Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orası öyle tabi. Her kitap herkese hitap etmez ve bence en önemlisi kitabı doğru zamanda okumak. Bu yüzden eleştiri yaparken bunların göz önüne alınması gerektiğini düşünüyorum

Konusu ilgimi çekti ,heyecanlı okunur gibi geliyor ama bakalım Od u zaten senin paylaştığın özetten ve alıntılardan etkilenerek kaydetmiştim ,çok merak ediyorum zamanı geldi galiba .
Alamut da aklımda evet

Orası öyle tabi. Her kitap herkese hitap etmez ve bence en önemlisi kitabı doğru zamanda okumak. Bu yüzden eleştiri yaparken bunların göz önüne alınması gerektiğini düşünüyorum
Öyle herkesin bakış açısı farklı. Mesela ben A.Dumas'ı cok severim. Sefilleri de çok beğenmiştim .Ama A.Dumas bu kadar kült bir eser olan Sefilleri hiç beğenmediğini söylemiş ve çok eleştirmiş. Farklılık işte. Dün de Huzursuzluk'un adı geçmiş, ben onu da sevmiştim. Zaten Livaneli'nin kaleme dokunmuş olması yeterli benim icin Yaptığım yanlış biliyorum ama ben bi yazari sevdim mi artık ne yazarsa yazsın her cümlesi güzel geliyor bana.

Huzursuzluk kitabında gerçekten bir havada kalmışlık hissi var -ki ilk okuduğum kitabıydı yazarın- ama yine de güzeldi bence. O bölgeyi zaten çok merak eden bir insanım şimdi gözümde bambaşka bir yer oldu iyice. O manastır, coğrafya, kültürel çeşitlilik.
O kızların yaşadığı şeyler…
Her ne kadar sorunlu bir coğrafyada yaşasak ve bundan bir çok konuda şikayet etsem de bu coğrafya öyle bir yer ki insanı içine çekiyor, daha çok görmek, okumak, bilmek istiyorsun. Tüm kötü yanlarına rağmen… tüm ortadoğuyu bu manada merak ediyorum

Livaneli'nini kitaplarını severim ama sonu havada kalmış hissi uyandırdı bende. Bu yüzden gıcık olmuştum resmen hehehehe.
Victor Hugo'nun betimlemelerini sevmediğimi fark ettim ben. Okurken sıkılıyorum ve hikayeden kopuyorum. Benim yazarlarım Tolstoy, A.Dumas ve Dostoyevski

Gezmekten denk gelemiyorsunuz
Bu sefer ben de teyo gibi gezdim.kisa bir tatilden döndükten sonra bu sefer yoğunluk başladı çünkü çocukların sınavına az zaman kaldı ekstra ilgileniyoruz artık.Buraya da pek uğrayamadım. Bugün izinliyim temizlik yaptım sabah.simdi kitap okuyacağım o kadar özledim ki kitap okumayı

Kesinlikle haklisiniz kitabın daha devam etmesi gerekiyodu. Dediginiz gibi ben de o yöreyi daha önce gidip gezdiğim için az biraz anlatılan olaylarada vakıf olunca kitabı biraz daha özümsedim sanırım. Ilk başta bu kitabını okumuş olsam yazara müptela olmazdım herhalde ama bakıyorum da diğer kitapalrina hepsi birbirinden güzel ve kaliteli .Livaneli hep yazsın biz de hep okuyalim

Konusu ilgimi çekti ,heyecanlı okunur gibi geliyor ama bakalım Od u zaten senin paylaştığın özetten ve alıntılardan etkilenerek kaydetmiştim ,çok merak ediyorum zamanı geldi galiba .
Alamut da aklımda evet
OD için yazdığım yoruma baktım da şimdi, nasil da allayıp pullamisim, Iskender Pala'nin bana komisyon vermesi lazim Insallah beğenirsin ama sevmezsen tek suçlu ben değilim. Life light ve baskan da sevmişti

Tünayyyyydın

Kitap önermeye korkan ben var artık
Senin kitap önerine pek denk gelmedim.Ama bahsi geçerse fikrini söylüyorsun onu görüyorum. Ama ben kendimi durduramıyorum bi güzel kitap okudum mu artık sürekli birilerine okutmaya çalışıyorum, herkes okusun istiyorum
az az ona da devam edeceğim canım. Yarım kitabı okuyayım diye çırpınınca hiç ilerleyemiyorum. Bir de böyle deneyeyim dedim.
Kedine eziyet etmeyip kısa metin olanı mi okusan. Uzun betimlemeler yoruyor biraz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…