Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü bu dünyaya gelmeyi o istemedi maden onu yaptı o zaman sorumluluğunu da üstlenmeliydi.
Yaratık tıpki yeni doğmuş bebek gibiydi. Hor görüle görüle kötülüğe yöneldi
Tam olarak bunu söyleyecektim. O yeni dünyaya gelen bir bebek gibiydi ona nasıl davranırsan o da öyle öğrenip aynı şekilde davranacakti

Beni çok sarsan bir kitaptı.
Profesör kendi elleriyle bir canavar yarattı ve onu kazdığı kuyuda yapa yalniz bıraktı.
Sevgisizliğin vücut bulmuş haliydi yaratık.
Peki ya sevgi ile beslenseydi ortaya ne çıkacaktı, bunu düşünmeden edemedim kitap boyu.

İlk baskısının erkek ismi ile (ya da isimsiz mıydı acab) basıldığını biliyor muydunuz?
Aa hiç duymamıştım. Şaşırmadım ama
Yeni doğmuş bir bebek düşün. Annesi olmadan hayatta kalması imkansız gibi. Yaratık için de geçerliydi. P da yeni doğmuştu ve bir ebeveyne yol göstericiye ihtiyacı vardı
Kesinlikle. Ne olursa olsun yaratık dünyaya gelmek istememişti. Victor promethiusçuluk oynamak istedi diye var oldu yaratık.
“Madem beni sevmeyecektin neden yarattın”demişti.

Bir kere görünüşü iğrençti. Yani ne düşünerek bu işe girişti orası da muamma. Bilim adına değil bence tamamen bencillik.

Işte hayat böyle. Önyargı maalesef set çekiyor gözümüze. Melek olabilecekken şeytana evrildi. Halbuki victor onun çok üstün bi kişilik olmasını tasarlamıştı ama onu terketti

Işte hayat böyle. Önyargı maalesef set çekiyor gözümüze. Melek olabilecekken şeytana evrildi. Halbuki victor onun çok üstün bi kişilik olmasını tasarlamıştı ama onu terketti
Şey gibi; kendi yetiştirdiğimiz çocukları yadırgamak gibi. Ona fikirlerini sormadan kendi istediğimiz gibi şekillendiriyoruz sonra hatalarıyla yargılayıp bir güzel dışlıyoruz

Her zaman ve her yerde olduğu gibi!

Net hatırlayamıyorum ama olabilir, sonuçlar olumlu olunca kendi ismiyle basmış.
Çünkü Mary Shelly bu yaratık gibi zamanında terkedilmiş bastırıldı duyguları vardı. Kitap da onun korkularinin yansimasi idi.Belki de kendine güvenemedi eşinin adıyla basıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…