Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tünaydın

Ben Frankenstein'ı çoook önceden okuduğum için yorum yapmak istemedim tam hatırlamıyordum çünkü ama okurken sürekli benimde aklıma Quasimodo geliyordu. Ama bence Quasimodo çirkin olduğu için sevilmemenin intikamını herkesten alıyordu Frankenstein sevilmek istiyordu. Karakter olarak Frankenstein bence daha duygusal.

Yok canım 5-6 yıl önce okumuştum o kadar ayrıntılı hatırlıyorum. Kişilerden birinin anne ya da babasını kaybettiğini bir de birinin aşk acısı çektiğini hatırlıyorum sadece

Ben o kitabı okudum kırmızı deyince kırmızıyı hatırladım ama konuyu asla hatırlayamıyorum

Kırmızının babası onu terketmiş küçükken. Kırmızı bu yüzden hep güvensiz ve öfkeli büyümüş. Hayata olan hıncını sevgilisinden çıkarmış, sevgilisi de dayanamayıp onu terketmiş. Bu ikisi farkında olmadan aynı psikoloğa gidiyorlar ve ikisininde bakış açısıyla yaşananları analiz ediyor psikolog. Bir de psikoloğun yakin arkadaşı bir adam var dertlesiyorlar sık sık, meğer o da kırmızının babasıymış

Hadi bakalım kukrim bitir de sen bizim gururumuz olacaksın ❤
Kitap oku diye bir uygulama var ,bordo sarı renklerde kitaplar var üstünde. O uygulama çok rahat bi dene istersen

Sen bunu ne zaman okudun da hatırlıyosun?
Ay Terapisi kitabınıda okudum hatırlamıyorum

Çiçek mi bakayım bostan mı kurayım bilmiyorum milletin çilekleri kaçıncıyı veriyor benimkine bak kel kalmış.
Benim çilekler daha olgunlaşması, seninkiler iyi görünüyor
Sen bunu ne zaman okudun da hatırlıyosun?
Ay Terapisi kitabınıda okudum hatırlamıyorum
Geçen hafta okudum, yoksa bu kadar ayrıntlı hatırlayamazdım

Evet canavar Quasimodo'dan daha duygusaldı. Ama cidden benzettim ben, çok geliyordu aklıma, ikisine de çok üzülmüştüm..

Aynen ben okuyunca şaşırmıştım, yaratığın adı Frankenstein değil miymiş diyeee

Aynen ben okuyunca şaşırmıştım, yaratığın adı Frankenstein değil miymiş diyeee
Aha benden Bi tane daha yorumlamayi kacirdim ama benim de en çok şaşırdığım frankensteinin yaratığın adı olmamasiydi

Son kısımda yazdığınız alıntıya %100 katılyorum.
Bu arada tanışıyor muyuz ☺ Nickiniz mi değişti yoksa aramıza yeni mi katıldınız. Gerçi sadece yorum bölümüne yaziyorsunuz galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…