecek bile. Boşa ehvam yapıyorsunuz. Bu hastalık çok yaygın

Siğil yapan türün yanında yuksek olanda bulunabilirmis ondan korkuyorum

Siğil yapan türün yanında yuksek olanda bulunabilirmis ondan korkuyorum
O testte çıkar. Çıkarsa da korkulacak çok bir şey yok her şey anlattığım gibi. Bu konuda daha doğru bilgiler edinin. Takip ve tedaviyle basit bir hastalık bu. Ölümden korkuyorsunuz intihar edeceğim diyorsunuz. Kusura bakmayın ama korktuğunuz hastalık da hastalık değil cidden. Büyük konuşmak istemem ama dünyanın %80'inde var zaten rahat olun.

Tmm çok teşekkür ederim uğraşıp yazdığınız icin

Tmm çok teşekkür ederim uğraşıp yazdığınız icin
Rica ederim. Ben de bir zamanlar böyle ehvamlı davranırdım ama sonra bu sağlık sektöründe vakit geçirince bildiğim bilgilerin ne kadar yanlış olduğunu görünce fark ettim korkulacak bir durum olmadığını. Siz doktorunuza danışın takibi bırakmayın sağlıcakla kalın. İyi günler

İnşallah benimde sıkıntısız geçer gider, bende korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…