HPV MİYİMDİR NASIL BULAŞIR

kaybedenlerkulubu1997

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2023
33
38
27
Kızlar merhaba. Bir konuda bilgi sahibi değilim ve danışabileceğim birisi de yok belki aranızda bu konuları araştıran bilen birisi vardır. Malum bu aralar hpv konusunda bilinçlendirmeler artmış durumda. Ben bakireyim cinsel ilişkiye hiç girmedim görüştüğüm insanlara güvenemediğim için. Ancak sürtünmeyle ilişki yaşadım ve şu anki sevgilimden önceki ilişkimde de 2 3 kez sürtünmeyle birlikte ısrarla ilişkiye girmek istediği için ufacık içe girdiği olmuştu. Geçen ay kan testi vermiştim hiv negatifti ancak hpv konusunda endişeliyim. Test de veremiyorum bakire olduğum için.. Bilgisi olan bilgilendirebilir mi benim durumumu da gözeterek

Hpv bulaşı için cinsel birleşme şart değil. Sürtünme yeterli ancak siğil çıkarmadıyssn bence bir süre izle. Hpv testleri oluyor ben çıkarmama rağmen test vermedim. Nasıl aldıklarını bilmiyorum ama bir sorabilirsin çünkü siğil illa vajina içinde çıkmaz sürtünen yüzey dış yüzey olduğu için orda da çıkabilir oraya da bulaşabilir yani. Ama sen şu an bir belirti olmadığını söylüyorsun o yüzden bence korkma. Korkacagin bir şey yok. Hpv testi bu şekilde alındığında nasıl oluyor onu öğren derim.

Herhangi bir sigilin vb bir sey yoksa hpv testi almazlar diye biliyorum, sigil olarak ya da sigilden suruntu olarak aliniyor sanirim test cunku. Bence sigilin yoksa korkmana gerek yok cok, her kisi hpv de tasimadigina gore kendine gereksiz kaygi yaratma derim. Eger cikarsa da cikacak bir gun zaten bunun tedavisi var, boyle dusunmeye calis 🩷

Kızlar merhaba. Bir konuda bilgi sahibi değilim ve danışabileceğim birisi de yok belki aranızda bu konuları araştıran bilen birisi vardır. Malum bu aralar hpv konusunda bilinçlendirmeler artmış durumda. Ben bakireyim cinsel ilişkiye hiç girmedim görüştüğüm insanlara güvenemediğim için. Ancak sürtünmeyle ilişki yaşadım ve şu anki sevgilimden önceki ilişkimde de 2 3 kez sürtünmeyle birlikte ısrarla ilişkiye girmek istediği için ufacık içe girdiği olmuştu. Geçen ay kan testi vermiştim hiv negatifti ancak hpv konusunda endişeliyim. Test de veremiyorum bakire olduğum için.. Bilgisi olan bilgilendirebilir mi benim durumumu da gözeterek
Bakirelere de test yapiyorlar diye biliyorum bazi forumlarda gormustum kisi yapildigini yazmis.

Emin misiniz çevrenizde var mı örneği bu işten anlayan bi arkadaşım alınmaz demişti ona güvendim ama
Canim korkma evet bakireler de hpv testi verebiliyor ben verdim ordan sadece suruntu alıyorlar acısız bir işlem ancak özel uerler yapıyor devlet yapmıyor bakireysen ve sigilin yoksa korkma ben kendime zehir ettim hayatı suan bosaymis diyorum sakın üzülme aynı yollardan geçen bir sürü insan var bidaha ki ilişkilerinde vok cok dikkat et ama

Canim korkma evet bakireler de hpv testi verebiliyor ben verdim ordan sadece suruntu alıyorlar acısız bir işlem ancak özel uerler yapıyor devlet yapmıyor bakireysen ve sigilin yoksa korkma ben kendime zehir ettim hayatı suan bosaymis diyorum sakın üzülme aynı yollardan geçen bir sürü insan var bidaha ki ilişkilerinde vok cok dikkat et ama
Teşekkür ederim ya çok rahatlatıcı oldu bu mesaj🥹

Ya kizlar devlettr smear verdim e nabizda gorunmuyo yaklasik 2 ay olucak 1 hafta sonra. Bukadar gec cikmasi normal mi sizdede gec cikan varmi sinirimi bozdu resmen

X