Aile Planlaması hormonlu spral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kivii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
12
0
arkadaşlar son zamanlarda doktorların çok güzel bir şekilde anlattığı progesteronlu spral mirena yı kullanan varmı aranızda

arkadaşlar son zamanlarda doktorların çok güzel bir şekilde anlattığı progesteronlu spral mirena yı kullanan varmı aranızda

merhaba canım.evet ben kullanıyorum,oldukçada memnunum.kesinlikle normalden daha güvenliymiş.hiçbir sorunda yaşamadım uygulama diğeriyle aynı,tavsiye ederim

mirena yurtdışında çok talep gören bir spiral çeşidi östrojen içermediği için kesinlikle çok avantajlı.tabiki yan etkileride var fakat herkeste farklılık gösteriyor.ben aynı zamanda tedavi amaçlı olarak kullanıyorum.

ben kullanmadım ama deneyen 2 arkadaşımdan edindiğim tecrübeyle memnun kalmadılar cnm :1no2: kanamalarını düzensiz yaptı 2 ay olmadıkları zamanlar oldu oluncada 1 gün gelip 2 gün gelmiyordu .. sonradan ikiside çıkarttırdılar :nazar:
bildiklerim bunlar sadece paylaşmak istedim sağlıkla kal a.s.

ben kullanmadım ama deneyen 2 arkadaşımdan edindiğim tecrübeyle memnun kalmadılar cnm :1no2: kanamalarını düzensiz yaptı 2 ay olmadıkları zamanlar oldu oluncada 1 gün gelip 2 gün gelmiyordu .. sonradan ikiside çıkarttırdılar :nazar:
bildiklerim bunlar sadece paylaşmak istedim sağlıkla kal a.s.

evet bunlar kısmen doğru.bende benzeri şeyler yaşadım ilk başta,zaten dr.mda söylemişti.salgıladıgı hormondan dolayı yumurtaların tutunamaması için rahim duvarını inceltiyor, bu yüzdende daha az adet kanamanız oluyor,hatta bazı aylar hiç olmuyor yada 2 gün 3 gün gibi kısa sürebiliyor..normal spraller adet süresini uzatırken bunlar tam tersi kısaltıyor bu süreci.bukonuda sorunun olanlara özellikle tavsiye ederim

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar,bende yeni kullanmaya başladım,yan etkilerini merak ettiğim için yazdım,inşallah hepimize faydalı olur

Selam kızlar.Ben 4 ay kadar önce mirena taktırdım .Doktorum bana ''sana mirena takalım adetin çok azalır daha gençsin'' dedi.Doktoruma çok güvendiğim için hiç araştırma gereği bile duymadan istediğinizi takalım dedim.Fkat bu aralar ama spiralden ama değil bilemediğim acayip bir sinirlilik hali(sanki menopoza girmişim gibi), terleme nedir bilmeyen bende aşırı bir terleme olmaya başladı.Tenimin kokusu bile değişti.Evet doktorumun söylediği gibi neredeyse hiiiç adet görmüyorm.Günlük ped kullanıyorum ve akıntı şeklinde oluyor adetimde.Ama bu iyi bir şey mi artıkım düşünüyorum:KK43: Tecrübesi olan paylaşşırsa sevinirim.

1 subat ta tedavi amaçlı taktırdım 15 gün sonra regli oldum tekrardan bilmiyorum işe yarıcakmı bu mirena..canımı sıktı açıkcası.

boş ver arkadaşım bunları git sağlık ocana orda bedavadan taktır ben öyle yaptı 10 sene kullandı beni üstelik yan etki olarak zayıflatıyoda yine taktırıcam yarın bu gün boş ver en iysi sağlık ocandakiler:

X