HPV hakkında bildikleriniz

user0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
70
14
23
arkadaslar merhaba ben 3 ay önce siğil şüphesi ile gittiğim doktorumdan hayır cevabini alip eve döndüm yaklasik 3 ay sonra yani 2-3 hafta önce şüphelendiğim lezyonun kontrolsüz bir şekilde büyüyüp cogaldigini gördüm tekrar bir randevu aldim ve hastaneye gittim alttan muayene edildi ultrasonla bakildi kan alindi ve bunlarin sonucunda beni konseye yönlendirdiler (doktorlarin toplanmasi) konsey sonucunda doktorum bana biyopsi alinacagini söyledi basimdan asagi kaynar sular döküldü bana ne bi hpv testi yapıldı ne de smear sali gunu biyopsi yani vulvamdan parca alindi ama bu testleri yapmadan direkt biyopsi istemesi beni korkuttu simdi sonucu bekliyorum benimle ayni veya benzer sorunlar yasayan benzer ya da ayni süreçten geçmiş insanlar varsa dinlemek okumak isterim bir anda direkt biyopsi istemesi hala beni cok geriyor sanirim sigillerimin 3 ay gibi bir sürede bu kadar buyumesi ve cogalmasi biraz garip büyüklük olarak umarim yakilma ve dondurma islemlerinde sikinti olmaz ama sanirim bu islemler icin fazla buyukler doktor asagi vulvamda olan ve vajina icine bakan bir sigil olduğunu söyledi bunu biz alirsak eger estetikbozukluk olabilir dedi bunun icin önce cildiyenin seni görmesi gerek dedi leep gibi cerrahi operasyonlar beni korkutuyor ve benim supheli iliskim 2 yila yakin bir süre onceydi sigillerim ise 1.5 yilin ardindan 3 ay önce cikmaya basladi oturmus caresizce biyopsi sonucumu bekliyorum aslinda biyopsi yapilirken oyle bi aci hissetmedim pek ama alindigi bölgeyle mi alakali bilmiyorum fakat üzerinden 1 gun gecti hala otururken batma aci olabiliyor psikolojik olarak yorgun bir durumdayim hpv oldugumu tahmin ettigimde cok rahattim yasim genc atlatirim dedim ama o hastane ortami alinan biyopsi butun ihtimalleri de dusununce su an stres olmus durumdayim ne yaparsam yapayim rahatlayamiyor kafami toparlayip günlük aktivitelerime devam edemiyorum stresten yemek yeme istegim resmen yok oldu kus kadar yiyip birakiyorum hastaligin gerilemesi acisindan benim icin cok daha kotu ve riskli bir durum farkindayim ama bu durumu asamiyorum.

Başka bir Hekime görünmenizde fayda var smear ve hpv tiplendirme testinde alınması çok daha sağlıklı bir sonuç almanıza yardımcı olur.

Başka bir Hekime görünmenizde fayda var smear ve hpv tiplendirme testinde alınması çok daha sağlıklı bir sonuç almanıza yardımcı olur.
evet bende ayni dusuncedeyim bu karari veren de bu bolumdeki en deneyimli herkesin adini duyunca aaaa ali hoca vermis karari dedigi birisi bana farkli bir doktor bakti raporladi raporu konseye verdim oradaki uzman(lar) karar vermis konsey sonucu hastadan biyopsi alinmasi ve daha sonrasinda tedavisine karar verilmesi yaziyor

Eklentiler

• IMG_9544.jpeg
    IMG_9544.jpeg
    51,5 KB · Görüntüleme: 151
mhrs kisminda böyle yaziyor
Hastane eğitim araştırma ya da tıp fakültesi anladığım kadarıyla.
Siz devam edin. Doktorun vardır bir bildiği biyopsi sonucunu bekleyin. Sonuca göre farklı bir hastanede uzmana gidersiniz. Özele gidersiniz.
Şu an yapacağınız bağışıklığınızı güçlü tutmak.
bol bol c vitamini alın.
Ekinezya çayı için.
Beta glukan takviyesi kullanabilirsiniz.

Ben 6 gün önce konizasyon oldum. Hpv16 cin2 sebebiyle. Sonuç bekliyorum da korkmayın merak etmeyin. Hepsi çok rahat ağrı sızı kanama olmayan işlemler. Çözümü var. Dua edelim de kanserden önce farkedilmiş diyorum. Rahim ağzımı koni şeklinde aldı doktorum cin2 kısımlarını temizledi. Umarım cerrahi sınırlar da temiz gelir sonucu bekliyorum. 5 hafta sonra da kontrolüm var. Düzenli kontrolle hiçbir sorun olmayacak diye düşünüyorum.

Ben 6 gün önce konizasyon oldum. Hpv16 cin2 sebebiyle. Sonuç bekliyorum da korkmayın merak etmeyin. Hepsi çok rahat ağrı sızı kanama olmayan işlemler. Çözümü var. Dua edelim de kanserden önce farkedilmiş diyorum. Rahim ağzımı koni şeklinde aldı doktorum cin2 kısımlarını temizledi. Umarım cerrahi sınırlar da temiz gelir sonucu bekliyorum. 5 hafta sonra da kontrolüm var. Düzenli kontrolle hiçbir sorun olmayacak diye düşünüyorum.
yaa cok gecmis olsun ben zaten bu virüsü vücudumuzdan atacagimiza eminim benim sadece biyopsi sonrasi biyopsi olali 5 gun oldu o günden beri kotu kokulu akintim olmaya basladi öncesinde boyle bir durum yoktu akinti vardi ama varsa da kokuyu hic almadim bunda baya aldim belki de vajina kendini temizlemeye calisiyor bilemedim

Hastane eğitim araştırma ya da tıp fakültesi anladığım kadarıyla.
Siz devam edin. Doktorun vardır bir bildiği biyopsi sonucunu bekleyin. Sonuca göre farklı bir hastanede uzmana gidersiniz. Özele gidersiniz.
Şu an yapacağınız bağışıklığınızı güçlü tutmak.
bol bol c vitamini alın.
Ekinezya çayı için.
Beta glukan takviyesi kullanabilirsiniz.
bir de bunlara ek dahiliyeye gidip kanima baktirmayi hangi vitaminlerim eksikse onlari tamamlamayi dusunuyorum tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim

yaa cok gecmis olsun ben zaten bu virüsü vücudumuzdan atacagimiza eminim benim sadece biyopsi sonrasi biyopsi olali 5 gun oldu o günden beri kotu kokulu akintim olmaya basladi öncesinde boyle bir durum yoktu akinti vardi ama varsa da kokuyu hic almadim bunda baya aldim belki de vajina kendini temizlemeye calisiyor bilemedim
Teşekkürler. Akıntı koku vs olmadı bende. Siz enfeksiyon kapmışsınız muhakkak doktorunuza gidin

Teşekkürler. Akıntı koku vs olmadı bende. Siz enfeksiyon kapmışsınız muhakkak doktorunuza gidin
bir haftaya biyopsi sonucum cikacak sonuc hakkinda konusmaya gittigimde muhakkak soylicem bir de ben de 2-3 haftadir mantar enfeksiyonu oldugunu dusunuyorum

bir haftaya biyopsi sonucum cikacak sonuc hakkinda konusmaya gittigimde muhakkak soylicem bir de ben de 2-3 haftadir mantar enfeksiyonu oldugunu dusunuyorum
Biyopsiden sonra enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. Akıntı yeşilse mantar olabilir ama sarıysa ve kokuyorsa enfeksiyon diye düşündüm

Akıntından da normal ağrıda kanamada hiç korkma

Arkadaşlar merhaba lütfen cevap verin çok kötü bir haldeyim. Vajinamda siğiller var dışında ve içinde dışında ki siğiller yakılıyor veya donduruluyor biliyorum peki ya içinde ki siğiller nasıl çıkarılıyor vajina içinde ki siğiller de yakılıp dondurulur mu yoksa genel anesteziyle ameliyatla mı tedavi ediliyor vajina içinde ki siğiller vajina içinde siğil olan biri cevap versin lütfen vajina içinde ki siğillerin tedavisi nasıl oldu

Arkadaşlar merhaba lütfen cevap verin çok kötü bir haldeyim. Vajinamda siğiller var dışında ve içinde dışında ki siğiller yakılıyor veya donduruluyor biliyorum peki ya içinde ki siğiller nasıl çıkarılıyor vajina içinde ki siğiller de yakılıp dondurulur mu yoksa genel anesteziyle ameliyatla mı tedavi ediliyor vajina içinde ki siğiller vajina içinde siğil olan biri cevap versin lütfen vajina içinde ki siğillerin tedavisi nasıl oldu
İçeriyi yakarlar muhtemelen hafif anestezi verip en kısa zamanda gidin artmasın

merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bana özelden yazabilir misiniz size bi şey sormak istiyorum da

X