Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iyi aksamlar canlarim opuyorum guzel yanaklarinizdan

Herkese iyi akşamlar
❤Frankenstein ❤
Romanın başkahramanı tıp öğrencisi Victor Frankenstein ölümsüzlüğe ulaşabilmek için simyadan ,elektrik gücünden v.s yararlanıp çeşitli deneyler yaparak kendince bir insan yaratmaya karar verir. Üstün bir insan yapmayı hayal etmişken bir ucube oluşturduğunu görür ve ondan kaçar . Yaratık ise sevgiye açtır ve yaratıcısın onu neden terkettiğini ve insaların ondan neden korktuğunu anlamlandıramaz ve kötülüğe kötülükle karışlık verir. Halbuki onun tek istediği biraz şefkatti ve insanlar ona nasıl davranırsa o da aynıyla karşılık verecekti. Insanlar gülü değil dikeni görmeyi tercih etti ve yaratık da dikenini batırdı. Halbuki gülün kendisini görselerdi o da gülistan olabilirdi .

Şöyle bir alıntı vardı kitapta :
"Sevgi uyandiramıyorsam korku salacağım ,özellıkle de sana. Çünkü söndürülmez bir nefret duyuyorum yaratıcıma"
Ben genel olarak kitabı sevdim. O dönem okuduğum bütün kitaplarda benzer durumlar vardı. Sevilmeyip dışlanan birinin canavara dönüşmesi. Canavarın ağzından okuduğumuz için kitabı o çaresizlik ve yalnızlık hissini çok net hissedebildim

Şöyle bir alıntı vardı kitapta :
"Sevgi uyandiramıyorsam korku salacağım ,özellıkle de sana. Çünkü söndürülmez bir nefret duyuyorum yaratıcıma"
Ben dipsiz bir sefaletin içinde kıvranırken, sen mutlu mu olacaksın? demişti. Ah valla hâlâ tüylerim diken diken olur hatırlarken, çok güzel bir kitaptı.

Quasimodo ile bagdaşturdim ben. O da görüntüsünden dolayı insaların nefret ettiği biriydi ama içindeki güzelliği kimse goremedi

Bir de bu kitapta ben kendimde şunu farkettim victorun ya da başka bir kahramanin gözüyle değil yaratığın gözüyle empati kurarak okudum kitabı. Bu arada yaratık diyorum ama adı yoktu değil mi ben isim olduğunu hatırlayamadım

Yoktu canım ismi canavar ve yaratık diye geçiyordu. Zaten kitabın bu kadar iyi kurgulanması victor’un geri planda kalıp yaratığın ön plana çıkması bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…